Foto: Delfi/LETA/Publicitātes foto

Šā gada Valentīndiena "Draugiem Group" uzņēmumam "Mājas Cēsīs" atmiņā mazāk paliks ar sirsnīgiem sveicieniem un šokolādes sirdīm, bet vairāk – ar jaunu sākumu. Tieši gadu pēc būvdarbu sākuma šajā dienā pielikts punkts nozīmīgam projektam "Spīdalas nams" Cēsīs. Pasludināts elektropreču, datortehnikas un rotaļlietu vairumtirgotāja SIA "Elkor centrs" maksātnespējas process, bet drīzumā gaidāma populārās Bolderājas kebabnīcas atdzimšana.

Šos un citus notikumus aizvadītajā nedēļā "Delfi Bizness" apkopojis un piedāvā lasītājiem.

'Spīdala' pa priekšu, 'Konrāds' pēc tam – 'Draugiem Group' izvērš darbību Cēsīs

Foto: Publicitātes foto

Šā gada Valentīndiena "Draugiem Group" uzņēmumam "Mājas Cēsīs" atmiņā mazāk paliks ar sirsnīgiem sveicieniem un šokolādes sirdīm, bet vairāk – ar jaunu sākumu. Tieši gadu pēc būvdarbu sākuma šajā dienā pielikts punkts nozīmīgam projektam "Spīdalas nams" Cēsīs. No 19. februāra tā seši apartamenti ir pieejami viesiem.

Lasīt vairāk

Reāls labums – viens vads un piemājas telefonu 'skrūvētājs'

Foto: DELFI

Lētāka un ērtāka dzīve. Ne visi Eiropas Savienības (ES) lēmumi ir saredzami ikdienā. Tomēr nule kā panāktā vienošanās, kas sola izveidot pasauli, kurā salūzusī elektrotehnika nav jāmet ārā, bet to var salabot par "saprātīgu cenu", radīs taustāmu labumu gan videi, gan maciņam. Šī gada beigās arī tiks ieviests nu jau pirms pāris gadiem likumā ierakstītais vienotais lādētāja standarts, kas nozīmē, ka visu jauno elektroniku varēs uzlādēt ar vienu kabeli. Eksperti un nozares pārstāvji šo darbu atzīst par labu esam, tomēr, kā jau parasti, ir daži "bet".

Lasīt vairāk

'Apple' Eiropā var nākties maksāt 500 miljonu eiro sodu

Foto: Reuters/Scanpix

Tehnoloģiju uzņēmumam "Apple" draud Eiropas Savienības uzraugošo institūciju piemērots naudassods gandrīz 500 miljonu eiro apmērā, jo šobrīd reģiona regulators veic izmeklēšanu saistībā ar apgalvojumiem, ka tā savās platformās ierobežo mūzikas straumēšanas konkurentu tostarp "Spotify Tehnology" darbību, raksta "Bloomberg".

Lasīt vairāk

'Vai es malējais?' – cilvēki nemierā par atbalsta nevienlīdzīgu sadalījumu

Foto: Shutterstock

Pēc pagājušā gada jandāliņa par un ap elektroenerģijas sadales tarifu celšanu mājsaimniecībām šogad tie ir nedaudz samazināti, turpinās arī valsts atbalsts mājsaimniecībām. Tiesa, ir mainījies tā risinājums, un tas nav pieejams, piemēram, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās ar vienu kopīgu pieslēgumu visiem elektrības lietotājiem. Ar to ne pārāk spožajā ekonomiskajā situācijā nav mierā šo dzīvokļu īpašnieki.

Lasīt vairāk

Olu ražotāja 'APF Holdings' akcijas tirgojas ar atlaidi. Vai labs brīdis tās pirkt?

Foto: Publicitātes foto

Pērn Latvijas biržā vienīgajā IPO debitēja olu ražotājs "APF Holdings". Lai arī sākotnējais akciju piedāvājums bija veiksmīgs, neilgi pēc tam uzņēmuma akciju vērtība, sekojot kopējai tendencei Baltijā, nokritās, un šobrīd uzņēmuma akcijas tiek tirgotas zem starta vērtības. "Signet Bank" analītiķu vērtējums liek domāt, ka tirgus akciju cenas nav pilnībā novērtējis un šobrīd tās tiek pārdotas ar atlaidi. Tam piekrīt arī investors un finanšu tirgus eksperts Andrejs Martinovs.

