Foto: Shutterstock
Domājams, nav jāatkārto, ka zivis ikdienas uzturā lietojam pārāk maz. Iemesls tam ir ideju trūkums, kā tās gatavot, bet vēl kādam nav tik liela pieredze zivs ēdienu gatavošanā, līdz ar to, šķiet, kaut kas nesanāks, cits par šādu opciju vienkārši aizmirst. Taču var kaut nedaudz laboties, nopērkot marinētu siļķu burciņu, jo ir diezgan daudz variāciju, kā tās pēc tam likt lietā maltītes tapināšanā.

Vienkāršākais variants ir iegādāties burciņu marinētas siļķes, bet vēl labāk, ja izdodas tikt uz zivju paviljonu tirgū un iegādāties tur svaigas siļķes. Tad pagatavošanas apvāršņi ir plašāki – sacepumi, marinādes un pat smēriņi. Marinētās siļķes nepārspējami labi garšos salātos un ne tikai visiem zināmajā versijā par siļķi kažokā, arī kā uzkoda uz grauzdiņiem, maizītēm.

Saderība ar siļķi

Ja nu tomēr ar siļķi vien asociē slavenos salātus, tad zini, ka šajā sezonā ieteicams baudīt tieši siļķi, jo dažādi sezonas produkti radīs ideālo saderību. Piemēram, bietes, vārītas vai ceptas, kopā ar siļķi ideāli derēs kā uzkodām, tā pamatēdieniem. Brokastīs var pagatavot biezpienmaizītes, kuras papildināt ar marinētu siļķu gabaliņiem.

Tā kā sulīgi nogatavojušies sīpoli, siļķei nav iedomājams labāks kompanjons. Sacep siļķi sīpolu marinādē, pieliec kartupeļus un pagatavo jau sātīgāku sacepumu vai liec abas sastāvdaļas salātos. Bez tā siļķei ļoti piestāv visi rudens sakņu dārzeņi, sākot no burkāniem, beidzot ar kāļiem. Starp citu, noteikti izmēģini šo recepti, kur siļķe pārvērtusies smēriņā ar burkāniem un sviestu. Izmēģini siļķi ietīt lavašā jebkuras gaļas vietā, pagatavo burgeri ar marinētu siļķi vai īsteni latvisku maltīti ar grūbām.

Iedvesmojies no kādas ''Tasty'' pūra lādes receptes un izbaudi maltīti!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!