Irdenas un stingras – kā elementāri uzbriedināt grūbas bez liekas ķēzīšanās

Irdenas un stingras – kā elementāri uzbriedināt grūbas bez liekas ķēzīšanās
Foto: Shutterstock

Grūbas ir lielisks sabiedrotais dienās, kad gribas sātīgu un latvisku maltīti, taču daļa vairās tās gatavot, jo nezina, kā vislabāk vārīt, lai nesanāktu ķepīgs klīsteris vai līdz galam neizvārīti graudi. ''Tasty'' pūrā ir vairākkārt pārbaudīta un atzīta par labu esam metode, kā salīdzinoši ātri novārīt grūbas.

Vienalga, cik lielā daudzumā gatavojies vārīt grūbas, sekojošie soļi neatšķiras. Vispirms grūbas jānoskalo ar aukstu, tekošu ūdeni. Vislabāk šeit izmantot caurduri (ja vien caurumi nav pārāk lieli un grūbas caur tiem neizbirst). Skalot vajag tik ilgi, līdz ūdens caur tām iztek dzidrs, ne vairs bāls.

Grūbas ber katlā un aplej ar aukstu ūdeni, lai tās pilnībā nosegtas, un virs tām vēl ir ūdens aptuveni 1 cm biezumā. Katlam uzliek vāku un uz lēnas uguns ļauj karsēties. No vārīšanās brīža uzņem laiku un vāri 10 minūtes. Tad uguni nogriez, vāku atstāj un ļauj grūbām atdzist 10 minūtes.

Tad atkal piešķil uguni un vāri 10 minūtes. Tad atkal uguni nogriez un ļauj tām atdzist 10 minūtes. Šādi process jāatkārto trīs reizes.

Svarīgi nevārīt dikti ilgāk un nevienā brīdī nenoņemt vāku, citādu ūdens iztvaikos un grūbas piedegs. Ja pēc trešās reizes vēl nedaudz palicis ūdens, atstāj vāku un ļauj tām siltumā vēl uzbriest. Vēl labāk, ja katliņam uzliksi dvieli vai to ietīsi kādā segā – grūbas uzbriedīs un nebūs jānosmeļ šķidrums ne pile.

Vārīšanas ilgums var atšķirties arī atkarībā no tā, cik daudz grūbas vāra, bet šādi vārot un atdzesējot, iegūsi irdenas, pamatīgi uzbriedušas grūbas.

''Tasty'' iesaka: šādi var novārīt lielāku daudzumu grūbas un tad gatavot dažādas maltītes, pieberot tās zupai, pievienojot salātiem, pildot piparos, ķirbjos, kāpostos un visādi citādi liekot lietā sātīgos graudus.

Source info

Tasty


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Dienas recepte
Nedēļas Top 10
Tasty iesaka