Video: Baltkrievu milicis civilā aizturēšanas laikā sit vīrieti, kaujas ar sievieti
Foto: Kadrs no video

Baltkrievijā turpinās protesti pret 26 gadus valdījušo Lukašenko un režīmam uzticīgie drošībnieki turpina ar brutālu spēku un apšaubāmām metodēm vērsties pret cilvēkiem. Ceturtdien publicētā video redzams, kā, domājams, civilā tērpts milicis aiztur kādu jaunu vīrieti un kaujas ar sievieti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Borovļjanos pie Minskas novērošanas kameru video redzams, kā vīrietis civilā apģērbā stāv pie mājas ieejas durvīm. Kad no kāpņutelpas iznāk kāds jaus vīrietis un sieviete, viņš parāda kādu lapiņu un negaidīti sit iznācējam pa seju.

Sākas cīniņš, kura laikā palīgā sitējam piesteidzas vēl viens vīrietis civilajā un tiek pielietots spēks arī pret sievieti, kura cenšas palīdzēt.

Pieskrien vēl trešais vīrietis, kurš norāda iet prom kādam garāmgājējam, kurš mēģina iejaukties.

Tālākos aculiecinieku video dzirdams, kā cilvēki pauž neapmierinātību, kāpēc tiek aizturēta arī sieviete, bet viņiem atbild, ka meitene "uzbrukusi darbiniekam". Kungi arī apgalvo, ka ir stādījušies priekšā kā miliči.

Konkrētajā gadījumā aizturēšanas iemesli nav zināmi. Bet Baltkrievijā protestu laikā bieži novērots, ka ļaudis aiztur drošībnieki civilā apģērbā, kas pārvietojas netrafarētās automašīnās. Aizturēšanas iemesls var būt vienkārši fakts, ka iedzīvotājs ir piedalījies protestos vai paudis tiem atbalstu.

Baltkrievijā kopš 9. augusta notiek plaši tautas protesti pret 26 gadus valdījušo Aleksandru Lukašenko un prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu. Drošības iestādes brutāli vēršas pret demonstrantiem, par ko medijos parādās arvien jaunas liecības.

ANO ir zināms par vismaz 450 dokumentētiem spīdzināšanas gadījumiem. Te kāda vīrieša stāsts, kā viņu OMON miliči izvaroja ar steku. Te redzams gadījums, kā milicis sit sievieti. Te lasāms stāsts par kāda medijos popularitāti guvuša foto varoni, te video redzams, kā drošībnieks tiešā tēmējumā sašauj žurnālisti. Par piedzīvoto pastāstīja arī divi Minskā aizturēti Latvijas pilsoņi. Savukārt kāda Krievijas blogera stāsts te. Bet šeit biedējošs video no OMON aizturēšanas automašīnas.

Pats Aleksandrs Lukašenko, diskreditējot protestu nozīmi, ir izteicies par miermīlīgo protestu dalībniekiem kā "aitām", "žurkām", bijušajiem kriminālnoziedzniekiem, kuri ir bezdarbnieki, kā arī apgalvojis, ka ap 60% visu demonstrantu atrodas dažādu vielu reibumā. Varasiestādes arī izplata stāstus, ka protestētāji saņem naudu, bet prezidents biedē ar NATO draudiem pie valsts robežām.

Lukašenko arī paziņoja, ka 60% fotogrāfiju ar vardarbībā cietušajiem ir "feiks" . Lukašenko arī apgalvoja, ka cilvēki paši uzkrāsojuši sev zilumus, lai apmelotu OMON. Vienlaikus viņš aicināja "piedot drošībnieku kļūdas". "Tie ir jūsu cilvēki. Pat, ja viņi ir kļūdījušies, piedodiet viņiem," drošībniekus aizstāvēja Lukašenko.

Pats Lukašenko savu leģitimitāti kā prezidents zaudējis pēc Rietumos neatzītajām prezidenta vēlēšanām, kurām sekoja plaši protesti un varasiestāžu mēģinājumi ar spēku tos apslāpēt, kā arī negaidīti sarīkotās inaugurācijas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltkrievija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form