Foto: Kadrs no video

Divi Krievijas iznīcinātāji Su-30 devuši triecienu Ukrainas Zmijinijas salai ar fosfora bumbām, paziņojis Ukrainas bruņotos spēku komandieris Valērijs Zalužņijs.

Jāatzīmē, ka Krievijas aizsardzības ministrija 30. jūnijā paziņoja, ka tās spēki ir "izpildījuši uzdevumu" un, izrādot "labas gribas žestu", pamet Ukrainai piederošo salu, kuru okupanti ieņēma jau kara pašā sākumā. Iestāde apgalvoja, ka līdz ar salas atstāšanu Krievija arī neliek šķēršļus Ukrainas graudu eksportam pa jūru.

Tiesa, Ukrainas spēki iepriekšējā naktī pirms okupantu paziņojuma kārtējo reizi veiksmīgi apšaudīja uz salas izvietotos Krievijas spēkus, un arī britu izlūki secina, ka salas pamešanai nav nekāda sakara ar "labās gribas žestu". Tagad šo versiju stiprina arī krievu aviācijas trieciens pa salu.

"Krievijas bruņoto spēku vadība nepieturas pat pie pašas paziņojumiem, kuri deklarē "labās gribas žestu". Šodien ap pulksten 18.00 no Bilbekas lidlauka pāris Krievijas gaisa spēku Su-30 lidmašīnas divreiz veica gaisa triecienu ar fosfora bumbām pa Zmijinijas salu, kur it kā "pabeiguši uzdevuma izpildi"," "Telegram" kanālā raksta Zalužņijs.

Šie fakti ir jāzina visiem, kuri runā par vienošanos ar Krieviju, viņš uzsver.

"Vienīgais, kur ienaidnieks ietur konsekvenci, ir nemainīgā triecienu "precizitāte". Uzmanību video," ieraksta pavadtekstā raksta Zalužņijs.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!