Saldais kārtojums – kārdinošs našķis bez liekām pūlēm: 13 receptes kārumniekiem
Foto: Shutterstock

Lai brīdienas noslēgtu uz īpaši saldas nots, nekādi neiztikt bez deserta. Saldais kārtojums ir ģeniāli vienkārša, bet tāpēc ne mazāk garda izvēle. Šī deserta pamatā vari izvēlēties sasmalcinātus cepumus, sadrupinātu aizvakardienas kēksu vai zefīra gabaliņus, saldās kārtas papildinot ar putukrējumu, jogurtu, bezpiedevu krēmsieru un skābeniem augļiem vai ogām, katrā kumosā sajūtot visu kārtu labumus.

Tieši stikla glāzes, krūzītes vai burciņas būs vispiemērotākie trauki kārtojuma gatavošanai, jo caurspīdīgās sieniņas ļaus ar acīm izbaudīt visas saldās kārtu kārtas, vēl pirms iegremdēsi tajās karoti, lai izgaršotu.

Gatavojot kārtojumu, droši ļauj vaļu fantāzijai, jo, pieliekot izdomu, šo desertu varēsi pagatavot no mājās esošajam sastāvdaļām. Ja receptē norādīts, ka nepieciešamas zemenes, tas nebūt nenozīmē, ka mazāk gards kārtojums izdosies, aizstājot ogas ar gabaliņos sagrieztiem apelsīniem, vīnogām vai saldētavas krājumos uzietajām jāņogām. Arī citas kārtojuma sastāvdaļas vari droši aizstāt, mainīt un papildināt, recepti uztverot vien kā ieteikumu un, ņemot vērā vien to, ka labāks rezultāts izdosies, kombinējot dažādas tekstūras un garšas, lai gatavajā desertā saldās kārtas mītos ar skābajām, bet krēmīgo tekstūru papildinātu kāds kraukšķīgs riekstu, brokastu pārsu vai bezē cepuma gabaliņš.

Saldo kārtojumu vari pagatavot jau iepriekš un līdz pasniegšanai uzglabāt ledusskapī, jo atvēsināts tas garšos vēl labāk, savukār, burciņās aizvākotu, šo desertu būs īpaši ērti iepakot līdzņemšanai, lai vēlāk našķotos ar to pie dabas krūts.

Izvēlies kādu no "Tasty" piedāvātajām saldo kārtojumu receptēm, lai sevi palutinātu jau šodien pat!

Tags

Iedvesma Deserti

Comment Form