Foto: Shutterstock kolāža
Kad kabaču pankūku laiks ir pagājis, bet kartupeļu pankūkas jau nedaudz apnikušas, ir laiks ieviest ēdienkartē jaunas vēsmas, pagatavojot gardas pankūciņas no rudens dārzeņu karaļa – oranžā ķirbja, kas jau nepacietīgi gaida savu uznācienu, tupot virtuves stūrī. Mēs atlasījām 11 tik ļoti kārdinošu ķirbju pankūku receptes, kas pat lielās ogas noniecinātājiem liks pārskatīt savus uzskatus, sakraujot no tām sev uz šķīvja glītu tornīti.

Pankūkām ķirbis piešķirs īpaši skaistu, apetītlīgi zeltainu krāsu, turklāt to iespējams izmantot dažādos veidos. Vari ķirbi ar rīves vai virtuves kombaina palīdzību vienkārši sarīvēt rupjās skaidiņās, garšai pierīvējot klāt ābolus, ja vēlies mieloties ar saldām pankūciņām, bet, ja gribas piesiet dūšu ar ko "štengrāku", tad droši rīvē klāt burkānus, kartupeļus vai kabaci, pikantumam piešņikājot arī kādu sīpolu vai ķiploka daiviņu. Gatavo maisījumu papildini ar sāli, kapātiem zaļumiem, kādu olu, karotīti miltu vai kartupeļu cietes, un cep pannā sakarsētā eļļā, līdz pankūciņas kļuvušas skaisti zeltainas. Īpaši labi tās garšos ar skābu krējumu vai bezpiedevu jogurtu, kam pievienoti kapāti zaļumi vai kāda ķiploka daiviņa.

Foto: Shutterstock

Ja godīgi, tad grūti atrast loģisku izskaidrojumu tam, kādēļ daudzi ķirbi pasludinājuši par negaršīgu, nedodot veselīgajam dārzenim pat mazāko iespēju sevi parādīt no labās puses. Iespējams, šo maldu pamatā ir kaut kad agrā bērnībā gūtā pieredze, mēģinot iekosties "zaļā" ķirbja mīkstumā. Termiski neapstrādātā veidā ķirbis, protams, ir bezgaršīgs un ūdeņains – gluži tāpat kā kabacis vai kartupelis. Savukārt krāsnī cepta, pankūkās vai krēmzupā, ar dažādām piedevām papildināta, ķirbja maigā garša pārsteidzoši krāšņi "uzzied", sagādājot ēdājiem īstu pārsteigumu.

Ja tomēr nav īstas pārliecības par to, vai rupji sarīvētas ķirbja skaidiņas pankūkās tev būs pa prātam, sāc ar mazumiņu – pasutini skaidiņas, pārlejot ar nelielu daudzumu ūdens. Gatavo masu drošības labad vari arī sablendēt, šādi iegūstot saulaini oranžas krāsas biezeni, ko vari izmantot gan plāno, gan rauga, gan biezpiena un visu citu pankūku mīklas gatavošanai. Nezinātājs pat neiedomāsies, ka gardajām, zeltainajām pankūciņām ir pievienots ķirbis, bet tu, apgūstot šo knifu, varēsi gudri smīnēt, izbaudot, kā zvērinātākie ķirbju neēdāji cildina tavas pavārmākslas prasmes.

Lai labi garšo!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!