Uz saturu
"Cognizant" ir straujas izaugsmes, kā arī starptautiskas un inovatīvas vides apvienojums! Tas rada daudz iespēju tādiem cilvēkiem kā tu — cilvēkiem ar uzņēmējdarbības garu, kuri vēlas kaut ko mainīt šajā pasaulē.
"Cognizant" ir starptautisks IT pakalpojumu un konsultāciju uzņēmums, kas palīdz saviem klientiem modernizēt tehnoloģijas, pārveidot procesus un pieredzi, tādējādi veicinot to spēju būt sekmīgiem mūsu strauji mainīgajā pasaulē. Esot konsultāciju uzņēmumam, mums ir jāspēj ikdienā rast līdzsvaru starp to, kā klienti vēlas ar mums sadarboties, un elastīgu un līdzsvarotu darba vidi mūsu darbiniekiem. Mūsu prioritāte ir būt iekļaujošam un darbinieku labsajūtai atbalstošam uzņēmumam.

2022. gadā "Cognizant" ir sertificēts kā Top darba devējs gan Latvijā, gan Eiropā. Tāpat uzņēmums Ilgtspējas indeksā ir ticis iekļauts "Sudraba kategorijā".
Latvijā "Cognizant" darbu sāka 2018. gada maijā pēc "Tele2" koplietojamo pakalpojumu centra darba pārņemšanas. "Cognizant Latvia" ir viens no jaunākajiem globālā "Cognizant" atzariem Eiropā, kas koncentrējas uz pilna IT pakalpojumu spektra nodrošināšanu no klientu atrašanās vietai pietuvinātām valstīm. "Cognizant Latvia" uzsvaru liek uz aplikāciju izstrādes un uzturēšanas pakalpojumu sniegšanu, dažādu veidu testēšanas pakalpojumiem, kā arī datu analītikas jomu ar mērķi palīdzēt saviem klientiem kļūt digitālākiem. Galvenās tehnoloģijas, ar kuram strādājam Latvijā, ir "Oracle", "Saleforce", CSG, "Software AG", "Mulesoft", SQL, "Java", PHP, "C++", HTML, CSS, "Javascript", "Azure", "Power BI", "Snowflake".
Rīgas piegādes centram raksturīgas multifunkcionālas komandas, "agile" un "DevOps" piegādes modeļi, kā arī klientiem īpaši pielāgotu risinājumu nodrošināšana. Mūsu speciālisti strādā ar klientiem, kas pārstāv tādas nozares kā telekomunikācijas, finanšu un apdrošināšanas pakalpojumi, farmācija, ražošana u.c. "Cognizant Latvia" lepojas ar dažādu liela mēroga transformācijas projektu ieviešanu un integrāciju vairākās valstīs dažādās nozarēs. No Rīgas uzņēmums nodrošina stabilus, lokalizētus resursus, lai veiksmīgi apmierinātu mūsu starptautisko klientu vajadzības, kopīgiem spēkiem pārveidot viņu biznesu un gūt panākumus digitālajā ekonomikā.
Kāda ir mūsu ikdiena?
Šeit, "Cognizant Latvia", mēs vienmēr domājam plaši. Kā mēs varam radīt visiekļaujošāko darba vidi ikvienam? Kā pilnveidot sevi katru dienu, lai nodrošinātu klientiem vislabāko pakalpojumu? Kā vienmēr tiekties augšup?

Uzņēmuma veiksmes atslēga slēpjas mūsu Rīgas centra gaiteņos – tā ir mūsu komanda! Lai gūtu panākumus darba vietā mums ir jāattīstās it visā, ko mēs darām. Laimīga komanda vienmēr nozīmē laimīgu uzņēmumu. Tāpēc ir svarīgi, lai mūsu darbiniekiem būtu pieejama elastība, iespēja strādāt attālināti un patīkama darba vide.

Mēs uzskatām, ka ikvienam uzņēmumā ir pieredze un zināšanas, kas nepieciešamas, lai sasniegtu savus mērķus. Katra ideja un priekšlikums ir iespēja izmēģināt ko jaunu. Mūsu darbinieki zina, ka viņu ierosinājumi un idejas vienmēr tiek uzklausītas.

Darbiniekiem piedāvātais labumu grozs veicina veselīgu dzīvesveidu, labklājību un vēlmi mācīties un augt. Bet ikdienas darbā mūs priecē laimīga darba vide un komandas gars.

Domājiet plaši, darbojieties plaši! Mēs jums uzticamies!
Mēs cenšamies nodrošināt veselīgu, drošu, patīkamu un efektīvu darba vidi, īpašu uzmanību pievēršot ilgtspējīgai un videi draudzīgai darbībai.

