Foto: LETA

Zolitūdē sabrukušā lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas jaunievēlētais sekretārs Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK) parakstījis komisijā apstiprināto galaziņojumu, apstiprināja politiķis. Līdz ar to ir noņemti juridiskie šķēršļi, lai dokumentu varētu virzīt izskatīšanai Saeimā.

Komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis (NSL) sacīja, ka galaziņojumu iesniegt Saeimas Prezidijam paredzēts 30. oktobrī.

Ja Saeimas Prezidijs, kā ierasts, tiks sasaukts pirmdienā, tad par Zolitūdes galaziņojuma iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā varētu lemt 2. novembrī.

Kā ziņots, lai nodrošinātu galaziņojuma tālāku virzību, par parlamentārās izmeklēšanas komisijas sekretāru šodien tika ievēlēts Krēsliņš. Pirms tam komisija no sekretāra amata atcēla Intu Dālderi (V).

Jau ziņots, ka Dālderis bija atteicies parakstīt parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu, tāpēc radās juridiskas problēmas ar tā tālāko virzību.

Jau vēstīts, ka parlamentārās izmeklēšanas komisija 27.oktobrī apstiprināja galaziņojumu, minot tajā arī politiski un morāli atbildīgās personas.

Kā politiski un morāli atbildīgas personas galaziņojumā minēti toreizējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), bijušie ekonomikas ministri Artis Kampars (V) un Daniels Pavļuts, bijušie Ekonomikas ministrijas valsts sekretāri Anrijs Matīss (V) un Juris Pūce (LA), Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Zolitūdes traģēdija notika 2013. gada 21. novembrī, kad, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, gāja bojā 54 cilvēki. Tā ir lielākā traģēdija Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!