Foto: Privātais arhīvs
"Tev labāk garšo brunete vai blondīne?" šādas debates, iespējams, raisījušās ne viena vien saldummīļa draugu pulciņā. Ja variācijas saldajai kakao desai ir neskaitāmas, ar gaišāko māsu tā vis nav. Tāpēc, lūk, variants cepumu "desai" ar iebiezināto pienu jeb studijā – "Saldā blondīne"!
240Minūtes
4Sastāvdaļas
viegli

Sastāvdaļas

Porcijas: 12
360 gcepumi200 gmarmelāde180 gsviests1 bundža iebiezinātais piens ar cukuru

Sagatavošana

1

Uzreiz gan jāpiebilst, ka pildījumā var pievienot arī riekstus vai citas sastāvdaļas pēc patikas – sukādes, žāvētas aprikozes, dzērvenes, rozīnes, dateles un citus gardumus.

2

Cepumus sasmalcina virtuves kombainā vai ar mīklas ruļļa vai gaļas āmuriņa palīdzību. Tā, lai būtu gan pavisam smalki saberzti, gan mazos gabaliņos atstāti cepumi. Ieber lielā bļodā.

3

Marmelādi sagriež smalkos gabaliņos. Var atstāt arī lielākos, bet "desā" marmelāde vieglāk sajauksies, ja būs mazāki gabaliņi par cepumiem.

4

Katliņā lej iebiezināto pienu (to, kas gaišais) un silda uz nelielas uguns, regulāri maisot. Kad ceļas garaiņi, pievieno sviesta pikučus. Visu maisot, ļauj sviestam izkust.

5

Iebiezināto pienu pasilda un ļauj masai kļūt nedaudz biezākai. Silda, līdz iebiezinātais piens sāk kļūt ar karamelei līdzīgāku nokrāsu (5–7 minūtes).

6

Tad iebiezinātā piena masu pārlej cepumu masai un visu samaisa ar silikona lāpstiņas palīdzību (tā būs krietni ērtāk).

7

Uz darba virsmas izklāj lielu pārtikas plēves loksni, virsū liek cepumu masu un veido garenas formas desu – cik garu un platu, katrs izlemj pats. Cepumu "desu" ievīsta pārtikas plēvē un liek ledusskapī ievilkties vismaz uz dažām stundām (ideāli, ja nakti).

8

Kad saldā cepumu "desa" atdzisusi un gatava, attin pārtikas plēvi, sagriež šķēlītēs un pasniedz.

Lai labi garšo!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!