"Talent Greenhouse" programma

Mēs esam vienlīdzīgu iespēju darba devējs un novērtējam dažādību mūsu uzņēmumā. Tāpēc mums ir svarīgi komandā redzēt ne tikai pieredzējušus IT nozares profesionāļus, bet arī tos, kas tikai sper pirmos soļus informācijas tehnoloģiju pasaulē. Tieši tāpēc esam izstrādājuši "Talent Greenhouse" jeb programmu talantu izaugsmei. Programmas mērķis ir atbalstīt jaunos talantus, sniegt viņiem praktisku pieredzi IT nozarē un palīdzēt attīstīt darba tirgum nepieciešamās prasmes.

"Talent Greenhouse" ir programma, kas sniedz iespēju jaunajam speciālistam intensīvās apmācībās un prakses vadītāja uzraudzībā apgūt tiešo darba pienākumu veikšanai nepieciešamās zināšanas. Pēc apmācībām jaunie talanti tiek iesaistīti konkrētās praksēs, kur tie piedalās reālu klientu projektu realizācijā.​

Šīs programmas unikalitāte ir tajā, ka pieteikties dalībai var gan IT jomas studenti un absolventi, gan arī cilvēki ar darba pieredzi citā nozarē, kas šobrīd meklē pārmaiņas savā karjeras ceļā. Lai kvalificētos dalībai nepieciešamas jau apgūtas IT zināšanas kursos vai pašmācībā.​ Apmācības notiks klātienē un attālināti, un, strādājot pie projektiem, dalībniekiem ir iespēja apvienot klātienes un attālinātā darba iespējas.​

Nākamā uzņemšana programmā plānota 2023. gada sākumā.
Kāds ir mūsu labumu grozs?
Būt labā fiziskā formā, dzīvespriecīgam ikdienā un zinošam par dažādām tēmām ir trīs galvenie piepildītas dzīves balsti. Tāpēc mēs "Cognizant" koncentrējamies uz saistošu kultūru, kas veicina vidi, kurā mūsu talanti var būt veseli, laimīgi un viedi (Happy. Healthy. Wise).

Vesels/Healthy: "Cognizant" veicina veselīgu dzīvesveidu un labklājību, jau no pirmās darba dienas piedāvājot veselības apdrošināšanu, kas arī sedz zobārstniecības, sporta un zāļu iegādes izmaksas, nodrošina dzīvības apdrošināšanu. Tāpat piedāvājam atbalsta programmu darbiniekiem un ģimenes locekļiem krīzes un nestandarta situācijās, nodrošinot gan praktisku informāciju, gan konsultācijas 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, 365 dienas gadā. Mūsu darbiniekiem visa gada garumā ir pieejami dažādi resursi, lai veicinātu izpratni par labbūtības jomu – rakstiski un video materiāli, vebināri, profesionāls atbalsts.
Laimīgs/Happy: laimīgs darbinieks ir katra uzņēmuma galvenā vērtība. Esam ieviesuši hibrīda darba modeli, ļaujot darbiniekam izvēlēties viņam piemērotāko darba vietu un elastīgu darba laiku. Šobrīd aicinām darbu no biroja veikt vienu dienu nedēļā, savukārt pārējās dienās darbu var organizēt pēc izvēles – vai no mājām vai turpinot strādāt no biroja. Tāpat darbiniekiem ir iespēja līdz divām nedēļām gadā strādāt no citas valsts. Katram darbiniekam ir pieejama bezmaksas autostāvvieta vai velonovietne biroja teritorijā. Mēs arī piedāvājam segt mobilā tālruņa aparāta un abonēšanas izmaksas.
Vieds/Wise: pasaulē, kas strauji mainās, mēs uzskatām, ka pastāvīga mācīšanās ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, un tā ir arī daļa no "Cognizant" kultūras. Katram darbiniekam ir pieeja mācību platformām ar vairāk nekā 50000 dažādu kursu un grāmatu. Darbinieki var realizēt savas ārpusdarba intereses, iesaistoties darbinieku komitejās un organizējot pasākumus. Darbiniekiem tiek dota iespēja apmeklēt dažādus pasākumus un seminārus, gan klausītāja, gan dalībnieka lomā.
  • Ja tevi ieinteresējis darbs "Cognizant", aicinām tevi iesūtīt savu CV un motivācijas vēstuli mūsu cilvēkresursu speciālistei Evijai – Evija.Briska@cognizant.com.

  • Ar jaunākajām vakancēm uzņēmumā iepazīties iespējams mūsu karjeras lapā šeit.


Evija Briška, "LinkedIn"
Projekta "#darbavietas" veidotāji: dizains – Māris Rītiņš, izstrāde – Karīna Sabecka, Ervīns Malnačs, redaktores – Līga Švāne, Kristīne Melne, Sabīne Košeļeva, projekta vadītāja – Žanete Kļaviņa, mediju komunikācijas eksperti – Lauma Simanoviča, Inese Skaraine, Evelīna Krekovska, Kristīne Brahmane, Klinta Rasmane, Edgars Apermanis. Saturu sagatavojuši projekta partneri.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.