Foto: Shutterstock
Šajā reizē "Tūrisma Gids" aicina iekārtoties ērtāk un tuvāk iepazīties ar neparastām ēkām no visas pasaules. Tās valdzina ar arhitektūras risinājumu, atrašanās vietu vai vienkāršu savdabību.

Neparastā mājiņa Portugālē


"Casa do Penedo" jeb Akmens māja (titulattēlā) nudien ir vieta, kas piesaista tos, kas novērtē neparastas celtnes. Tā atrodas Portugālē.

Kad internetā parādījušies pirmie foto no šīs visai interesantās vietas, daudzi uzskatīja, ka šāda vieta nemaz neeksistē un ir vien veikls foto apstrādes triks. Tomēr interesantais namiņš nudien ir īsts.

  • Ar citām mājām Eiropā, kas iespiedušās starp akmeņiem, vari iepazīties šeit.


Māja celta 1974. gadā, un tās būvniecībā izmantoti četri milzu laukakmeņi, skaidrots "Forbes". Tāpat vērts izcelt, ka ēkā nav elektrības, tāpēc mājas īpašniekiem jāpaļaujas vien uz mazajiem lodziņiem, kā arī svecēm.

Iespiedusies starp lielajiem akmeņiem, nelielā izmēra mājiņa pievērusi uzmanību no visas pasaules. Tomēr ne visiem tūristiem izdodas tik vienkārši to sasniegt. Kā skaidrots "Atlas Obscura", privāto teritoriju apjož žogs, neļaujot brīvi pietuvoties namiņam, tomēr arī no attāluma iespējams raudzīties uz šo interesanto būvi. Protams, var cerēt arī uz laimi sastapt mājas īpašniekus, kuri dažkārt ir gatavi padalīties ar tās stāstu un izrādīt to, uzsver daži ceļotāji "TripAdvisor".

Lasīt vairāk

Pils Jemenā, kas uztupusi uz klints

Foto: Shutterstock


Akmens pils atrodas Jemenā. Tā celta 1930. gadā, bet, kā skaidrots "Atlas Obscura", pastāv iespēja, ka jau pirms tam tur atradusies kāda ēka, kas vienkārši pārbūvēta. Bija plānots, ka ievērojamā ēka kalpos kā garīgā līdera vasaras māja. Pēc mājas īpašnieka nāves ēka ģimenē palika līdz 1962. gadam, minēts "The Vintage News". Tagad iespaidīgais nams vairs nepilda privātās rezidences funkcijas. Dižā Akmens pils ir pārvērsta muzejā.

  • Ar citām interesanti apbūvētām klintīm, vari iepazīties šeit.


Apmeklētāji var izložņāt jebkuru kaktiņu šajā piecstāvu mājā. Istabas savieno neliels kāpņu labirints, kas nama izpēti padara vēl interesantāku. Vērts piebilst, ka pils ir veidota kā cietoksnis – tajā ir šaušanas platforma, lai aizstāvētos no uzbrucējiem, kā arī tai ir sava ūdens padeves sistēma, lai varētu bez liekām raizēm izturēt aplenkumu, minēts "The Vintage News".

Lai arī, protams, apskatīt Akmens pils iekštelpas ir visai aizraujoši, jo ļauj aplūkot interesantos arhitektūras risinājumus, tieši unikālā atrašanās vieta ir tas, kas šo apskates objektu padara tik īpašu. Uztupusi uz klints, ēka tiešām izskatās gluži kā fantāziju namiņš.

Lasīt vairāk

Māja klints staba galā

Foto: Shutterstock

40 metru augstumā Gruzijā slejas kāds dabiski veidojies brīnums jeb klinšains tornis, ko sauc par "Katskhi Pillar". Neviena netraucēta, skaista un ļoti īpaša mājvieta kādam kungam.

Pašā klints torņa galā, kas ir aptuveni 150 kvadrātmetrus plaša vieta, atrodas neliela saimniecība un baznīca. Tā ilgus gadus tika uzskatīta par svētvietu, tomēr gadu gaitā tās popularitāte un apdzīvotība mainījusies.

1944. gadā kāds kungs uzrāpies klints galā un atradis iepriekšējā ticīgā saimnieka kaulus, kura nāves mirkli nebija iespējams noteikt, skaidro "Culture trip". Tagad šī kādreizējā saimnieka kauli svēti noglabāti baznīciņā. Arī tagad savdabīgi skaistā vieta nav pamesta. Tajā iekārtojies jauns saimnieks – mūks, kurš izbauda ekskluzīvo atrašanās vietu un netraucētu mieru.

Pilnīgi norobežota no visas pasaules gan šī vieta nav – ērtībai tur ierīkotas arī kāpnes. Tās viņš izmanto divas reizes nedēļā, lai dotos lūgties kopā ar saviem sekotājiem. Tiesa, došanās lejup gan nav nekāds vieglais darbs – kungam nepieciešamas aptuveni 20 minūtes, lai mērotu ceļu lejup, minēts "Daily Mail". Savukārt nepieciešamo pārtiku un citas preces viņam pa īpašu gaisa trošu ceļu palīdz nogādāt viņa domubiedri.

