Efektīva jumta siltināšana
Foto: Publicitātes attēls

Latvijas klimatiskajos apstākļos kvalitatīva siltināšana nepieciešama ikvienai būvei – gan industriāliem objektiem, gan dzīvojamajām ēkām. Lai optimizētu mājas kopējo energopatēriņu, ir jāsiltina gandrīz visas tās konstrukcijas – sienas, grīda, pārsegumi, pamati un ārdurvis, taču īpaša uzmanība ir jāpievērš jumta siltināšanai. Tā kā siltais gaiss ir ievērojami vieglāks nekā aukstais, atrodoties iekštelpās, tas ceļas uz augšu, tādā veidā veicinot mājas siltuma zudumu līdz pat 25 procentiem. Lai nodrošinātu atbilstošu siltuma noturību, jumta siltumizolācijai jābūt gana efektīvai, turklāt tajā nedrīkst būt defekti un bojājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem, lai ēkas jumta siltinājums kalpotu pietiekami ilgi, būtu noturīgs pret temperatūras svārstībām un spētu izveidot optimālu mikroklimatu mājas iekštelpās, ir atbilstoša siltinājuma materiāla izvēle. Prasmīgi meistari ikkatrai būvei piemeklēs individuālu risinājumu, tādējādi nodrošinot vajadzīgo rezultātu gan gada aukstajā laikā, gan vasarā. Katram jumtam piemīt atšķirīga specifika, tāpēc jumiķim jāpārzina dažādas darba metodes un materiāli.

Izraugoties jumta siltinājuma materiālu, ņem vērā, ka tiem ir dažādas priekšrocības un pareizā materiāla izvēli ieteicams atstāt speciālista ziņā.

Poliuretāna putas

Poliuretāna putas ir viens no iecienītākajiem siltināšanas materiāliem, ko iespējams klāt zem dažāda veida jumta segumiem, nodrošinot kvalitatīvu siltuma, ūdens un skaņas izolāciju. Tās ir plastmasas putas, kas pildītas ar dažāda veida gāzēm, bez tam saskaņā ar virkni pētījumu šis materiāls ir ekoloģiski tīrs un nekaitē nedz dabai, nedz cilvēka organismam. Poliuretāna putas ir ūdensizturīgas, kā rezultātā netiek pakļautas mitrumam, pelējumam un temperatūras maiņai. Viena no šī materiāla priekšrocībām ir elastīgums, proti, tas nepakļaujas deformācijai un to iespējams viegli ieklāt teju uz jebkuras virsmas. Putas sacietē nepilnās desmit sekundēs, efektīvai siltināšanai nepieciešams vien neliels daudzums materiāla, turklāt tās lieliski turas un nosprosto visas plaisas un šuves. Pateicoties tam, ka poliuretāna putas neveido šuves, sasniedzot vēlamo rezultātu, tāpat tiek ievērojami pagarināts jumta mūžs.

Putupolistirols

Ekonomiski izdevīgs, taču gana kvalitatīvs materiāls ēkas siltināšanai ir putupolistirols – viegls, taču blīvs materiāls, kas ražots no uzputotām polistirola granulām. Arī šis materiāls ir noturīgs pret mitrumu, sāļiem, skābēm un vēju, spēj izturēt apjomīgu slodzi, turklāt tam piemīt augsta siltumefektivitāte. Materiāls neizdala ķīmiskus savienojumus un alergēnus, tāpēc nenodarīs it nekādus kaitējumus ēkas iemītnieku veselībai. Pateicoties mūsdienu ražošanas tehnoloģijām, putuplasts ir īpaši pasargāts no aizdegšanās un kušanas.

Termovate

Porainas struktūras materiāls, kas spēj labi izolēt skaņu un siltumu, ir ugunsdrošs, ekoloģisks un elpojošs, kā arī pietiekami izturīgs laika gaitā. Vate dabiski regulē mitruma apriti, tā veicinot iekštelpu ventilāciju, kā arī pasargājot ēku no pelējuma, dažāda veida sēnītēm un citiem kaitīgiem mikroorganismiem. Neskatoties uz to, ka termovate lieliski aizpilda itin visas spraugas un defektus ēkas esošajās konstrukcijās, šī materiāla galvenais trūkums ir tā sliktā noturība pret slodzi, kas rada sarežģījumus, izvēloties to jumtu un bēniņu siltināšanā.

Keramzīts

Keramzīts veidots no māla, taču ir ārkārtīgi viegls un vienlaikus noturīgs pret slodzi. Tas ir drošs pret uguni un mitrumu, ekoloģiski draudzīgs un ilgnoturīgs – savas īpašības keramzīts spēj saglabāt pat pēc daudzkārtējas sasaldēšanas un atsaldēšanas. Materiāls nepūst un ir netīkams grauzējiem, to iespējams lietot atkārtoti, savukārt ekspluatācijas laikā tam novērojama vien niecīga deformācija – keramzīts nesarūk un neuzbriest. Tiesa, šim materiālam, salīdzinājumā ar citiem, ir niecīgāka siltumefektivitāte, un tā apstrādes process ir nedaudz sarežģītāks.

Akmens vate

Kausējamo jumtu eksperti uzņēmums Roofmaster kā efektīvāko siltumizolācijas materiālu iesaka akmens vati, norādot, ka pieredze liecina – šāda vate satur līdz pat divām reizēm vairāk siltuma nekā citi materiāli. Tas ir ekoloģisks šķiedrveida materiāls, kam piemīt lieliskas siltuma un skaņas izolācijas īpašības, taču augsta elpošanas spēja, tādā veidā palīdzot nodrošināt cilvēka organismam tīkamu mikroklimatu ēkas iekštelpās. Vate nemaina formu pat īpaši augstā temperatūrā. Materiāls ir izturīgs pret ķīmiskām vielām un vides kaitīgo ietekmi, kā arī spēj godam izturēt laika ritējumu. Pēc siltumizolācijas materiāla ieklāšanas to nepieciešams dībeļot, izmantojot pret slodzi izturīgākos dībeļus ar metāla naglu.

Uztici savu īpašumu profesionāļiem!

Kompānija Roofmaster ir šaura spektra uzņēmums, kas nozarē darbojas jau vairāk nekā desmit gadus. Uzņēmuma specializācija ir lēzeno mīksto jumtu ieklāšana, diagnostika un remonts, jumta siltināšana, hidroizolācijas ieklāšana, skārda uzstādīšana, jumtu apsaimniekošana, kā arī sniega tīrīšana no jumtiem ziemas mēnešos. Apjomīgā pieredze ļauj izstrādāt ikvienam klientam izdevīgāko risinājumu, piedāvājot ne tikai izdevīgas cenas, bet arī kvalitatīvu un ilgtspējīgu darbu. Ikkatram objektam tiek nodrošināta desmit gadus ilga garantija, turklāt veicamajiem darbiem ir piešķirta civiltiesiskā apdrošināšana 300 tūkstošu eiro vērtībā. Speciālisti atbildēs uz visiem taviem jautājumiem un izstrādās individuālu jumta siltināšanas risinājumu, tādā veidā nodrošinot efektīvāko rezultātu. Tavs jumts ir tavas mājas! Parūpējies par to jau laikus!

Vairāk informācijas: http://roofmaster.lv/

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form