Foto: LETA

Vācijas augstākās hokeja līgas (DEL) klubs Šveningenes "Wild Wings" pēc līguma noslēgšanas ar Latvijas uzbrucēju Miku Indraši nekomentē sportista epopeju ap iespējamo citu līgumu – ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Maskavas "Spartak".

Vācijas komanda portālam "Delfi" nevēlējās komentēt, vai tā zina par Indraša sāgu ar "Spartak" iespējamo līgumu un kāds bijis hokejista skaidrojums pirms pārcelšanās uz Vāciju. "Wild Wings" arī nekomentēja, vai pārrunas ar Indraši bijušas vēl pirms 29. jūnija, kad "Spartak" izziņoja līgumu ar Latvijas hokejistu.

"Šobrīd mēs neredzam vajadzību komentēt situāciju ap hokejistu, turklāt mūsu filozofija ir balstīta uz līguma detaļu saglabāšanu kluba iekšienē. Lai vai kā, esam gandarīti, ka mūsu rindās nākamajā sezonā būs Miks Indrašis," portālam "Delfi" atbildēja Vācijas klubā.

Pirms mēneša Maskavas "Spartak" paziņoja, ka 31 gadu vecais Indrašis turpmāk spēlēs tās rindās. Pēc Vladimira Putina uzsāktā brutālā iebrukuma Ukrainas teritorijā Krievija ir izolēta no starptautiskās sporta aprites, un arī Latvijas Sporta likums liedz valsts sportistiem un treneriem doties strādāt uz Krieviju vai Baltkrieviju. Tādējādi ziņa par Indraša līgumu izraisīja sašutumu, bet hokejists pēc nedēļu ilgas klusēšanas sociālajos tīklos noliedza pievienošanos "Spartak".

"Spartak" pēc Indraša paziņojuma norādīja, ka risinās situāciju tiesiskā ceļā, bet Indraša vārds joprojām ir atrodams "Spartak" komandas sastavā kluba mājaslapā internetā un arī vienības pieteikumā KHL mājaslapā internetā. Arī pēc "Wild Wings" paziņojuma "Spartak" norādīja, ka Latvijas hokejistam ir līgums ar Maskavas komandu un KHL klubs centīsies tiesiskā ceļā piedzīt līgumā noteiktos zaudējumus.

Portāls "Championat.com" ziņo, ka Indraša līguma vērtība ir 17 miljoni rubļu sezonā jeb aptuveni 286 000 eiro, un par līguma laušanu latvietim būtu jāmaksā trešdaļa no šīs summas jeb ap 95 000 eiro.

Tikmēr Lavijas Hokeja federācija (LHF) apgalvo, ka Indraša pāreju ir pieprasījis tikai Vācijas klubs, bet "Spartak" to neesot veicis. Maskavas klubs nekomentē, vai ir pieprasījis Indraša pāreju un kas veicis pārrunas ar klubu Indraša vārdā.

Kā zināms, līgumus ar KHL klubiem noslēguši arī uzbrucējs Nikolajs Jelisejevs un vārtsargs Jānis Kalniņš. Ņemot vērā iespējamās sankcijas Latvijā par Sporta likuma nepildīšanu, LHF nav apstiprinājusi Kalniņa pāreju, lai gan tas ir pret IIHF noteikumiem. Savukārt Jelisejeva pāreja pagaidām nav pieprasīta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!