Foto: F64/Privātais arhīvs

Strauji tuvojas vasara, pludmales un vieglo vasaras kleitiņu sezona, un tiem, kuri vēl steidz glābt, kas glābjams, DELFI Izklaide piedāvā spilgtākos labas formas iegūšanas piemērus no Latvijas slavenību pieredzes.

Vai ir iespējams tievēt, ēdot majonēzi?


Foto: Publicitātes foto

Šovā Okartes skatuve plašāku atpazīstamību iemantojusī dziedātāja Sabīne Berezina ir starp tām sabiedrībā zināmajām daiļavām, kuras gandrīz visu laiku ievēro kādu diētu. Vismaz tādu iespaidu rada pašmāju tabloīdu ziņas.

2011. gadā viņas tā laika mīļotais puisis Kristaps Pujāts šovā paziņoja, ka viņu nopietni satraucot draudzenes rijība, un arī vēlākajos gados meitenes svara svārstības un pašizdomātās diētas bija starp iecienītākajiem slavenību dzīvju interesentu apspriestajiem tematiem.

Par lūzuma punktu var uzskatīt Muzikālās bankas 2012 balvu pasniegšanas ceremoniju - fināla koncertā meitene uzstājās baltā piegulošā kleitā, kas skatītājiem ļāva novērtēt viņas auguma aprises un to, kādu ietekmi uz dziedātājas puncīti atstājusi viņas atkarība no majonēzes.

Atrodot diētu, kura ļāva uzturā turpināt lietot savu iemīļoto, bet barojošo našķi, Sabīne kļuva arvien slaidāka, bet pērn tapa zināms - cīņā ar liekajiem kilogramiem lielu lomu spēlējusi arī urīnpūšļa apsaldēšana.

''Apaukstēju urīnpūsli un tas beidzās ar to, ka gandrīz bija jāveic operācija un jāatvadās no nieres. Divas nedēļas nogulēju slimnīcā ar 41 grādu temperatūru, dienā izdzerot četrus litrus ūdens, lai izskalotu stiprās zāles, kas bija jādzer,'' sarunā ar DELFI Izklaide atklāja Sabīne.

''Jāsaka liels paldies slimnīcai par to, ka man izdevies pamatīgi samazināt svaru. Slimošanas laikā samazinājās kuņģis, un nu man vairs tik ļoti negribas ēst - ieturu divas mazas maltītes dienā. Ja agrāk svēru vairāk nekā 67 kilogramus, tagad mans svars ir 57,'' ierastajā optimistiskajā attieksmē pārdzīvotā gaišās puses vērtēja Berezina.

Pārciestā slimība devusi jaunajai skatuves māksliniecei mācību, kuru viņa mudina atcerēties arī citas meitenes - nedrīkst staigāt ar pliku muguru, jāvalkā siltas apakšbikses un nekādu pīppaužu caurvējā.


Ar elpošanu un prātu – Anmary


Foto: AFI

Tagad, skatoties uz slaido skatuves mākslinieci, kura nesen arī ieguvusi fitnesa treneres diplomu, šķiet neticami, ka agrāk viņa bijusi resnīte - savulaik, dzīvojot šovā Fabrika 2 Anmary jeb Linda Amantova, pieņēmās svarā par 20 kilogramiem, bet vēlāk, gaidot dēliņu, svars pieaudzis gandrīz par 40 kilogramiem.

Pēc dēliņa piedzimšanas Anmary sev atklājusi efektīvu elpošanas vingrojumu kompleksu, kas ļāvis krietni uzlabot formu.

"Body Flex darbojas pēc šāda principa: katrā konkrētā vingrojumā tu konkrētu problēmzonu apgādā ar skābekli, lai tieši tur tiktu dedzināti tauki. Jārīkojas tā: izpūt visu gaisu, tad strauji ieelpo caur degunu un tikpat strauji izelpo caur muti.

Aizturi elpu, ievelk vēderu un veic attiecīgo vingrojumu, piemēram, vēderpresi. Skaiti līdz astoņi, tad atbrīvo muskuli un ievelc gaisu," savulaik žurnālam Shape padomos dalījās dziedātāja.

Pēdējos gados kopā ar vīru Aigaru Dinsbergu dziedātāja kļuvusi par īpaši sportiska auguma īpašnieci un neskopojas arī ar padomiem, kad noderēs tiem, kuri vēl ir tikai ceļa sākumā uz vingrākām ķermeņa formām. 


Griķi un elektrība - Samanta Tīna


Foto: Publicitātes foto

Piecu gadu laikā kopš dalības un uzvaras šovā Okartes akadēmija Samanta Tīna ir piedzīvojusi lielas pārvērtības - no ugunīgas sarkanmates, kuras frizūras dažkārt šķita veidotas tumsā ar aizsietām acīm, viņa "izaugusi" par elegantu lēdiju.

Mainījušās arī dziedātājas ķermeņa formas - šova laikā viņai, kā mēdz teikt vecmāmiņas, bija miesa uz kauliem, bet pēdējo pāris gadus Samanta var lepoties ar īpaši slaidām ķermeņa līnijām.

Lai gan jau veiksmīgās muzikālās karjeras pirmsākumos Samanta atklāja, ka cieš no celiakijas, kas nenoliedzami diktē ēšanas paradumus un liek rūpīgi piedomāt pie veselīgas ēdienkartes, vēlāk viņa izmēģinājusi arī drastiskākas diētas.

Labu rezultātu deva griķu diēta, protams, neiztika arī bez stundām ilgas svīšanas fitnesa zālē, bet pērnā gada rudenī Samanta sev atklāja treniņus ar elektrisko muskuļu stimulāciju.

