Foto: Shutterstock
Lai gan par to nerunā bieži, viena no dzīves skarbajām realitātēm ir tā, ka teju katra ceturtā sieviete savā mūžā pieredzējusi bērniņa zaudējumu – agrīni grūtniecībā (pirmajā trimestrī), grūtniecības vidū, kā arī mazulim piedzimstot nedzīvam. Ik gadu oktobrī visā pasaulē piemin grūtniecības pārtraukšanos vai zīdaiņa zaudējumu īsi pēc piedzimšanas, sievietēm daloties ar saviem pārdzīvojumiem un cerību stāstiem, ka pēc lielās vētras jeb zaudējuma tomēr izdevies tikt pie mazulīša.

Šos mazulīšus, kuri sievietei piedzimuši pēc tam, kad iepriekšējā grūtniecība beigusies ar zaudējumu jeb eņģeļbērniņu, sauc par varavīksnes bērniņiem. Gluži kā pēc visniknākā pērkona negaisa, paveroties mākoņiem, uzspīdot saulei un iemirdzoties košai, krāsainai dardedzei. Skaidrs, ka ikviena mazulīša zaudējums, neatkarīgi no tā, vai tas noticis 7. gestācijas nedēļā, 12. vai 38., ir smags brīdis vecākiem, kas par sevi atgādinās visu mūžu. Zemāk lasāmie stāsti apliecina – cerība pastāv arī pēc visgrūtākās pieredzes, kad pasaulē nāk vesels, priecīgs varavīksnes mazulītis, kuru vecāki gaidījuši ar lielu nepacietību.

Pieredzes stāsts: pēc 11 gadiem un sešām grūtniecībām kļūt par mammu

Pasaule ir pārsteigumiem pilna. Dažreiz gadās, ka plānojam vienu, bet kādu iemeslu dēļ notikumi izvēršas pavisam citādi. Tā notika arī ar Bruno mammu Gitu un Elzas un Viestura mammu Aiju, kas pēc vairākām neveiksmīgām grūtniecībām tomēr kļuva par mātēm. Kā raksta Aija: "Ceļš uz laimi ir visiem, tikai katram citāds, tas ir jāizlauž, un neviens to mūsu vietā nedarīs."

Lasīt vairāk

Redzot dēlu zārkā, likās, ka viņš tikai čuč. Divu mammu stāsti par viņu varavīksnes bērniem

Par varavīksnes bērniem dēvē mazuļus, kas nākuši pasaulē pēc tam, kad ģimene spontānā aborta rezultātā zaudējusi iepriekšējo bērnu, mazulis dzimis nedzīvs vai miris neilgi pēc dzimšanas. Kā raksta varavīksnes bērniņa Kristena mamma: "Par to runāt vienmēr ir grūti un būs, taču liekas, ka par to ir jārunā." Piedāvājam ieskatīties divu māmiņu stāstā par to, kā caur viņu tumšajiem mākoņiem izspraucās saules stari.

Lasīt vairāk

Mūsu dēliņš piedzima jau aizmidzis: divi stāsti par varavīksnes bērniem

Foto: Privātā arhīva foto

Par varavīksnes bērniem dēvē mazuļus, kas nākuši pasaulē pēc tam, kad ģimene spontānā aborta rezultātā zaudējusi iepriekšējo bērnu, mazulis dzimis nedzīvs vai miris neilgi pēc dzimšanas. Šo bērnu nākšana pasaulē ģimenē ir kā saules stars, kas paveras starp drūmajiem mākoņiem. Divas sievietes atklāti dalās savā pieredzē, kā pēc neveiksmīgas grūtniecības kļuvušas par mātēm un sagaidījušas savu varavīksnīti.

Lasīt vairāk

Atceros, kā vīrs nesa zārku kā mazuli: divu mammu stāsti par varavīksnes bērniem

Foto: Privātā arhīva foto

Par varavīksnes bērniem dēvē mazuļus, kas nākuši pasaulē pēc tam, kad ģimene spontānā aborta rezultātā zaudējusi iepriekšējo bērnu, mazulis dzimis nedzīvs vai miris neilgi pēc dzimšanas. Piedāvājam iespēju lasīt divu mammu pieredzes stāstus par viņu sastapšanos ar saviem varavīksnes bērniem.

