Perfekta smilšu mīkla – nepieciešamās sastāvdaļas un gatavošana soli pa solim
Foto: Shutterstock

Recepte ar smilšu mīklu būs izdevusies tad, ja pati mīkla būs labi pagatavota. Tai jābūt trauslai, viegli kraukšķīgai, bet ne pārāk sausai un noteikti ne tik biezai, ka ar dakšiņu grūti nokniebt gabaliņu. Kā pagatavot ideālu smilšu mīklu? ''Tasty'' kā jau vienmēr noslēpumu nav.

It kā jau smilšu mīkla tiek uzskatīta par vienu no vieglāk pagatavojamām mīklām konditorejā, un tomēr, nereti tā neizdodas tik perfekta. Visbiežāk nav pieļautas rupjas kļūdas, bet vienkārši nav bijušas zināmas dažas nianses, piemēram, ka sviestam jābūt aukstam vai ka mīklai jāpastāv kādu laiku ledusskapī. Tieši tāpēc ''Tasty'' nāk talkā ar padomiem, ko un kā tad galu galā pareizi darīt ceļā uz ideālo smilšu mīklu.

Perfekta smilšu mīkla – nepieciešamās sastāvdaļas un gatavošana soli pa solim
Foto: Shutterstock

Sastāvdaļas

Visupirms jāsaprot, kas ir pamatsastāvdaļas, bez kurām neiztikt. Un tie ir – milti (kviešu miltus var daļēji aizstāt ar auzu, griķu, rudzu un pat mandeļu miltiem), auksts sviests, nedaudz pūdercukurs vai sāls, ola un ēdamkarote piens vai ūdens, bet dažreiz bez tā var pat iztikt. Kas ir svarīgi – olai un sviestam obligāti jābūt ņemtam tikko no ledusskapja. Ja sviests būs jau pakusis un ola sasilusi, mīkla nepadosies mīcīšanai un tas rezultēsies gala iznākumā.

Gatavojot smilšu mīklu kādam saldajam pīrāgam, var pievienot arī kakao, piemēram, šokolādes tartei, tad arī mīkla būs brūna, bet tikpat labi var piebērt kanēli, kokosriekstu skaidiņas, magones vai ko citu. Saldajai mīklai pievieno tieši pūdercukuru, jo parastais cukurs būs par graudainu un mīkla izveidosies irdena. Sāļajā versijā nu jau pārbaudīta vērtība ir kaltēti garšaugi – smalki sakapā tos un pievieno sausajām sastāvdaļām. Sāļais kišs būs aromātiskāks un garšas ziņā citādāks.

Tags

Konditoreja Virtuves gudrības Smilšu mīkla

Comment Form