Lasīt vairāk

'Lidl' salīdzina cenas ar 'Maxima' – kur lētāk. Vai tā drīkst?

Foto: Publicitātes foto

Pēdējā laikā "Lidl Latvija" regulāri veic kontrolpirkumus "Maxima" veikalos, salīdzina cenas ar "Lidl" veikalos iegādājamajām precēm, un izziņo, ka vācu mazumtirdzniecības veikalu tīklā iepirkšanās ir lētāka. Cik korekti un likumīgi tas ir? Kādēļ "Lidl" savas cenas salīdzina tieši ar "Maxima", nevis ar citiem tirdzniecības tīkliem?

Lasīt vairāk

Cik ticama ir versija, ka būs jābrauc vecajos vilcienos? Atbild vilcienu sāgā iesaistītie

Foto: DELFI

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens "Delfi TV" raidījumā "Spried ar Delfi" janvāra beigās paziņoja, ka netiek izslēgta iespēja atgriezt atpakaļ jaunos "Škoda" vilcienus, kas nav saremontēti, un prasīt naudu valdībā veco vilcienu remontam. Tagad, kad pagājis jau teju mēnesīs, "Delfi Bizness" vērsās uzņēmumā "Pasažieru vilciens" (zīmols "Vivi"), jautājot, cik reāla tad šobrīd ir veco braucamrīku atdzīvināšanas nepieciešamība.

Lasīt vairāk

Kā rīkoties, lai mazinātu risku iegādāties auto bez defektiem?

Foto: Shutterstock

2023. gadā patērētāji visvairāk sūdzējās par iegādāto preču kvalitāti un risināja strīdus par ceļojumiem un pasažieru tiesībām. Pērn Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) saņēma 3663 patērētāju iesniegumus un sniedza 27 327 konsultācijas.

Lasīt vairāk

Iepazīšanās lietotne 'Tinder' vairākās valstīs ieviesīs jaunumus, lai mazinātu viltvāržu skaitu

Foto: Shutterstock

Iepazīšanās lietotne "Tinder" vairākās pasaules valstīs paplašinās savu identitātes verifikācijas programmu, jo mākslīgais intelekts aizvien biežāk var apgrūtināt noteikt, kurš cilvēks ir īsts, turklāt iepazīšanās lietotnēs pieaug noziedzība, raksta "Bloomberg".

Lasīt vairāk

'Wolt' savus pakalpojumus piedāvās vēl vienā Latvijas pilsētā

Foto: F64

Uzņēmuma "Wolt" pakalpojumi turpmāk būs pieejami arī Cēsīs un tās apkārtnē. Tādējādi kompānija turpina pagājušā gada attīstību Latvijas reģionālajās pilsētās, informē "Wolt".

Lasīt vairāk

Bioloģisko atkritumu nešķirošana: dārgs ieradums, kas kļūs aizvien dārgāks

Foto: Shutterstock

Bioloģisko atkritumu šķirošana bija jāievieš ar šī gada 1. janvāri, taču daudzviet Latvijā tas vēl nav iespējams – trūkst konteineru, regulējuma, kas apsaimniekotājiem to padarītu par obligātu pienākumu, un visur nav bioloģisko atkritumu pārstrādes rūpnīcu, kur sašķirotos atkritumus vest. Kurš par to atbildīgs, un vai valstij par to būs jāmaksā sods Eiropas Savienībai?

Lasīt vairāk

Eiropas lielākās bankas pērn guvušas rekordaugstu peļņu

Foto: Midjourney/DELFI

Eiropas lielākās bankas pērn nopelnījušas vairāk nekā 100 miljardus eiro, raksta "Bloomberg".

Lasīt vairāk

'Ikea' laiž klajā kolekciju, kas radīta no neparastiem izejmateriāliem

Foto: Publicitātes attēli

Uzņēmums "Ikea" laidis tirdzniecībā kolekciju "Vaxelbruk", kurā izmantots tekstils, kas daļēji ražots no pārstrādātām "Ikea" darbinieku uniformām, tai skaitā no Baltijas valstīm, informē uzņēmumā.

Lasīt vairāk

Veikalu tīkla 'Sky' vārdā patlaban uzdarbojas krāpnieki

Foto: Shutterstock

Veikalu tīkla "Sky" vārdā patlaban uzdarbojas krāpnieki, kas pārpublicē uzņēmuma saturu sociālajos tīklos, tostarp konkursus un izsūta vēstules, aicinot veikt dažādas darbības, lai saņemtu balvas, informē uzņēmums.

