No trešdienas vairākos 'Rīgas satiksmes' maršrutos iekāpt varēs tikai pa priekšējām durvīm
Foto: DELFI

No trešdienas, 1. februāra, 19 sabiedriskā transporta maršrutos – 13., 20. un 34. trolejbusa maršrutā, kā arī 10., 12., 18., 20., 28., 29., 33., 34., 38., 39., 43., 47., 54., 57., 60. un 63. autobusa maršrutā – tiek atjaunota kārtība, kura paredz, ka pasažieru iekāpšana notiek tikai pa priekšējām durvīm, bet izkāpšana pa vidējām un aizmugures durvīm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē "Rīgas satiksmē", līdz ar izmaiņām brauciens šo maršrutu transportlīdzekļos būs jāreģistrē pie vadītāja konsoles.

Pasažieriem, kuri braucienu apmaksā ar koda biļetes lietoti, brauciens jāapmaksā jau kāpjot transporta līdzeklī un vadītājam jāuzrāda tālrunī redzamais brauciena maksas apstiprinājums.

Tas nozīmē, ka vadītājs sekos līdzi, lai visi pasažieri veiktu reģistrāciju un samaksātu par braucienu. Pasažieriem ar bērnu ratiem un cilvēkiem ratiņkrēslos iekāpšanas kārtība nemainās un notiek pa vidējām durvīm.

Uzņēmumā skaidro, ka tā mērķis ir "mainīt pasažieru paradumus tā, lai tie reģistrētu katru braucienu un samazinātos bezbiļetnieku skaits". Vienlaikus "Rīgas satiksmes" skatījumā, šādi iespējams "ierobežot to personu skaitu, kuri sabiedriskajā transportā pārvietojas smērējošā vai smakojošā apģērbā".

Savukārt uz jautājumu, kā rīkosies konfliktsituācijās, ja pasažieris atteiksies reģistrēt braucienu, uzņēmumā norādīja, ka pēc ierastās prakses tiks piesaistīta pašvaldības policija. Līdzīgi arī gadījumā, ja transportā iekāps pasažieris, apejot priekšējās durvis, vadītājs viņam atgādinās par brauciena reģistrāciju izmantojot mikrofonu.

Šāda kārtība tika ieviesta arī 2019. gada vasarā, un, lai arī bija iecerēts braucienu reģistrāciju daudzumu palielināt par 15%, reģistrēto braucienu skaits attiecīgajos maršrutos palielinājās par vairāk nekā 20%.

Tāpat no 1. februāra Rīgas ielu nosaukumu maiņas dēļ tiks pārsauktas vairākas sabiedriskā transporta pieturvietas, kā arī tiks mainīti atsevišķu pieturvietu nosaukumi un 30. autobusa maršruta galapunkta nosaukums.

Līdz ar Rīgas domes lēmumu par ielu nosaukumu maiņu no 1. februāra visas pieturvietas ar nosaukumu "Akadēmiķa Mstislava Keldiša iela" tiks pārsauktas par pieturvietām "Brāļu Kaudzīšu iela". Savukārt visas pieturvietas ar nosaukumu "Valentīna Pikuļa aleja" pārsauktas par pieturvietām "Birutas Baumanes aleja".

Veicinot Rīgas sabiedriskā transporta sasaisti ar dzelzceļa tīklu, Imantas dzelzceļa stacijas tuvumā tiks mainīti pieturvietu nosaukumi. Rostokas ielā esošās pieturvietas "Rostokas iela" un "Zolitūdes iela" pārsauktas par pieturvietām "Imantas stacija". Visas Zolitūdes ielā esošās pieturvietas "Rostokas iela" pārsaukta par pieturvietu "Imantas stacija".

5. tramvaja maršrutā (virzienā uz Mīlgrāvi) transportlīdzekļa salonā atskaņotais pieturvietas "Ausekļa iela" paziņojums tiks papildināts, turpmāk to atskaņojot kā "Ausekļa iela – Anatomijas muzejs", lai pasažieriem sniegtu papildu informāciju par tuvumā esošo Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeju.

30. autobusa maršruta nosaukums "Stacijas laukums–Daugavgrīva" tiks pārsaukts par "Centrālā stacija–Daugavgrīva".

Kā ziņots, Rīgas domes ārkārtas sēdē 14. decembrī tika atbalstīta nosaukumu maiņa Detlava Brantkalna, Starajas Rusas un Mstislava Keldiša ielai, kā arī Valentīna Pikuļa alejai un takai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.