Pēdējo mēnešu laikā dziedātājas sociālajos tīklos publiskotie foto no sporta zāles gan liek domāt, ka no "elektrizētajiem" vingrojumiem Samanta ir atteikusies, bet apņēmība un uzcītība parastajos treniņos nepaliek bez augļiem - par dziedātājas slaido augumu nerimst sajūsmas pilnas atsauksmes. 


Diētas nav tev? Kas vēl palīdz Latvijas slavenībām


Foto: F64

Protams, stingra ēdienkartes ierobežošana ne visiem ir pa spēkam, tāpēc daudzi no mums meklē alternatīvas, kā, dažreiz arī sagrēkojoties, iespējams uzturēt vingru ķermeni.

Pēdējā laikā par īstu modes kliedzienu arī sabiedrībā zināmu dāmu skaistuma "arsenālā" kļuvusi masāžas ruļļa apmeklēšana. Pirmās no populārajām sievietēm to sāka izmantot dietoloģe Lolita Neimane un dziedātāja Liene Šomase, kura pat ļāvusi ielūkoties trenēšanās procesā, bet tagad viņu pulciņš kļuvis plašāks.

Tāpat ne viena vien sabiedrībā zināma dāma kļuvusi par karstās jogas fani - savulaik locīšanos un stiepšanos milzu karstumā izmēģinājusi Agnese Zeltiņa, Natālija Tumševica, Aija Andrejeva, kura labprāt demonstrēja karstās jogas asanas, un citas. Bikrama jogas iedarbīgumu uz savas ādas pārbaudījis arī aktieris Vilis Daudziņš.

Nedrīkst aizmirst arī par mūžseno labas formas garantu - seksu. Visticamāk šo fiziski un emocionāli patīkamo aktivitāti izmanto daudz vairāk sieviešu, nekā tās, kuras par to fiziski runā, bet starp skaļākajām seksa kā labas fiziskās formas garanta reklamētājām noteikti pieminama Inta Fogele.

Populārā laika ziņu vadītāja Maija Rozīte savulaik žurnālam IEVA stāstīja, ka viņas skaista auguma noslēpums ir vakuummasāžas, bet viņas bijusī kolēģe Krista Pesecka savulaik deva zelta vērtu padomu visām dāmām - lai nepalaistos slinkumā un resnumā, paralēli visām veselīga dzīvesveida nodarbēm nepieciešamas kontrolbikses

Kajenas pipari, caureja un sabeigts kuņģis – dažreiz gadās pārspīlēt


Foto: DELFI

Tiecoties pēc slaida puncīša, dažreiz gadās aizrauties un nodarīt savai veselībai ļaunumu. Starp ekstrēmākajām dietām, ar kurām publiski dalījušās Latvijās zināmas personas, noteikti minama Kajenas piparu diēta, ko savulaik ik pa laikam ieturējusi talantu šovu dalībniece Sandija Vīgante.

"Reizi mēnesī man ir atslodzes nedēļa, kuras laikā veicu kajēnas piparu attīrīšanās programmu. Šo diētu var veikt nedēļas vai pat divu garumā. Noteikumi ir pavisam vienkārši - cilvēks neko neēd. Katru dienu ir jādzer īpašs kokteilis, kurš pagatavots no divām šķipsniņām kajēnas piparu, ēdamkarotes kļavu sīrupa un tējkarotes svaiga citrona sulas.

Visas sastāvdaļas sajauc un aplej ar karstu ūdeni. Šāds kokteilis ir jādzer aptuveni piecas reizes dienā vai arī tad, kad sagribas ēst," ar diētu iepazīstināja skatuves māksliniece.

Androgīnais modelis Jaroslavs Barišņikovs savulaik kā vienu no ātrajām lieko kilogramu iznīcināšans metodēm minējis caureju, bet rokmūziķis Guntis Veits formu mēģinājis uzturēt ar pašizdomātu desu un šokolādes diētu.

To, ka ekstrēma un kampaņveidīga tievēšana pie laba nenoved, apliecina pieredzes bagātā dziedātāja Olga Rajecka - viņa savulaik godīgi atzinusi, ka pirms koncertiem mēdz ievērot diētu uz sajukšanas robežas.

Diāna Pīrāgs, kura arī ierindojama starp veiksmīgajiem piemēriem, kā iespējams tikt pie vingrāka ķermeņa, savulaik skuma, ka tievēšanas dēļ zaudē krūšu apaļumus, Katrīne Pasternaka ar diētām bija sabeigusi kuņģi, bet Kombuļu Inesi cīņa ar liekajiem kilogramiem gandrīz noveda slimnīcā

Pieredzējušākie izvēlas pārbaudītas un drošas metodes

Foto: DELFI

Kamēr daļa pašmāju zvaigžņu steidz izmēģināt arvien dīvainākas diētas, pieredzes bagātākie šovbiznesa darboņi jau atkoduši, ka visvieglāk notievēt ir, atsakoties no miltu izstrādājumiem, kartupeļiem un saldumiem.

Citi šo diētu dēvē par Vidusjūras režīmu, citi - par alu cilvēka ēdienkarti, citi par Dikāna vai Atkinsa diētu, bet principi ir līdzīgi.

No miltiem laba izskata vārdā regulāri atsakās tādas zvaigznes kā Lauris Reiniks un Aleksandra Kurusova, kura gan nesen uzsākusi noslēpumainu ķermeņa formu uzlabošanas programmu, par kuru plašākai sabiedrībai stāstīs tikai pēc vēlamo rezultātu sasniegšanas, Liene Greifāne, Katy Tindemark un daudzi citi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!