Kazas piena siers: vērtīgais produkts 19 gardās receptēs
Foto: Shutterstock

Kazas piena siers latviešu tradicionālajā virtuvē jau sen vairs nav nekāds jaunums. To labi pazīstam un esam tiktāl izkopuši siera gatavošanas prasmi, ka varam lepoties ar Latvijā ražotām kazas siera bumbām, kuras pievienot salātiem, un svaigo kazas sieru, no kura var pat gatavot kūkas. Pavasara vēsmas gaisā ir vēl viens mudinājums ēst veselīgāk, tāpēc kazas siera iekļaušana ēdienkartē būs tieši tas, kas vajadzīgs!

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atšķirībā no govs piena, kazas pienā ir vairāk kalcija, A un D vitamīna, līdz ar to tas ir daudz veselīgāks. Tāpēc arī govs piena siera aizvietošana ar kazas piena sieru organismam un figūrai nāks krietni vien par labu, jo kazas piena produkti organismā pārstrādājas ātrāk.

Kazas sierus iedala negatavinātos un gatavinātos sieros. Negatavinātie jeb svaigie kazas sieri ir mīksti un mazliet atgādina biezpienu – tas ir kazas piena fetas siers, svaigais kazas siers, jau pieminētās kazas siera bumbas jeb sniega bumbas. Negatavinātie kazas sieri būs lieliska piedeva svaigajiem salātiem, piemēram, grieķu, maizītēm un pat karstajām picām.

Gatavinātos kazas sierus iedala divās apakškategorijās – ar baktērijām gatavinātajos sierus un ar pelējumu vai glemi gatavinātos sieros. Tādi ir, piemēram, kazas piena brī sieri, zilie kazas sieri un citi. Pelējuma kazas sieri ir mīksti, bet ar baktērijām gatavinātie ir puscieti vai pat cieti. Tāds ir, piemēram, Carrota šķirnes kazas piena siers.

Kā gatavot kazas piena sierus dažādos ēdienos?

Pirmkārt, izmanto svaigo kazas sieru salātos. Kad pagatavoti lapu salāti ar dārzeņiem vai augļiem (bumbieri garšo pasakaini), aplej tos ar mērci un pārkaisi ar sadrupinātu kazas piena fetas sieru vai svaigajām siera bumbām. Kazas siers piešķirs salātiem mazliet sātīguma.

Nogatavinātos un cietākos kazas piena sierus var grilēt un apcept eļļā, kā arī panēt tempuras mīklā vai rīvmaizē. Karstais siers pēc tam liekams pie salātiem, uz maizītēm vai ēdams kā uzkoda kopā ar krēmīgu mērci.

Bet, ja ir vēlēšanās klasisko siera kūku atsvaidzināt un piešķirt tai citādākas, izteiktākas garšas noti, aizvieto pusi no nepieciešamā krēmsiera ar svaigo kazas piena sieru. Rezultātā kūka būs nedaudz smagāka, bet tikpat garda.

Kādu vīnu dzert pie kazas piena siera ēdieniem? Svaigie kazas piena sieri lieliski saskanēs ar baltvīnu, tāpēc izvēlies Sauvignon Blanc, Chardonnay, Albarino vai Chenin Blanc. Bet, ja baudi nogatavinātu zilo kazas piena sieru, teicama izvēle būs Riesling vīns.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form