Lasīt vairāk

Neparasts namiņš Aļaskā

Foto: instagram.com/deeemarie86/

Ja savdabīgu un ne tik viegli atrodamu objektu meklēšana ir tavā gaumē, vērts pasapņot par īpatnējo namiņu Aļaskā, ASV, ko plašāk pazīst pēc nosaukuma "Dr. Seuss house", kā arī "Goose Creek Tower", kā šo vietu nosaucis pats īpašnieks.

Kā skaidro tūrisma ceļvedis "Atlas Obscura", interesanto māju daudzus gadus būvējis Filips Veidners. Lai arī sākotnēji viņš plānojis dzīvot divstāvīgā mājā, plāni laika gaitā mainījušies.

Runā, ka namiņa īpašnieks savu māju uzcēlis uzreiz pēc ugunsgrēka, kas bija izpostījis apkārtnes mežus. Taču, laikam ritot, koki sākuši atkal augt un kuplot, tā bloķējot skaisto skatu, ko tik ļoti bija iemīļojis saimnieks. Lai turpinātu pārredzēt burvīgo apkārtni, saimnieks uzlabojis savu namiņu, būvējot klāt mājas stāvus, lai spētu uzlūkot apkārtni pilnībā, skaidrots "Culture trip".

Mājiņa ir aptuveni 56 metrus augsta. Tā kā tās arhitektūras risinājums ir visai interesants, arī mājas stāvu skaits atšķiras, atkarībā no kura rakursa tiek lūkots uz namiņu – vienubrīd iespējams saskaitīt 14, citkārt pat 17 stāvus, min "Atlas Obscura".

Lai arī māja piesaista tūristus, tā vairs nav atvērta interesentiem (iespējams, tāpēc internetā atrodamas arī neskaitāmi daudzās viltus koordinātas) un to drīkst uzlūkot tikai no ceļa malas, tomēr tas tāpat neaptur zinātkārākos un neatlaidīgākos ceļotājus.

Lasīt vairāk

Klāts katliem un pannām: neparasts namiņš Lietuvā

Foto: Shutterstock

Šajā sarakstā esam iekļāvuši arī kādu namu Lietuvā. Klāta ar katliem, pannām, karotēm un citiem virtuves piederumiem, šī neparastā māja, kas meklējama Žagarē, ir pamanāma jau no attāluma. Un tieši savas unikālās būtības dēļ iemantojusi daudzu vietējo un viesu sirdi.

Katliņu māja noteikti ir vilinošs galamērķis tieši savas neparastās būtības dēļ. Kā minēts tūrisma ceļvedī "Lithuania Travel", šīs idejas autors ir Edmunds Vaičiulis, kurš iepērk katliņus un citus atribūtus gan no vietējiem, gan ļaudīm no tuvējām pilsētām, bet savu kolekciju izvieto pavisam redzamā vietā – uz savas mājas fasādes.

Bet kā tad šī ideja radās? Kā skaidrots "Atlas Obscura", pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Edmunds nopircis pusi no mājas, un viņš vēlējies atjaunot tās fasādi. Tomēr šajā sakarā sarunas ar kaimiņiem, kuriem pieder otra mājas daļa, tik labi nav padevušās un viņi nav bijuši ieinteresēti mājas stāvokļa uzlabošanā. Tieši šī iemesla dēļ Edmunds nolēmis atjaunot fasādi pēc saviem ieskatiem, atrodot visai radošu veidu idejas realizācijai. Pavisam drīz māju rotāja dažādi metāliski priekšmeti, bet mājas pagalmā uzradās koka skulptūras un citi neparasti objekti, kas pavisam noteikti piesaistīja apkārtējo uzmanību.

Lasīt vairāk

Putns, kurā var ieiet

Foto: instagram.com/jonny.melon

Ainaviskā kalnu un mežu apkārtnē Indijā iegūlies visai varens putns. Tas ir 60 metrus garš un aptuveni 21 metru augsts, ar šiem parametriem kļūstot par lielāko putna skulptūru pasaulē. Tomēr tā nav tikai skulptūra, tas ir "Jatayu Earth's Center", kas pilda tūristu intereses punkta funkcijas.

Lai izveidotu šo milzīgo skulptūru, bija nepieciešami seši gadi, taču interesenti šo milzīgo putnu vēro ar apbrīnu, jo ar to saistīti vairāki seni stāsti. Kā vēsta hindu leģenda, šis putns bijis liecinieks tam, kā dēmonu karalis Ravana nolaupīja princesi Situ. Kad lielais putns centies atturēt dēmonu karali, tas ar zobenu nocirtis putnam vienu spārnu. Tieši šī aina attēlota skulptūrā, kur redzams uz muguras nokritis putns bez viena spārna. Kā skaidrots apskates objekta mājaslapā, šī skulptūra, atsaucoties uz leģendu, ir veltīta sieviešu drošībai un godam.

