Foto: Shutterstock
Ziemassvētkus varētu saukt arī par kārumnieku svētkiem, jo, šķiet, tieši Ziemassvētku laikā tiek gatavoti visbagātīgākie deserti, ceptas visgardākās kūkas, maizītes, cepumi un pīrāgi. Katrai tautai ir savi tradicionālie našķi, no kuriem daži ir iemantojuši atpazīstamību un popularitāti visā pasaulē. Bet kuri ir populārākie svētku kārumi pasaulē? Atbildi sniedz portāls "Mosfoodnews", bet "Tasty" piedāvā receptes, lai tu varētu šos kārumus pagatavot un iepriecināt kādu, dodoties ciemos Pirmajos Ziemassvētkos.

Vācu Ziemassvētku štolle

Foto: Shutterstock


Štolle ir tradicionāla vācu Ziemassvētku saldā maize, kas bagātināta ar žāvētiem augļiem, riekstiem un ļoti bieži ar marcipānu. Štolli parasti dekorē ar pūdercukura kārtu vai baltu pūdercukura glazūru. Vācieši saka, ka katrai ģimenei ir sava īpašā štolles recepte, kas tiek mantota no paaudzes paaudzē. Un, ja vēlies izcept gardo štolli, izmanto vienu no Tasty štolles receptēm.
Recepte šeit!

Gardie vaniļas mēnestiņi ar pūdercukuru

Foto: Shutterstock


Pasauli iekarojuši mutē kūstošie austriešu vaniļas mēnestiņi, ko parasti cep uz Ziemassvētkiem, bet tos, protams, var cept visu gadu un baudīt ar tēju un kafiju jebkurā gadalaikā. Lai arī tos sauc par vaniļas cepumiņiem, mīklu gatavo no mandeļu miltiem, un tikai pašās beigās izceptos mēnestiņus apbārsta ar pūdercukuru, kas aromatizēts ar vaniļu. Izmanto šo recepti

Video: Kā pagatavot piparkūku mājiņu?

Foto: Shutterstock

Iespējams, vispopulārākais kārums pasaulē ir piparkūkas, kuras dažādās valstīs mēdz saukt dažādos vārdos, bet to receptes ir samērā līdzīgas. Cepumu mīkla ar dažādām piparotām garšvielām, ingveru, kanēli un brūninātu cukuru. Mūsu piparkūku tradīcijās ir raksturīgi mīklai pievienot arī iesala ekstraktu. Patiesi – piparkūku mājiņa ir viens no mīlīgākajiem Ziemassvētku dekoriem, kuru noteikti novērtēs mazākie ģimenes locekļi. Turklāt tā tik jauki smaržo un kārdina, un apsola visgaršīgākos svētkus gadā.

Recepte šeit

Ziemassvētku šokolādes rulete franču gaumē

Foto: Shutterstock


Šokolādes rulete koka stumbra veidolā (Yule log) ir neatņemams franču Ziemassvētku un Jaunā gada svētku galda kārums. Noslēdzošo rotājumu var veidot ar šokolādes skaidiņām, šokolādes lapiņām, ar vienkāršu pūdercukura sniedziņu, cukura pērlītēm.

Recepte šeit

Tradicionālais angļu Ziemassvētku augļu kēkss

Foto: Shutterstock


Tradicionālo angļu Ziemassvētku kēksu var cept dažas dienas vai pat mēnesi pirms likšanas galdā. Savlaicīgās cepšanas iemesls ir Ziemassvētku kēksa nobriedināšana un piesūcināšana ar nelielu brendija piedevu. Pat tad, ja izvēlas bezalkoholisko kēksa versiju, to arī cep laicīgi, jo pašam gatavošanas procesam nepieciešams laiks, kā arī kēkss lieliski glabājas un dod iespēju saimniecei sagatavoties svētkiem bez steigas.

Recepte šeit

Spāņu Ziemassvētku kārums – mīkstais 'turons'

Foto: Shutterstock


Turons ir viens no mandeļu kārumiem, kuru spāņi tradicionāli gatavo Ziemassvētku laikā. Kārumam ir ļoti sena vēsture, tas Spānijā ienācis līdz ar mauru virtuves tradīcijām pirms vairāk kā 500 gadiem. Kopumā izšķir trīs turona veidus: olu dzeltenuma turonu, cieto turonu un mīksto turonu. Piedāvājam mīkstā turona recepti.

Recepte šeit

Gardie 'biscotti' cepumiņi ar mandelēm

Foto: Shutterstock


Biskoti cepumiņus latviski varētu saukt par saldajiem sausiņiem, jo vārds "biscotti" nozīmē "divas reizes cepts". Itālijā šos cepumus ierasts gatavot svētku reizēs, pievienojot mīklai dažādus gardumus – riekstus, sukādes, rozīnes un šokolādi. "Biscotti" parasti ēd, pamērcējot kafijā vai tējā. Šos gardumus izcept ir ļoti vienkārši,turklāt tie lieliski glabājas ilgāku laiku.

Recepte šeit

Panetone ar dzērvenēm un balto šokolādi

Foto: Shutterstock


Panetone ir tradicionāla itāļu svētku maize. Garda, salda, viegla un poraina tā burtiski kūst uz mēles. Sukāžu gabaliņi un kaltētās dzērvenes ir kā mazi pārsteigumi. Folijā ieklātu, šo keksu varēsi uzglabāt divas nedēļas, turklāt tas nezaudēs savas lieliskās garšas īpašības.

Recepte šeit

Vienkāršās medus piparkūkas


Smaržīga un garda mīkla piparkūkām, kuras pagatavošana neprasa daudz laika. Svarīgākais – mīklu pietiekami ilgi pirms cepšanas noturēt. Recepti Tasty.lv lasītājiem piedāvā bloga Lostinpattern.com autore Brigita Dambe.

Recepte šeit

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!