Nav deserta, nav svētku: receptes vienkāršiem gardumiem bez liekām pūlēm
Foto: Shutterstock kolāža

Kas gan tie par svētkiem, ja noslēgumā viesu garšu kārpiņas netiek palutinātas ar kādu kārumu no "saldā gala"! Paredzot, ka nedēļas nogalē pīrāgu mīklas briedināšanai un cepešu brūnināšanai būs jāvelta krietni daudz spēka, izvēlējāmies 23 idejas sarkanbaltsarkaniem desertiem, kuru pagatavošana prasīs minimumu laika un piepūles.

Bubertu, maizes zupu, ķīseli un rupjmaizes kārtojumu teju katrs latvietis iepazīst un iemīl jau pirmajos dzīves gados, tādēļ šie vienkāršie deserti lieliski iederēsies arī uz Baltā galdauta svētku galda.

Arī tāda žanra klasika kā Dundagas krēms vai "Abavas sniegs" daudziem noteikti uzjundīs nostalģiju par bērnības garšām.

Ja nevēlies sarežģīt sev dzīvi un lielāko daļu svētku pavadīt virtuvē, tad trāpījums desmitniekā būs arī kāds ātri un vienkārši pagatavojams saldais kārtojums. Šī deserta pamatā vari izvēlēties sasmalcinātus cepumus, sadrupinātu aizvakardienas kēksu vai zefīra gabaliņus, saldās kārtas papildinot ar putukrējumu, jogurtu, bezpiedevu krēmsieru un skābeniem augļiem vai ogām, katrā kumosā sajūtot visu kārtu labumus.

Gatavojot kārtojumu, ļauj vaļu fantāzijai. Ja receptē norādīts, ka nepieciešamas svaigas ogas, tas nebūt nenozīmē, ka mazāk gards kārtojums izdosies no saldētām. Arī citas sastāvdaļas vari droši aizstāt, mainīt un papildināt, recepti uztverot vien kā ieteikumu un ņemot vērā vien to, ka labāks rezultāts izdosies, kombinējot dažādas tekstūras un garšas, lai gatavajā desertā saldās kārtas mītos ar skābajām, bet krēmīgo tekstūru papildinātu kāds kraukšķīgs riekstu, brokastu pārslu vai bezē cepuma gabaliņš.

Stikla glāzes, krūzītes vai burciņas būs vispiemērotākie trauki svētku desertu gatavošanai, jo caurspīdīgās sieniņas ļaus ar acīm izbaudīt visas saldās kārtu kārtas, vēl pirms iegremdēsi tajās karoti, lai izgaršotu. Visus 23 "Tasty.lv" ieteiktos desertus ērtības labad vari pagatavot jau iepriekš un līdz pasniegšanai uzglabāt ledusskapī, jo atvēsināts deserts garšos vēl labāk!

Tags

18. novembris Baltā galdauta svētki

Comment Form