Saaukstēšanās nav neizbēgama: ieteikumi sevis pasargāšanai un ātrai atlabšanai
Foto: Shutterstock

Šķaudīšana, klepus un saaukstēšanās – lielai daļai cilvēku rudens bez veselības novājināšanās nemaz nav iedomājama. Daudzi uzskata, ka saaukstēšanās pāriet pati no sevis un to īpaši ārstēt nemaz nav nepieciešams. Tomēr tā nebūt nav. Rūpējoties par savu veselību, ir iespējams ne tikai ātrāk atlabt, bet arī pasargāt sevi no dažādām slimībām, ieskaitot saaukstēšanos.

Kā skaidro ausu, kakla un deguna ārste Gunta Sumeraga, saaukstēšanās patiesībā nav tieši saistīta ar gaisa temperatūru vai nosalšanu. To izraisa vīrusi. Laikapstākļi, mitras kājas, nogurums, stress vai izmirkšana samazina organisma aizsargspējas, palielinot iespējamību saslimt. Ja organisma aizsargspējas ir labas, tas, ka vienu reizi nosalsi, nebūt nenozīmē, ka saslimsi.

Lai mazinātu saslimšanu risku, kā arī palīdzētu ātrāk atlabt, piedāvājam iepazīties ar dabas veltēm, kas var noderēt cīņā ar saaukstēšanos. Tāpat ieskaties vairākos vienkāršos ieteikumos, kas palīdzēs ātrāk atlabt gadījumā, ja organisms nav spējis pretoties vīrusiem, kas izraisa saaukstēšanos.

Source

DELFI Viņa

Tags

Saaukstēšanās Gripa Infekciju slimības Vīrusi
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form