Daudzveidīgais pesto: neparastas variācijas itāļu virtuves meistardarbam
Foto: Shutterstock

Kurš gan nezina itāļu virtuves klasiku – pesto. Bez tā nav iedomājama grēcīgi gardā Vidusjūras virtuve, taču bez visiem labi zināmās pesto versijas ar baziliku galvenajā lomā, radīti neskaitāmi pakaļdarinājumi, kas tuvāki un tālāki oriģinālam, tomēr arī gana labi un izmēģināšanas vērti.

Klasiskais bazilika pesto nekad neliks vilties. Ja vēl neesi mēģinājis to pagatavot pats, pēdējais laiks, lai pēc tam to iemaisītu novārītos spageti, izmantotu kā salātu mērci vai uzziestu uz grauzdiņiem. Vērtīgus knifiņus vasaras garšas iekonservēšanai par klasiskā pesto pagatavošanu lasi šeit.

Bet te atradīsi rukolas pesto recepti un noderīgus ieteikumus tā izmantošanai.

Taču, ja baziliks vēl nav pieejams prāvās buntēs, pesto var gatavot arī citās variācijās, piemēram, no lakšiem vai nātrēm. Tāpat arī pesto var gatavot no pieneņu lapām – citrons palīdzēs nomākt izteikto rūgtumu, tāpat arī spināti, pētersīļi, lapu kāposti, rukola un citi zaļumi pelnījuši kādu reizi piedzīvot pārvērtības pesto veidolā. Ja nespēj turēties pretim saulē kaltēto tomātu kārdinājumam, pagatavo pesto arī no tiem – tas jebkuram ēdienam piešķirs dievīgu garšu, vai tas būtu sāļais pīrāgs, karstmaizes vai omlete.

Tikpat dažādas kā paši pesto var būt arī pievienotās sastāvdaļas. Piemēram, ciedru riekstu vietā var likt arī Indijas riekstus, valriekstus, bet klasiskās olīveļļas vietā kaut nedaudz pieliet kādu riekstu eļļu vai vīnogu kauliņu eļļu, ja nevēlies tik izteiksmīgu garšu.

Atceries, ka vislabāk pesto gatavot, izmantojot piestu, tādējādi mērces konsistence nebūs pārāk šķidra, taču, ja šādas palīgierīces nav, var iztikt arī ar rokas blenderi vai virtuves kombainu.

Lai pesto ledusskapī uzglabātos ilgāk, neaizmirsti to apliet ar eļļu, citādi tas apžūs un veidosies pelējums. Pesto var arī pildīt ledus trauciņos un sasaldēt, tad būs gana droši, ka tas nesabojāsies.

Source

Tasty
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form