Lai vārdiņi skanētu raiti un pareizi: kā veicināt bērna valodas izaugsmi
Foto: Shutterstock

Kad ģimenē ienāk mazulis, vecāki allaž priecājas par katru mazāko izaugsmes solīti – smaidu, acu skatienu, vērstu pret mammu un tēti, lallināšanu, bubināšanu. Kad mazais jau sāk dipināt kājiņām, – te jāuzsver, – bērni ir dažādi un arī viņu attīstība norit individuāli, – vecāki sāk ausīties, kuru vārdiņu bērns pateiks kā pirmo – tēta, mamma, attā...

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmie vārdiņi sagaidīti, bet vecāki jau atkal lolo gaidas – un kad tad viņš sāks runāt, kad beidzot varēsim sazināties, lai pilnībā viens otru saprastu? Jāteic, ka dažādu jomu speciālisti ir atzinuši, – ja vien bērnam nav kādu veselības problēmu, valodas attīstību arīdzan ietekmē to, kādā vidē viņš aug. Vai ar mazuli daudz tiek runāts, kādas rotaļas, vingrinājumi viņam tiek piedāvāti, vai ar bērnu runā normālā vai "bēbīšu" valodā. Arī viedierīču pārmērīga lietošana dara savu – proti, kavē valodas attīstību.

Zemāk lasi portāla "Cālis" arhīva rakstus, kuros no dažādiem aspektiem aplūkots, kā veicināt valodas attīstību.

Tags

Bērna audzināšana Bērndārznieka attīstība Bērndārznieks Mazuļa attīstības posmi Mazulis Zīdainis Zīdainis (9-12 mēneši)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form