Kā uzglabāt ingveru, lai to lietotu pēc iespējas ilgāk?
Foto: Shutterstock

Līdz ar pirmajām ziemas vēsmām un sakritušajām sniegpārslām daudzās virtuvēs ingvers kļūst par pastāvīgo iemītnieku. To baciļu aizbaidīšanai varam pagatavot karstā tējā vai vienkārši pierīvēt klāt kādai ķirbju zupai. Bet, kur uzglabāt iesākto ingvera saknes gabaliņu, lai to varētu izmantot pat pāris nedēļas?

Viens no veidiem, kā uzglabāt svaigo ingvera gabaliņu, kas vēl nav nomizots – likšana aizvelkamā plastmasas maisiņā. Ingvera gabaliņu ieliek maisiņā, izspiež visu gaisu no tā un stingri noslēdz. Pēc tam to liek ledusskapja dārzeņu atvilktnē. Bet, ja no ingvera nogriezts kāds gabaliņš un tas ir atsegts, tad griezuma vietu pirms likšanas ledusskapī labāk noslaucīt pavisam sausu, iesaka Thekitchn.com.

Taču tas nebūt nav vienīgais veids, kā uzglabāt ingveru. To vēl var iemērkt degvīnā (arī šerijā, sakē vai kādā citā stiprajā alkoholā), cieši noslēdzot trauku, un glabāt ledusskapī pat astoņas nedēļas, vēsta Finecooking.com. Šeit gan jāņem vērā, ka ingvera uzglabāšana alkoholā var krietni mainīt tā garšu, tāpēc šādu ingveru nāksies izlietot vien siltajos ēdienos.

Vēl ingveru var saldēt – veselu un nemizotu, sarīvētu, sagrieztu gabaliņos vai šķēlītēs. Šādi uzglabātu ingveru var izlietot pat vairāku mēnešu garumā. Pirms saldēšanas gan ingvers ir jānoslauka sauss, lai neveidotos ledus kristāliņi. Kā arī ingveru ieteicams saldēt cieši noslēgtā plastmasas traukā, aizvelkamā maisiņā vai burciņā.

Izvēlies kādu no gardajām Tasty.lv receptēm un pagatavo ingveru jau šodien!

Tags

Virtuves gudrības Degvīns Ingvers Šerijs Tēja

Comment Form