Iedvesmojoši latviešu veidoti interjeri gaišos toņos
Foto: Publicitātes attēls

Noslēdzies krāsu zīmola "Vivacolor" konkurss, kurā ikviens varēja iesūtīt sava oriģinālā interjera fotoattēlus. Tika izvēlēti divi iedvesmojoši pieteikumi, kuri spēj aizraut un rada vēlmi pašam darboties savās mājās – iespējams, pārkrāsot sienas, atrast kādu pērli mājlietu veikalu plašajā klāstā vai lietoto preču veikaliņā, atjaunot jau esošas mēbeles vai aksesuārus. Ieskaties pašmāju radītos interjeros un smelies iedvesmu!


Viesistabas interjers Siguldā

Arvien vairāk cilvēku smeļas iedvesmu no skandināviem, tam varētu būt vairāki iemesli - iespējams, tāpēc, ka mentalitāte ir līdzīga, vai varbūt no informācijas un lietu pārbagātības cilvēkiem aktuālāk kļūst veidot savas mājas gaišas un mierīgas, lai tur atgriežoties tās kļūtu par miera ostu sev un saviem mīļajiem. "Gaišums, plašums un miers veido patīkamu atmosfēru, kurā vienmēr gribas atgriezties un rada prieku. Mūsu mājās tas bija drosmīgs lēmums, no daudziem saņēmām komentārus, ka gaišas sienas ir nepraktiskas un ātri nosmērēsies. Par spīti tam, nevienā brīdī neesmu nožēlojusi šo lēmumu. Iespējams, sienas, kuras vēl nav gaišas, kādreiz tādas varētu tapt," par savu mājokli stāsta viena no konkursa "Iedvesma pārmaiņām" uzvarētājām Madara Vaido.


Viesistabas interjers Siguldā

Ne vienmēr pārmaiņām interjerā vienādības zīme ir lielas izmaksas. "Man ļoti patīk mazās, vecās lietas, kuras var pārvērst pēc savām vēlmēm. Kā medniece dodos uz lietoto preču veikaliem un meklēju pērles, īpaši iesaku tos veikalus, kuros var iegādāties preces no Skandināvijas, īpaši Zviedrijas. Siguldā dzīvojam apmēram gadu, bet iepriekšējā mājoklī, šķiet virtuvei bija atrasts jau viss nepieciešamais. Biju iztēlojusies no A līdz Z, ko es vēlos izveidot. Mani centās atrunāt no baltā izmantošanas arī virtuvē, bet ļoti priecājos, ka biju nelokāma un esmu gandarīta par rezultātu," stāsta Madara.


Virtuves interjers Siguldā

Par mēbeļu atjaunošanu un īpašu dekoru izmantošanu pozitīvi ir noskaņota arī otra konkursa "Iedvesma pārmaiņām" uzvarētāja Ija Vuškāne, kura konkursam pieteica vasarnīcā pārveidoto bērnistabu. Mēbeles ģimene atjaunoja paši - vecajai, padomju laiku kumodei noņēma tumšo krāsu, nopulēja un nokrāsoja to baltu. Istabā košumu un dzīvesprieku ienes ne vien bērnu balsis un smiekli, bet arī dažādi krāsaini interjera elementi, dekori, gleznas. "Baltā krāsa ir ļoti labs fons," saka divu puiku mamma, piebilstot, "man ļoti tuvs ir skandināvu minimālisma stils, gaišs, kuru var papildināt ar krāsainiem dekoriem. Ja apnīk, var mainīt noskaņu - dekorus ir vienkāršāk mainīt, nekā, piemēram, sienu vai grīdas krāsu."


Bērnistabas interjers Skrīveru vasarnīcā

Mūsdienās iedvesmas avotu un idejas piemeklēt savai gaumei vieglāk kā nekad iepriekš - ja vien ir nojausma par atslēgvārdiem, kuri ir būtiski ieceru īstenošanai. Madara Vaido atklāj, ka visvairāk idejas ir smēlusies internetā: "Pinterest" ir lieliska vietne, kurā smelties idejas, ja zina vismaz aptuvenas vēlmes - internets ir neizsmeļams resurss idejām. Sekoju jaunumiem par melno/balto interjerā, īpaši tuvs ir skandināvu stils, kas ir arī pirmsākums mūsu ģimenes mājas stilam." Interneta piedāvātās iespējas izvēlējās arī Ija Vuškāne: "Meklēju internetā idejas, sapratu, ka gribu visu pilnīgi baltu, arī grīdu. Sienas un mēbeles tika krāsotas ar matētu krāsu, bet grīda sanāca spīdīga. Meklēju krāsas, kuras būtu ieteikusi Latvijas Astmas un alerģijas biedrība, turklāt obligāts nosacījums bija, lai tās būtu ekoloģiskas - visgrūtāk bija atrast baltu eko grīdas krāsu. Uzskatu, ka krāsām līdzekļus taupīt nedrīkst, jo īpaši svarīgi tas ir, ja pārveido bērnistabu. Savukārt līdzekļus ietaupīt var, ja paši atjauno, piemēram, mēbeles vai iegādājas interjera priekšmetus par izdevīgām cenām."


Bērnistabas interjers Skrīveru vasarnīcāViesistabas interjers Siguldā

"Varētu teikt, ka galarezultātu ietekmējusi līdzšinējā pieredze, palēnām veidojusies gaumes un krāsu izjūta. Manuprāt, liela nozīme ir arī mentalitātei, intuīcijai. Iesaku nebaidīties, riskēt un ļauties intuīcijai," stāsta Madara. Arī Ija iesaka realizēt idejas, kuras sen jau ir bijušas padomā. Tiem, kuri šaubās par gaišu grīdu, Skrīveru mājas saimnieki dod padomu nebaidīties - kopšana lielas grūtības nesagādā: "Tā padara istabu plašāku, to kopt pat ir vieglāk, nekā tumšu grīdu".


Bērnistabas interjers Skrīveru vasarnīcā

Abas konkursa "Iedvesma pārmaiņām" dalībnieces ir pārliecinātas, ka pašu spēkiem ir iespējams paveikt gandrīz visu - nepieciešama vien vēlme radoši izpausties un meklēt arvien jaunus risinājumus, kā īstenot savus sapņus. "Ļoti daudz paši darījām. Meistari vien palīdzēja izlīdzināt sienas - pielikt reģipša plāksnes, bet sienu krāsošanu, grīdu ieklāšanu, skrūvēšanas darbus un tamlīdzīgi - visu veicām paši. Es ieteiktu atrast uzticamu meistaru, kurš kvalitatīvi sagatavotu fundamentālās lietas. Ja ir kvalitatīvs un pamatīgs pamats, tad vēlāk paši var paveikt pārējo," stāsta Madara Vaido. Arī Ija Vuškāne ar ģimeni veica pārmaiņas bērnistabā pašu spēkiem: "Galvenais, lai ir kvalitatīvi materiāli, ar ko darboties. Meklējām krāsas, kuras būtu bērniem draudzīgas, kad tās bija iegādātas, ķērāmies pie darba. Ja tapetes ir labā stāvoklī, kā tas bija mums, pietiek ar pārkrāsošanu vienu līdz divas reizes."

Gaišie sienu un grīdu toņi šobrīd ir visaktuālākie interjera izveidē - kā audekls, uz kura izveidot pašam savu gleznu un mainīt to pēc noskaņojuma ar interjera priekšmetu palīdzību. Kā stāsta krāsu zīmola "Vivacolor" krāsu eksperts Andris Salcevičs, arī baltajai krāsai ir ļoti dažādas nianses un ir iespējams piemeklēt savām vajadzībām atbilstošāko - vai tā būtu spīdīga vai matēta, gaismu atstarojoša, pret mazgāšanu noturīga vai nedaudz tonēta. Visdrošāk būtu konsultēties ar krāsu ekspertu, kas palīdzētu izvēlēties no plašā klāsta, lai sasniegtu vislabāko efektu.

Lai iepazītos ar mājokļa pārvērtību aprakstu soli pa solim, piemērotākajiem produktiem, toņiem un instrumentiem, apmeklē "Vivacolor" mājaslapu un īsteno idejas arī savā mājoklī: vivacolor.lv.

Savukārt, lai uzzinātu par jaunākajām "Vivacolor" aktivitātēm, konkursiem un vērtīgiem padomiem, apmeklē "Vivacolor Latvija" Facebook lapu.


Konkursa "Iedvesma pārmaiņām" uzvarētāja Madara Vaido no SiguldasKonkursa "Iedvesma pārmaiņām" uzvarētāja Ija Vuškāne pieteica Skrīveru vasarnīcā pārveidoto bērnistabu

Bērnistabas interjers Skrīveru vasarnīcāBērnistabas interjers Skrīveru vasarnīcāVirtuves interjers SiguldāViesistabas interjers Siguldā

Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form