Lasīt vairāk

ES vienojas par jaunu sankciju piemērošanu Krievijai

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Eiropas Savienība (ES) trešdien, tuvojoties otrajai gadskārtai kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, vienojās par jaunu sankciju noteikšanu Maskavai.

Lasīt vairāk

'airBaltic' aktīvāk izmantos mākslīgo intelektu

Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" ir uzsākusi sadarbību ar mākslīgā intelekta (AI) drošības uzņēmumu "Beams", lai izmantotu mākslīgo intelektu drošības pārskatu analizēšanai, informē uzņēmumā.

Lasīt vairāk

Lielbritānijā drīz apgrozībā nonāks jaunās mārciņu banknotes ar karaļa Čārlza attēlu

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Jaunās mārciņu banknotes ar Lielbritānijas karaļa Čārlza attēlu apgrozībā nonāks 5. jūnijā, atsaucoties uz Anglijas Banku, raksta "BBC".

Lasīt vairāk

Burbuļa vēsmas. Akciju tirgus 'lielais septītnieks' vērtīgāks par teju visām pasaules biržām

Foto: Shutterstock

ASV akciju tirgus septiņi tehnoloģiju uzņēmumi turpina dominēt pasaulē. Aprēķini liecina, ka šo uzņēmumu izlase, kurā iekļauti arī "Apple" un "Microsoft", tirgus kapitalizācijas ziņā apsteidz visas pasaules biržas, izņemot ASV. Kamēr eksperti atkārtoti spriež, vai šie uzņēmumi nav pārvērtēti, tie turpina augt vērtībā no ceturkšņa uz ceturksni.

Lasīt vairāk

Kāpēc tehnoloģiju uzņēmējs iegulda nekustamajā īpašumā? 'Draugiem Group' līdzīpašnieka pieredze

Foto: Publicitātes foto

"Nekustamie īpašumi ir viens liels eksperiments," atzīst tehnoloģiju uzņēmumu grupas "Draugiem Group" līdzīpašnieks Agris Tamanis, ar kuru tiekamies tikko Cēsīs atklātajā sešu apartamentu viesnīcā "Spīdalas nams", kas tapusi kādreizējā grausta vietā.

Lasīt vairāk

'UPB' īstenojis savu lielāko fasāžu projektu; apgrozījums audzis līdz 250 miljoniem eiro

Foto: Publicitātes foto

"UPB" grupas konsolidētais apgrozījums 2023. gadā sasniedzis 250 miljonus eiro, liecina uzņēmuma neauditētie dati. Arī šogad apgrozījums plānots stabils, saglabājoties līdzvērtīgā līmenī. Tiek sagaidīts, ka interese par jauniem projektiem palielināsies šī gada 2. pusgadā, kas apgrozījuma pieaugumā atspoguļosies nākamgad.

Lasīt vairāk

Nevar vai nemāk uzkrāt? Latvijas mājsaimniecību uzkrājumi starp zemākajiem Eiropā

Foto: Shutterstock

Drošības spilvenam jābūt katram, lai spētu iztikt nebaltā dienā, taču ne vienmēr izdodas uzkrāt pietiekami lielas naudas summas. Eiropas valstu iedzīvotājiem vidēji izdodas uzkrāt aptuveni astoto daļu savu ienākumu, bet Latvijā šajā jomā iet sliktāk.

Lasīt vairāk

Zviedrijā paplašinās pret 'Tesla' vērstais streiks; draud apturēt uzlādes staciju apkopi

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Gandrīz četrus mēnešus ilgais strādājošo streiks Zviedrijā, kas vērsts pret ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmumu "Tesla", ticis paplašināts, lai iekļautu uzlādes staciju blokādes.

Lasīt vairāk

'Latvijas gāzes' padomi pametis Savickis, ievēlēti 'Rietumu bankas' un LHF pārstāvji

Foto: LETA

AS "Latvijas gāze" akcionāru sapulcē apstiprinātas izmaiņas uzņēmuma padomes sastāvā, liecina kompānijas paziņojums "Nasdaq Riga".

