Noderīgi knifiņi, kuri jāzina katram siera cienītājam
Foto: Shutterstock

Reti kurš gan spēj pretoties sieru valdzinājumam – un tie ir tik dažādi, lai izpatiktu jebkurai gardēža gaumei! Mīkstais brī, dzeltenais Čederas siers, pikantais un izteiktais zilais siers, salātu piedeva Parmezāns – mēli var norīt, vien iedomājoties par dažiem spilgtākajiem eksemplāriem.

Esam atraduši atraktīvu video, kurā apgūt dažus siera pasniegšanas knifiņus, kas atsvaidzinās ikdienu. Reizē, ar tiem varēsi arī pārsteigt negaidītos viesus, dažās minūtēs pagatavojot siera plati.

Lai sagrieztu taisnās šķēlītēs un kubiņos cietākos sierus, vari izmantot pat zobu diegu, to stingri nostiepjot. Atšķirībā no naža, kas var aizslīdēt šķībi un ar kuru jāiegulda lielāks spēks griešanā, zobu diegs atvieglos procesu.

Arī par tiem, kuriem nereti gadās sagriezties, rīvējot sieru, ir padomāts. Apsmidzini rīvi ar eļļu vai speciālo cepšanas aerosolu – tas novērsīs berzi un siers pa rīvi slīdēs vienmērīgāk.

Tāpat, netin sieru pārtikas plēvē, bet sviestpapīrā, kas apklāts ar vaska kārtiņu – tas novērsīs siera sacietēšanu un ilgāk saglabās to mīkstu.

Bet gardākais knifiņš ir izkusuša brī siera pagatavošana – ieliec siera ritulīti, kas apsmērēts ar medu vai ievārījumu, uz dažām minūtēm cepeškrāsnī. Iegūsi fantastisku uzkodu pie cepumiem un vīnogām.

Iedvesmai piedāvājam arī dažas receptes, kuru sastāvā ir siers, no mūsu krājumiem.

Tags

Sarakstu karuselis Čedaras siers Parmezāna siers Siers Zilais siers Brie siers Siera un biezpiena uzkodas

Comment Form