Līdz būvei var nokļūt, dodoties kājām pa līkumotu ceļu vai izvēloties doties ar vagoniņu. Turklāt apmeklētāji var ne vien izpētīt šo brīnumaino putnu no ārpuses, bet arī nokļūt tā iekšpusē, kur izvietotas ekspozīcijas, kā arī nelielas skatu platformas, kas ierīkotas putna acīs.

Lai arī projekts aizsākas 2008. gadā, tikai 2011. gadā sākās darbs pie būves veidošanas, tādējādi interesentiem kļūstot pieejamai 2017. gadā.

Lasīt vairāk

Pils, ko ieskauj ūdens

Foto: Shutterstock

Apvienotajā Karalistē, tostarp Skotijā, ir lērums skaistu piļu – gan tādas, kas vēl joprojām saglabājušas savu dvēseliskumu, gan sen pamestas un novārtā atstātas. Savu vietu ievērojamo piļu sarakstā izcīnījusi arī šī vēsturiskā celtne, kas atrodas nudien ainaviskā vietā.

Pils, kas plašāk pazīstama pēc nosaukuma "Stalker", oriģināli celta 1320. gadā, minēts pils oficiālajā mājaslapā "Castle Stalker". Tomēr dažādu likteņa pavērsienu rezultātā tā pārbūvēta, šodien pazīstamo izskatu iegūstot nedaudz vēlāk.

  • Ar citām pilīm, kuras ieskauj ūdens, vari iepazīties te.

Četrstāvīgā pils atrodas uz mazas saliņas gleznaina ezera vidū. Lai arī šī pils uz ūdens šķiet ļoti romantiska, klīst stāsti, ka vientuļajai pilij ir tumša pagātne, kura saistīta ar vairākām slepkavībām – tieši caur nežēlastību gadu gaitā mainījušies pils saimnieki.

Mīklainā 14. gadsimta celtne gan bieži tūristu klātbūtni nemana, jo uz salas nevar ērti nokļūt, taču pāris reizes gadā īpašnieki rīko ekskursijas, kurās zinātkārākie tūristi var aplūkot šo viduslaiku ēku no ekskluzīva tuvuma un sīkāk izzināt tās vēstures līkločus. Tiesa, pils gan ir tik vilinoša, ka ceļotāji labprāt dodas uz šo pusi, lai uz celtni paraudzītos kaut no krasta.

Ēka ne vien piesaistījusi ceļotāju uzmanību, bet arī paspīdējusi pasaules mērogā. Kā skaidrots "Visit Britain", pils tikusi iemūžināta slavenajā filmā "Montijs Paitons un Svētais Grāls".

Lasīt vairāk

Tempļi, kas satupuši uz klints malas

Foto: instagram.com/itsbetterinthailand

Pavisam ainaviskā vietā Taizemē meklējami skaisti tempļi. Vieta, ko mēdz dēvēt par "Wat Chalermprakiat", ir apbrīnas vērta. Tur, aptuveni 800 metrus augstā klintī, satupuši vairāki tempļi.

Šīs vietas labiekārtošana un apbūve sākta 2004. gadā, kad vietējie mūki vēlējās atzīmēt sava diženā karaļa nāves 200. gadadienu. Tiesa, ņemot vērā ekskluzīvo vietu, būvniecība un labiekārtošana ilga vairākus gadus, tomēr gala rezultāts ir visai iespaidīgs.

Lai iepazītu ievērojamos tempļus tuvāk un pabūtu šajā maģiskajā vietā klātienē, nāksies diezgan piepūlēties. Kā minēts "Go to Thailand", automašīna jāatstāj pakājē, bet tālāk jāiegādājas ieejas biļete un jāpiesakās transportam, kas uzved nedaudz augstāk. Pēc pāris minūšu brauciena, kas ir visai līkumots, auto apstājas un tālāk veicamais ceļš jāmēro kājām. Taka, kas ved augšup pa klintīm, nav sevišķi viegli pievarama, bet tomēr galamērķi sasniegt nav neiespējami. Te gan lielu lomu spēlē laikapstākļi – ja laiks ir patīkams un sauss, problēmām nevajadzētu rasties, ko nevar teikt par pretējo, kad nāksies pacīnīties ar lietu, slidenām nogāzēm un dubļiem.

Kad pēc gara kāpiena sasniegts galamērķis, skatam paveras neiedomājami un zaļi plašumi, kas stiepjas kilometriem tālu, kā arī, protams, labi saredzamie smailie tornīši, kas uzslieti klints stāvajās nogāzēs. Patīkamu atmosfēru piešķir arī maigs vējš, kas viegli šūpo tempļos un to apkārtnē sakārtos zvaniņus. Miers, kas sajūtams augšā, ir vārdos neaprakstāms.

Lai arī cik grūts būtu ceļš uz šiem tempļiem, kā minēts tūrisma ceļvedī "Lampangth", pūles ir tā vērtas jebkurā gadījumā – arī tad, ja neesi budists vai ar reliģiju sevi nesaisti vispār.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!