Lasīt vairāk

Likvidēs 'Douglas' pārvaldītāju Latvijā un Lietuvā; kompāniju daļas pārdotas Nīderlandes uzņēmumam

Foto: Publicitātes attēli

Tagadējā finanšu gada laikā plānots likvidēt kosmētikas un parfimērijas izplatītāja "Douglas" pārvaldītāju Latvijā un Lietuvā SIA "Douglas Baltic", liecina "Firmas.lv" pieejamais gada pārskata vadības ziņojums par laiku no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. septembrim.

Lasīt vairāk

Populārā Bolderājas kebabnīca ir ciet. Lai dzīvo jaunā kebabnīca!

Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Par Bolderājas kebabiem, šķiet, zināja vai katrs rīdzinieks, arī tie, kas tos ēstuvē "Gvatar" nebija pat nogaršojuši. Šī vieta pastāvēja vairāk nekā 10 gadus, bet kopš šā gada sākuma apmeklētājiem ir slēgta. Viens no izveidotājiem, Asifs Ibragimovs, kuram gan pēdējos gados ar to vairs nebija saistības, gatavojas atvērt jaunu "Bolderājas kebabnīcu". Šoreiz gan ne Bolderājā.

Lasīt vairāk

Pakomāti Latvijā aug kā sēnes pēc lietus; min virzību uz 'atvērto tīklu'

Foto: Publicitātes foto

Līdz ar straujo e-komercijas attīstību arvien plašāks kļūst arī pakomātu tīkls, var teikt, ka tie, īpaši galvaspilsētā, aug kā sēnes pēc lietus. Nozares lielākie spēlētāji katrs rūpīgi kaļ plānus par sava tīkla paplašināšanu, jo šajā segmentā ir biznesa potenciāls.

Lasīt vairāk

Plāno paplašināt atbalstu mājsaimniecībām, kas uzstāda saules paneļus

Foto: Shutterstock

Līdz šim mājsaimniecības varēja pieteikties atbalstam saules paneļu iegādei un citu atjaunīgo energoresursu ražošanas iekārtu iegādei un uzstādīšanai – piemēram, siltumsūkņu, granulu katlu, taču, ņemot vērā iedzīvotāju aktīvo interesi iegādāties elektroenerģiju ražojošās iekārtas, paplašināts atbalsts, ziņo Klimata un enerģētikas ministrija (KEM).

Lasīt vairāk

Par ES Naudas atmazgāšanas apkarošanas pārvaldes mājvietu izraudzīta Frankfurte

Foto: Pixabay

Par Eiropas Savienības (ES) Naudas atmazgāšanas apkarošanas pārvaldes (AMLA) mītnes vietu ceturtdien izraudzīta Frankfurte, kuru atbalstīja vairākums bloka dalībvalstu un Eiropas Parlaments (EP).

Lasīt vairāk

Pasludināts 'Elkor centrs' maksātnespējas process

Foto: LETA

Pasludināts elektropreču, datortehnikas un rotaļlietu vairumtirgotāja SIA "Elkor centrs" maksātnespējas process. Par procesa administratori iecelta Kristīne Kļaviņa, informē "Lursoft" Klientu portfelis.

Lasīt vairāk

VID veidos jaunu mobilo lietotni ar plašāku pakalpojumu klāstu

Foto: DELFI

Kā pirmais īstenojamais pasākums, lai katrs Latvijas iedzīvotājs sajustu, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) kļūst pieejamāks un nodokļus maksāt ir vieglāk, tiks veidota jauna mobilā lietotne ar plašāku pakalpojumu klāstu, saka jaunā VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

Lasīt vairāk

Pēc mēneša darba 'Velve' valdi atstājis vienīgais valdes loceklis

Foto: LETA

Darbu atstājis būvniecības uzņēmuma "Velve" vienīgais valdes loceklis Jānis Lapiņš, liecina viņa paziņojums medijos.

Lasīt vairāk

Kvalitatīva runas pārraide, ātrs savienošanas laiks, zems nesekmīgo savienojumu skaits – SPRK vērtē balss sakarus

Foto: Shutterstock

Augstas kvalitātes runas pārraide, ātrs savienošanas laiks, zems nesekmīgo savienojumu skaits – VoLTE tehnoloģijas pieejamība ievērojami uzlabojusi balss sakaru pakalpojumu kvalitāti, norāda Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), analizējot iekšzemes balss sakaru pakalpojuma kvalitātes tendences 2023. gadā "Tet", "Bite Latvija", "Latvijas Mobilais Telefons" un "Tele2" elektronisko sakaru tīklā.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!