Nenoplēšot septiņas ādas: galamērķi Eiropā, kas neliks lieki šķērdēties
Foto: Shutterstock

Brīnumaini skaistas, vēstures bagātas un, ņemot vērā piedāvājumu, arī salīdzinoši izdevīgas ceļotājiem. To par šīm piecām valstīm apgalvo "The Guardian". Iedvesmojoties no ceļveža, piedāvājam konkrētas valstis un dažādas vietas, ko tur apskatīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Polija

Nenoplēšot septiņas ādas: galamērķi Eiropā, kas neliks lieki šķērdēties
Foto: Shutterstock

Lai arī Polijas senā galvaspilsēta Krakova ir nešaubīgs tūrisma magnēts, kuru apskatīt var arī bez liekiem tēriņiem, skaidrs ir viens – jo tālāk no pilsētas dunas, jo zemākas arī cenas.

Laiskām un mierīgām brīvdienām, kā minēts "The Guardian", noteikti aktuāla šķitīs Krakovas alternatīvā izvēlē – Vroclava, kuras vēsturisko daļu var izstaigāt dažās stundās.

Vroclava ir sens tirdzniecības centrs, bijusī Hanzas pilsēta. Tur ir skaists tirgus laukums un vērts aiziet arī uz Elizabetes baznīcu, kur var uzkāpt vairāk nekā 90 metrus augstā tornī. Tāpat interesanta ir 1913. gadā celtā sporta zāle – Simtgades zāle, kas ir arī UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauts objekts.

Nenoplēšot septiņas ādas: galamērķi Eiropā, kas neliks lieki šķērdēties
Foto: Māra Bitāne

Savukārt pilsētu drūzmas nogurdinātie un dabas baudītāji var doties, piemēram, uz Polijas Tatriem, kur smelties dabas enerģiju un sastapt vaigā kalnu varenību. Izvēloties šo galamērķi, to var ērti apvienot ar Zakopanes jeb Polijas kalnu slēpošanas, alpīnisma un tūrisma pilsētas apciemošanu, kas atrodas pašā Tatru kalnu pakājē. Ja šī ideja tevi uzrunāja, te meklē jau izstrādātu maršrutu ar vērtīgiem padomiem.

Ko vēl apskatīt, dodoties uz daudzkārt nenovērtēto Poliju, meklē šeit.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form