Foto: Shutterstock
Rasols un jebkāda veida pamācības šo salātu sakarā vienmēr bijusi visai "slidena" tēma, par kuru katram ir savs viedoklis, tomēr lielākā daļa noteikti neiebildīs apgalvojumam, ka šiem leģendārajiem salātiem jāpievieno daudz olu. Tieši olas piešķir rasolam raksturīgo maigumu un gaisīgumu, nolīdzsvarojot vārīto dārzeņu smago struktūru, tādēļ šī ir laba ideja, kā izmantot Lieldienu kaujās pieveiktās olas.

Gatavojot šos tradicionālos un daudzu iecienītos salātus, galvenais ir nesarežģīt lietas un paturēt prātā, ka "rasola nekad nevar būt par daudz" un "nekas nevar būt labāks par otrās dienas rasoliņu".

Te uzzināsi, kādas kļūdas nevajadzētu pieļaut, lai nesabojātu rasola garšu, lūk, šeit atradīsi padomus, kā pagatavot figūrai draudzīgu mērci, ar ko salātos aizstāt majonēzi, bet "Tasty" kolekcijā piedāvājam deviņas rasola recepšu variācijas dažādām gaumēm.

Priecīgas Lieldienas!

Figūrai nekaitīgs svētku rasols

Foto: Publicitātes foto

Klasisks rasols ir viens no biežāk gatavotajiem svētku ēdieniem, bet parasti tas asociējas ar kaut ko treknu un neveselīgu – šī recepte pierāda, ka rasols, aizstājot dažas sastāvdaļas ar veselīgākām alternatīvām un majonēzes vietā pagatavojot vieglu mērci, var būt gan veselīgs, gan vienkārši pagatavojams, gan tikpat garšīgs, kā ierasts! Recepti sadarbībā ar ''Elvi'' piedāvā pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone.

Lasīt vairāk

Rasols ar siļķi un bietēm pēc 1935. gada receptes

Foto: Shutterstock

Iespējams, lielākajai daļai šī rasola recepte šķitīs savāda, bet tieši tāda tika piedāvāta 1935.gada izdevumā "Jaunā pavāru grāmata saimniecēm un zeltenēm".

Lasīt vairāk

Siļķu rasols ar āboliem un mārrutku mērci

Foto: Shutterstock

Siļķu rasols ar āboliem – tik gards, ka mēli var norīt!

Lasīt vairāk

Rasols ar trīs veidu gaļu un paipalu olu majonēzi

Foto: Ieva Opule

Savu gardo versiju par visiem zināmo rasolu interneta vietnes "Facebook" domubiedru grupā "Mēs gatavojam!" piedāvā Ieva Opule. Viņa iesaka rasolu gatavot no trīs veidu gaļām, papildinot šos gardos salātus ar pašgatavotu paipalu olu majonēzi.

Lasīt vairāk

Veģetārais rasols

Foto: mosfood

Sātīgs un garšīgs veģetārais rasols.

Lasīt vairāk

Nedaudz citāds rasols - ar divu veidu desām

Foto: Shutterstock

Nedaudz citāds rasols, kurā tiek izmantotas divu veidu desas, kā arī gan svaigi, gan marinēti gurķi. Izmēģini!

Lasīt vairāk

Rasols jeb Olivjē salāti

Foto: Adnil2you

Leģenda vēsta: Olivjē salātu izcelsme ir Francija. Savulaik, kad Maskavas aristokrātija bija ļoti lieli franču kultūras fani, tie franču receptes ieviesa arī savās virtuvēs. Tā nu sanāca, ka krievu pavāri sastāvdaļas gan dabūja, bet to visu nevis eleganti salika kārtās, bet samaisīja kopā. Un tā radās rasols!

Lasīt vairāk

Vistas rasols

Foto: Shutterstock

Ātri pagatavojams vistas rasols.

Lasīt vairāk

Klasiskais rasols

Foto: Shutterstock

Diezgan klasiska Olivjē salātu jeb rasola recepte - ar vārītiem kartupeļiem un burkāniem, labu desu, zaļajiem zirnīšiem un pārējām, labi zināmajām, sastāvdaļām.

Lasīt vairāk

Vieglais vistas rasols bez majonēzes

Gardu rasolu var pagatavot arī bez desas un majonēzes – tātad arī bez liekām kalorijām.

Lasīt vairāk

Bezgaļas rasols poļu gaumē – 'Salatka Jarzynowa '

Foto: Shutterstock

Šos poļu tradicionālos salātus var dēvēt par rasolu bez gaļas, jo vārītā selerijas un pētersīļa sakne piešķir sātīgajiem salātiem ļoti bagātīgu, gaļīgu garšu, kā arī pikantumu, tādēļ var iztikt bez sīpolu pievienošanas.

Lasīt vairāk

Foto recepte: kā soli pa solim pagatavot klasisku rasolu bez liekām sastāvdaļām

Foto: Privātais arhīvs

Rasols ir šķietami vienkāršs, tomēr viltīgs ēdiens, tādēļ, to gatavojot, ir svarīga gan pareiza produktu sagatavošana, gan sastāvdaļu iejaukšanas kārtība un pat salātu apmaisīšanas tehnika. Savu versiju par klasiskā rasola tēmu iesaka Haldors Balodis.

Lasīt vairāk

Krāsnī cepts karstais rasols ar siera 'cepurīti'

Foto: Privātais arhīvs

Šķiet, ka viss jau ir redzēts un izbaudīts, bet tad pie apvāršņa parādās māla podiņā cepts karstais rasols ar siera cepuri. Cep tik augšā, ēd un brīnies! Pārbaudītu un ģimenē iecienītu recepti iesaka mūsu lasītāja Inga Matisone.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!