Kā pagatavot figūrai draudzīgo tītara gaļu: padomi un 20 receptes
Foto: Shutterstock/Woman's Weekly/REX/Vida Press foto kolāža

Pamazām jāsāk atvadīties ne tikai no ziemas drēbēm, bet arī no lieko tauku "mētelīša". Sākot skriet ikvakara krosiņus, iet uz zāli vai pievēršoties citām fiziskām aktivitātēm, noteikti jāpadomā par regulāru olbaltumvielu saturošu produktu iekļaušanu uzturā, un te nu veselīgajai tītara gaļai līdzvērtīgu pretinieku atrast būs grūti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uztura speciālisti atzīst, ka tītara gaļa kļūst aizvien populārāka, jo tās uzturvielu bagātība ir liels ieguvums ne tikai fiziski aktīviem cilvēkiem un tiem, kuri vēlas samazināt svaru, bet arī bērniem, māmiņām un senioriem. Šai gaļai ir ļoti zems tauku saturs –100 gramos filejas bez ādas ir vien 119 kilokalorijas – līdz ar to tā ir liesa un būs lieliska diētas sastāvdaļa, atklāj portāls "Delfi Woman".

Tītara gaļa satur ļoti daudz organismam nepieciešamo olbaltumvielu – vairāk nekā vistas, liellopa vai cūkas gaļa. Olbaltumvielām bagātā tītara gaļa rada sāta sajūtu un liek justies paēdušam ilgāku laiku, kā arī nodrošina vielmaiņas procesu. Tāpat tītara gaļā esošās olbaltumvielas palīdz audzēt muskuļu masu un samazināt svaru.

Tītars satur arī metionīnu, kas ir neaizvietojama aminoskābe, un tā nepieciešama pilnīgai olbaltumvielu pārstrādei. Tītara gaļa ir ne tikai olbaltumvielām bagāta, bet arī satur maz holesterīna. Šī gaļa ir arī izcils dzelzs, kalcija, cinka un B grupas vitamīnu avots, kas ir nepieciešams enerģijas ražošanai un veselības uzlabošanai.

Kā pagatavot tītara gaļu

Interesanti, ka tītaram ir gan baltā, gan sarkanā gaļa – fileja ir gaišāka, ar maigāku garšu, turpretī stilbiņi ir tumšāki un pēc garšas līdzinās sarkanajai gaļai.

Portāls "Ovkuse" skaidro, ka diētisko tītara gaļu var izmantot dažādos veidos – gan salātos, sacepumos, zupās, gan gatavot kā cepeti, gan vārīt, cept, grilēt un pasniegt ar dažādām mērcēm. Īpaši populārs šobrīd ir liesais tītara gaļas šašliks. Tītara gaļai labi piestāvēs sojas mērces–medus–sinepju marināde vei paprikas pasta un ķiploki, bet vari gaļu marinēt arī sausajā baltvīnā, kefīrā vai airānā.

Vistas filejas šašliks
Foto: Shutterstock

Tītara gaļai īpaši piemērotas garšvielas būs ķiploki, sīpoli, kūpinātas paprikas pulveris, timiāns vai rozmarīns.

Ja vēlies notievēt, tad, izvēloties tītara gaļas gatavošanas veidu, priekšroka jādod vārīšanai, sautēšanai vai tvaicēšanai, jo tad tā nezaudēs savas vērtīgās īpašības. Arī tītara gaļu, gluži kā vistas gaļu, labāk ēst bez ādas, piedevās izvēloties svaigus salātus vai, piemēram, kraukšķīgas dārzeņu nūdeles.

Fileja būs piemērota gan karbonādēm, šašlikam, šnicelēm un gulašam vai stroganovam, gan – sagriezta mazos gabaliņos – arī sautējumiem un zupām. Ja vēlies īpaši veselīgu maltīti, tad fileju vari grilēt vai tvaicēt ar dažādiem dārzeņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā kā tītara stilbiņi un šķiņķi ir šķiedraināki un sīkstāki, tie noderēs sautēšanai un, iepriekš iemarinēti, arī grilēšanai.

No spārniem vari pagatavot gardu buljonu vai izmantot tos gluži kā vistu spārniņus – grilēšanai un cepšanai.

Tītara maltās gaļas bumbiņas tomātu mērcē ar makaroniem
Foto: Woman's Weekly/REX/Vida Press

Maltu tītara gaļu, kas ir nopērkama daudzos lielveikalos, vari izmantot gluži tāpat, kā vistas, cūkas vai liellopa malto gaļu, bet ja vēlies, lai maltīte būtu veselīga, pievieno maltajai gaļa zaļumus, rīvētus dārzeņus (piemēram, burkānus, papriku un selerijas sakni), izveido no gaļas bumbiņas un tvaicē tās tvaicējamā katlā vai cep uzkarsētā cepeškrāsnī, uzliekot uz folijas vai cepamā papīra loksnes. Lielisks veids, kā izmantot tītara malto gaļu ir arī vecā–labā frikadeļu zupa. Vienvārdsakot, variantu ir bezgala daudz un atliek tikai izvēlēties sev tīkamāko. Lai tas būtu vienkāršāk izdarāms, piedāvājam 20 tītara gaļas receptes no mūsu krājumiem.

Lai labi garšo!

Seko Tasty arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Diēta Veselīgs uzturs Tītara fileja Tītara gaļa Tītara šķiņķis Veselīgs uzturs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form