Lasīt vairāk

4 grūtniecības, 3 dzemdības, 2 bērni: divu māmiņu stāsti par viņu varavīksnes bērniem

Par varavīksnes bērniem dēvē tos mazuļus, kas nākuši pasaulē pēc tam, kad ģimene spontānā aborta rezultātā zaudējusi iepriekšējo bērnu, mazulis dzimis nedzīvs vai miris neilgi pēc dzimšanas. Šo bērnu nākšana pasaulē ģimenē ir kā saules stars, kas paveras starp drūmajiem mākoņiem. Piedāvājam ieskatīties divu sieviešu pieredzē, kuras pēc vairākām neveiksmīgām grūtniecībām sagaidījušas arī savu varavīksnīti.

Lasīt vairāk

Zaudēt un iegūt. Mammas pieredze par mazuļa zaudēšanu un iedrošināšanos laist pasaulē vēl bērnus

Foto: Shutterstock

"Katrs zaudējums nes līdzi ieguvumu un vienīgais, ko varam pazaudēt, tā ir paša dvēsele un tās ilgas, pārējais viss ir pieredze, kura liek augt un mainīties," tā portālam "Cālis" atklāj Evita Maurmane, mamma trim bērniem, kura rudenī gaida vēl vienu stārķa atnestu dāvanu.

Lasīt vairāk

Pārstājot būt glutēna vergam, īsteno sapni par mazulīti. Madaras stāsts

Sievietei ir svarīgi pazīt savu ķermeni un tajā notiekošos procesus, īpaši laikā, kad tiek plānots mazulis. Bieži sievietes gadījumos, kad neizdodas palikt stāvoklī, cenšas patverties tikai pie viena salmiņa – ginekoloģijas, taču ginekoloģiskās problēmas ir tikai sekas, kas radušās citu organisma nepilnību rezultātā, uzskata Madara, deviņus mēnešus vecās Terēzes Magdalēnas mamma un arīdzan auglības atpazīšanas metožu instruktore.

Lasīt vairāk

'Es ienīdu visus, kuriem bija bērni': stāsts par neauglību ar laimīgām beigām

Foto: Shutterstock

Zane Nuts ir jauna sieviete, kura, kā pati saka, ir izgājusi cauri ellei – no apziņas, ka viņa nemaz īsti negrib bērnus, līdz neprātīgai vēlmei tos radīt, bet īstajā brīdī izrādās, ka tikt pie mazuļa nav nemaz tik vienkārši. Viņa piedzīvojusi mākslīgo apaugļošanu, grūtniecības pātraukšanos, dvēseles sāpes un pārāk spilgtas emocijas... Bet stāsts ir ar laimīgām beigām, un Zane savā pieredzē bija gatava dalīties, apzinoties, cik daudz sieviešu to visu piedzīvo vienatnē.

Lasīt vairāk

Man ir divi eņģelīši debesīs un viens uz zemes: pieredzes stāsts par bērniņa zaudēšanu

Foto: Shutterstock

Bērna zaudējums ģimenē bieži vien nāk negaidīti. To var pielīdzināt emocionālai ellei, kurai iziet cauri kā mazuļa mamma, tā tētis. Arī šis stāsts nav atšķirīgs, taču šodien, vairākus gadus pēc divu bērnu zaudēšanas, māmiņa atklāj ka ir laimīgākā mamma pasaulē, jo viņai ir divi eņģelīši debesīs un viens tepat uz zemes. "Dzīve atņem vienu, bet dod vietā ko daudz vairāk," viņa piebilst.

Lasīt vairāk

No četriem bērniņiem mums ir divi. Pieredzes stāsts par neveiksmīgām grūtniecībām

Foto: Shutterstock

"Neauglība, spontānais aborts un kā šiem pārdzīvojumiem iespējams tikt pāri? Tēma šim rakstam manī brieda jau diezgan sen, bet bija vajadzīgs laiks, lai saņemtos uzrakstīt. To aktualizēja vīra zvans pirms pāris nedēļām, kad viņš, pildot anketu par mūsu dēliņu pie daktera, pārprasīja, cik grūtniecību man ir bijis?! Es atbildēju – tās ir bijušas četras, bet dzemdības tikai divas," tā vaļsirdīgi savu pieredzes stāstu sāk Līva Spurava.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!