Ja nav bail no milzīga katla un ugunskura siltuma, tad šādā veidā gatavota zupa noteikti būs visgardākais, kas ēsts. Pirms tam gan sagatavo visu nepieciešamo, lai izbraukumā nebūtu jāmeklē kartupeļu mizojamie nazīši un citas lietas. Dārzeņus sagriez jau gabaliņos, nodrošinies ar kādu dzeramā ūdens bunduli zupas šķidrumam, bet gaļu jau laikus sadali porcijās. "Tasty" iesaka svaigā gaisā pamēģināt vārīt vienkāršu zupu ar sēnēm – ja krājumos ir marinēto, sālīto vai saldēto sēņu burciņas, tad to saturu atliks vienkārši sabērt katlā un viss.

Zināms, ka viscītīgākie talkotāji parasti neatsakās no kāda karsta gaļas gabaliņa. Līdzņemšanai jau iepriekšējā vakarā vari iemarinēt kādu cūkgaļas šašliku vai gardās ribiņas. Pateicīgs variants būs maltās gaļas kebabi – tos atsevišķās porcijās atliks vien salikt uz bambusa iesmiņiem. Pēc talkošanas būs jāiekur vien grils un jāsaliek iesmiņi uz restītēm. Lai veiksmīga talkošana un gardas pusdienas!

Kāda ir Tava iecienītākā recepte? Pastāsti to citiem, sūti recepti ar foto uz receptes@delfi.lv. Interesantākās idejas publicēsim Tasty.lv recepšu katalogā. Ik mēnesi izvēlēsimies vienu, interesantāko recepti, kuras autoru gaida vērtīga balva no Tasty.lv!