Itālija vēlas radikāli mainīt ES migrācijas politiku, pauž premjers
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Itālija vēlas radikāli mainīt Eiropas Savienības (ES) migrācijas politiku, svētdien paziņojis Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā dēvētā Dublinas sistēma saskaņā ar kuru migrantiem ir jāpieprasa patvērums tajā ES valstī, kurā viņi ieradušies vispirms, ir pilnībā jāmaina, teica Konte žurnālistiem Briselē, kur viņš piedalās 16 ES valstu un valdību vadītāju sanāksmē par migrāciju.

Ar jaunu priekšlikumu, kuru Konte nodēvēja par "Eiropas daudzlīmeņu stratēģiju migrācijai", Itālija "vēlas risināt problēmu strukturēti, jo tā mums liek sabiedrības viedoklis", sacīja premjers, nesniedzot sīkāku informāciju par šo stratēģiju. Tā kā Itālija atrodas ģeogrāfiski tuvu Āfrikas ziemeļu piekrastei, tajā ierodas milzīgs skaits migrantu no šī kontinenta.

Jau ziņots, ka svētdien Briselē notiek Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera rīkota migrācijas politikas jautājumiem veltīta sanāksme, kurā piedalās 16 ES valstu un valdību vadītāji. Šīs valstis ir Austrija, Beļģija, Bulgārija, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Itālija, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Slovēnija, Somija, Spānija, Vācija un Zviedrija.

Polija un vēl trīs Centrāleiropas Višegrādas grupas valstis - Čehija, Slovākija un Ungārija - ceturtdien paziņoja, ka boikotēs migrācijas politikas jautājumiem veltīto sanāksmi.

Kā pavēstījis EK preses pārstāvis Aleksandrs Vintersteins, sanāksme ir atvērta visiem un nevienam nav pienākuma tajā piedalīties. Viņš norādīja, ka tajā netiks pieņemti nekādi lēmumi un netiks rīkota preses konference, taču valstu un valdību vadītāji varēs brīvi izteikt savus komentārus žurnālistiem.

Tags

Āfrika Austrija Beļģija Bulgārija Čehija Dānija Dublina Eiropas Komisija Eiropas Savienība Francija Grieķija Horvātija Itālija Luksemburga Malta Nīderlande Polija Slovākija Slovēnija Somija Spānija Zviedrija Ungārija Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form