Fоtо: Shutterstock

Kabaču sezona beidzot rit pilnā sparā – esam sagaidījuši to ražu un nu varam uz nebēdu gatavot kabaču maltītes. Varbūt jau šovakar pārsteigsi ģimeni ar gardām kabaču pankūkām vai pildītajiem kabačiem? "Tasty" izvēlējās 17 receptes iedvesmai – gan klasiskas, gan interesantākas.

Ripiņu apcepšanai un kabaču pankūkām vispiemērotākie ir tieši jaunie kabači, jo to sēkliņas ir pavisam mīkstas – tātad, nevajadzēs speciāli izgrebt kabaču vidu. Kabacis ir visai lēts dārzenis – šogad Nakts tirgū un pie audzētājiem tie nopērkami īpaši izdevīgi, kā novēroja "Tasty". Lai padarītu kabaču pankūkas vēl gardākas, pievieno tām sarīvētu sieru, sakapātus zaļumus vai kādu citu sarīvētu dārzeni, piemēram, kartupeli vai burkānu.

Izpausties var arī ar kabaču laiviņu gatavošanu – dārzeņa pusītēs var pildīt gaļu, sēnes, sieru, dārzeņus, mērces un citas piedevas. Atliek vien sapildīt, ievietot cepeškrāsnī un ļaut visu smagāko darbiņu paveikt tai. Tikpat, ja ne pat vairāk gardi būs kabaču sacepumi un sautējumi – ar sieru, sēnēm, malto gaļu, makaroniem un citiem gardumiem. Atliek vien izvēlēties recepti, kas visvairāk iekārdina, un ķerties pie darba!

Kabaču 'pirkstiņi' ar sieru

Fоtо: Shutterstock

Gardie un kārdinošie kabaču "pirkstiņi" noderēs gan kā rudenīga uzkoda nelielai ballītei, gan kā vienkāršas un ātri pagatavojamas vakariņas pēc darba dienas.

Lasīt vairāk

Fritētas kabaču bumbiņas

Fоtо: Shutterstock

Vasara nebūtu vasara, ja nepagatavotu kaut ko no pirmajiem kabačiem. Gards našķis būs šīs bumbiņas, ko iemērkt kādā jogurta vai tsadziki mērcē un gardu muti notiesāt.

Lasīt vairāk

Pildīti kabači ar grūbām un vistas fileju

Fоtо: DELFI

Iegādājoties tirgū pirmos, mazos kabacīšus, noteikti jātapina maltītei tie pildītā veidā. Tieši mazā forma ir pateicīga pildīšanai, bet izgrebto mīkstumu pēc tam var izmantot plācenīšu cepšanai.

Lasīt vairāk

Ātrais vistas, kabaču un burkānu sautējums

Fоtо: Privātais arhīvs

"Kad nav daudz laika – vienmēr ķeros pie vieglas, gardas vistas, burkānu un kabaču maltītes," par savu veikumu raksta Zane Tasty.lv "Ātro vakariņu" recepšu konkursa pieteikumā.

Lasīt vairāk

Ceptas kabaču ripiņas

Fоtо: DELFI

Ja ir viena lieta, kas savā būtībā atgādina par to, ka ir vasara, tad tie ir jaunie kabači. Jūliju ar sajūsmu gaidu, jo zinu, ka beidzot, beidzot ir tas laiks, kad var tikt pie vienkāršā kāruma – ceptām kabaču ripiņām. Šis variants būs ideāls tad, ja nepatīk sarežģītas lietas – atliks vien kabačus apviļāt miltos, sakultā olā un apcept uz pannas.

Lasīt vairāk

Cepeškrāsnī gatavoti kabači ar siera cepurītēm

Fоtо: Privātais arhīvs

Pavisam vienkārši pagatavojama un garda recepte. Ceptās kabaču šķēlītes ar sieru Tasty.lv lasītājiem piedāvā Inese Baranovska Cālis.lv un Zoombook recepšu konkursa ietvaros.

Lasīt vairāk

Kabaču-spinātu plācenīši

Fоtо: Shutterstock

Kad kārojas kas pavasarīgs gan pēc garšas, gan krāsas, jāgatavo plācenīši, kam piejauktas spinātu lapiņas. Šādi pasniegtus dārzeņus labprāt notiesās arī mazākie ēdāji, turklāt pagatavošana itin nemaz nav sarežģīta.

Lasīt vairāk

Burkānu un kabaču tarte

Fоtо: Shutterstock

Kārdinoši glīta burkānu un kabaču tarte jeb plātsmaize. Vispiemērotākā šīs "kūkas" cepšanai būs apaļa forma. Groziņam izmanto jau gatavo veikalā nopērkamo kārtaino mīklu vai pagatavo trauslo smilšu mīklu mājās.

Lasīt vairāk

Kabaču laiviņas ar picas pildījumu

Fоtо: Shutterstock

Šai uzkodai var izmantot vai nu kabaci, vai cukīni. Pildījumam izmanto klasiskas picas sastāvdaļas (bez mīklas).

Lasīt vairāk

Kraukšķīgās kabaču pankūkas ar dillēm

Fоtо: Shutterstock

Gardais vasaras dārzeņa – kabača – kārums. Sajauc sarīvētu kabaci ar mazliet olas, miltiem un garšaugiem, un rezultātā iegūsi ceptas, brīnumgardas pusdienas.

Lasīt vairāk

Makaronu sacepums ar kabačiem, tomātiem un salami

Fоtо: Shutterstock

Ātrām un sātīgām vakariņām - makaronu sacepums ar kabačiem, tomātiem un salami.

Lasīt vairāk

Kabaču sacepums ar krēmīgu sēņu mērci

Fоtо: Shutterstock

Kabači ar sēnēm - gardām pusdienām vai vakariņām.

Lasīt vairāk

Saldās kabaču pankūkas

Fоtо: Shutterstock

Gardas kabaču pankūkas ar karamelizētām maliņām. Recepte no portāla Cālis.lv lietotājas Evulītes krājumiem.

Lasīt vairāk

Ātrais kabaču sautējums pannā ar tomātiem un ķiplociņu

Fоtо: Shutterstock

Veselīgs un gards kabaču sautējums, turklāt ārkārtīgi ātri un vienkārši pagatavojams!

Lasīt vairāk

Ar malto gaļu pildīti kabaču 'gredzeni'

Fоtо: Shutterstock

Pildītos kabačus var gatavot dažādi - šajā reizē iesakām izmēģināt pikantos kabaču gredzenus ar malto gaļu, rīsiem un siera, tomātu, ķiploku mērci.

Lasīt vairāk

Kabaču pankūkas ar sieru

Fоtо: Shutterstock

Gardas kabaču pankūkas ar sieru vai arī sacepums cepeškrāsnī.

Lasīt vairāk

Cepeškrāsnī cepti kabači ar tomātiem un sieru

Fоtо: Shutterstock

Kabaču, tomātu un siera sacepums - sātīgi, bet tajā pašā laikā ļoti viegli!

Lasīt vairāk

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !