Kādi ēdieni jāliek galdā, sagaidot Ugunīgā Pērtiķa gadu?
Foto: Shutterstock

Ķīniešu Jaunais gads nav vis 1. janvārī, bet vien šodien. Ja vēlamies būt precīzi, tad tas iestājas 8. februārī pulksten 16:39. Lai Pērtiķa gads būtu veiksmīgs, tas jāpavada jautrā kompānijā, labi paēdušiem. Kas tad īsti ir jāliek galdā šajos svētkos?

Pērtiķis mīl garšīgu un dabīgu pārtiku, tāpēc izvairies no smagnējiem ēdieniem. Produktos un maltīšu krāsās jādominē sarkanajai krāsai, tāpēc gatavo ēdienus no tomātiem, bietēm, papriku, apelsīniem, dzērvenēm un zemenēm. Lai nākamais gads būtu veiksmīgs, ķīniešu jaunā gada mielastā jābūt arī sieram – jo vairāk šķirnes, jo labāk.

Tāpat galdā labāk likt putna gaļas ēdienus un zivis. Bet, tā kā pērtiķis ir saldummīlis, nedrīkst aizmirst arī par desertiem – cepumiem, plātsmaizēm un citiem gardumiem. Bez visa pieminētā, uz galda jābūt arī riekstiem – dzīvības un auglības simbolam. Kas attiecas uz dzērieniem – labs vīns būs pareizā izvēle, bet no pārāk stipriem kokteiļiem vajadzētu atteikties. Vairāk par to, kā sagaidīt Ugunīgo Pērtiķi, lasi šeit.

Tags

Zemenes Zivis Apelsīni Bietes Cepumi Dzērvenes Paprika Putnu gaļa Rieksti Sarkanvīns Tomāti

Comment Form