Foto: Shutterstock
Kamēr vien krājumos pieejamas raženi izaugušās dārza veltes, jāsteidz tās likt lietā maltītēs visdažādākajos veidos, un viens no tiem – pildīt. Vienkārši, garšīgi un arī sātīgi!

Klasiski dārzeņus ierasts pildīt ar malto gaļu, kas papildināta ar rīsiem, taču arī šo vērtību vērts izmēģināt jaunā gaismā, piemēram, rīsus aizstājot ar kuskusu, bulguru vai grūbām, bet gaļas vietā likt lietā gailenes vai citas sēnes. Vai tā būtu pildīta paprika, kabači vai tomāti, ēdāji novērtēs, ja pa virsu būs bagātīga siera kārta. Derēs gan labi kūstoši sieri, bet pildījuma masā iemaisīt var arī fetas sieru vai grilsieru. Ja nevēlies, lai siers pārāk apbrūnē, cepšanas sākumā dārzeņus var pārklāt ar foliju un pacept kādu laiku tā. Eksperimentiem ar pildīšanu var aizlienēt ideju par lečo vai kādu vīriešu zapti – tā lieliski derēs pildītos dārzeņos.

Gatavojot pildītos dārzeņus, nereti izgrebtais mīkstums tiek izmests, tomēr – velti. To var smalki sakapāt un pievienot pildāmajai masai, tad tā būs vēl sulīgāka, neatkarīgi no tā, kāds dārzenis izgrebts, bet tikpat labi mīkstumu var noglabāt, un tad likt lietā plācenīšu gatavošanā.

Vai tie būtu kabači, baklažāni vai paprika, svarīgi tos salikt pienācīgā traukā, lai cepoties viss pildījums neizplūstu. Te lieti noderēs karstumizturīgās veidnes, ja tādas nav, izmanto kūkas formu. Pildījums neizplūdīs, ja izgrebsi dziļāku viduci. Bet, vai esi mēģinājis kabačus vai cukīni pildīt nevis gareniskās laiviņās, bet gabaliņos? Sagriez dārzeni 5-7 cm biezās ripās, izgreb viduci, bet ne līdz galam, un gatavo pildītās vakariņas tādējādi.

Ja aptrūkušās idejas, ''Tasty'' ir vesela kolekcija ar ierosmēm pildītiem dārzeņiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!