Foto: DELFI kolāža
18. novembra svētku maltīte ģimenes lokā ir svēts brīdis. Un kas svētkos ir katras saimnieces goda lieta? Protams, sarūpēt vismaz vienu kārtīgu bļodu ar gardiem salātiem – ideālā variantā tādiem, lai mājinieki sajūsmā aplaudētu un pieprasītu papildporcijas. Lai izdodas skaisti svētki un gards ēdiens, kas iepriecina!

Rasols ir teju vai populārākie jebkuru svētku salāti. Mēdz pat teikt: nav rasola – nav ballītes! Tāpēc tā vienmēr būs droša izvēle. Bet tālu neatpaliek siļķe kažokā – burvīgi kārtainie salāti, kas kārtu pa kārtai pārsteidz ar savu sātīgumu un gardumu. Bet, ja tiem ir pateikts stingrs nē (jo nedaudz jau apnikuši), tad jādomā citas alternatīvas jeb jaunas vēsmas.

Labā lieta – kārtojumu garšu variācijas ir teju neizsmeļamas, un te paveras plašs lauciņš dažādiem eksperimentiem. Piemēram, siļķi var aizstāt ar citu zivi, vārītu liellopa gaļu vai kūpinātas vistas gabaliņiem.

Tieši tāpēc "Tasty.lv" apkopoja kārtaino salātu dažādās kombinācijas, ar kurām bagātināt svētkus. Lai izdodas pagatavot teju vai mākslas darba cienīgu rezultātu!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!