'Pinotex' jaunā tehnoloģija – tagad līdz pat 16 gadiem bez jebkādām rūpēm

'Pinotex' jaunā tehnoloģija – tagad līdz pat 16 gadiem bez jebkādām rūpēm
Foto: Publicitātes foto

Ikviena koka mājas īpašnieka sapnis ir veikt fasādes apdari un par to vairs nedomāt ilgu laiku. Normāla un pavisam saprotama vēlme, jo tas ir diezgan darbietilpīgs pasākums, kas turklāt prasa daudz laika. Mūsdienu straujajā dzīves ritmā un īsajā Latvijas vasarā atradīsies arī citas aizraujošākas nodarbes un svarīgi darbi, kuriem var nodoties ar prieku.

Veicot virkni pētījumu, kuru mērķis bija izpētīt apdares darbu izpildes paņēmienus un koka virsmas apdares produktus, zinātnieki nonākuši pie kopēja secinājuma, ka gan Baltijas, gan citās Eiropas valstīs gala patērētājam vissvarīgākais faktors ir produkta ilglaicība. Turklāt jāņem vērā, ka šīs īpašības vājināšanās pazīmes dažādi cilvēki saprot atšķirīgi. Daudziem patērētājiem šķiet, ka apstrādātās virsmas izskata izmaiņas liecina, ka ir nepieciešama virsmas krāsošana. Vai apdares izturības samazināšanās pirmā pazīme tiešām ir izbalējusi krāsa, matēta toņa parādīšanās dienvidu pusē, atlupusi krāsa, netīra virsma vai visas šīs pazīmes kopā?

"Pinotex" atjaunojas ar tehnoloģijas "Stay Clean" palīdzību

Šopavasar zīmolu "Pinotex" gaida ne mazums pārmaiņu. Ja līdz šim "Pinotex" visiem nozīmēja lazūras koksnes aizsarglīdzekļus, tad turpmāk līdztekus koksnes aizsarglīdzekļiem un koka virsmām paredzētām eļļām ar šo zīmolu tiks ražotas arī necaurspīdīgas krāsas koka māju krāsošanai. "Pinotex" – tas ir viss, kas vajadzīgs koksnei!

Produktu jaunumi: "Pinotex Extreme Lasur" un "Pinotex Wood Paint Extreme", kas radīti, izmantojot jaunu pašattīrīšanās tehnoloģiju "Stay Clean". Pirmais ir lazūras koksnes aizsarglīdzeklis, bet otrais – necaurspīdīga krāsa koka mājas krāsošanai.

Tāpat kā daudzas citas lieliskas ieceres, "Stay Clean" ideja radās pavisam neikdienišķā veidā. Tas notika nevis pie darba galda vai laboratorijā, bet gan lidmašīnā, kad "AkzoNobel Chemicals" direktors attīstības jautājumos Pīters Grīnvuds dzēra kafiju un, domās apkopojot rezultātus pēc tikšanās ar klientu, nosprieda: "Varbūt krāsai varētu pievienot koloīdo silīcija dioksīdu un tādējādi uzlabot tās pašattīrīšanās spēju?" Šīs pārdomas noveda pie vairākus gadus ilgiem pētījumiem, izstrādes un testēšanas, un rezultātā tika iegūta krāsa, kas spēj saglabāties uz apstrādātas virsmas līdz pat 16 gadiem, pie tam nezaudējot svaigu un jaunu izskatu ilgā laika periodā.

Kā tas darbojas?

Viens no iemesliem, kuru dēļ krāsotas koka virsmas noveco un zaudē sākotnējo krāsas toni, ir pie virsmas pielipušas netīrumu daļiņas, kas lielā daudzumā atrodas gaisā. Piesārņojums un mikroorganismu attīstība, organiskajām vielām nostiprinoties uz virsmas, būtiski samazina krāsas aizsargspējas. Tieši tādēļ krāsotās virsmas regulāri jātīra, un tas ir visai darbietilpīgs process.

Tehnoloģija "Stay Clean" ļauj ievērojami samazināt tīrīšanas nepieciešamību. Šī tehnoloģija pamatojas uz koloīdā silīcija dioksīda pievienošanu produktam, tādējādi piešķirot krāsas virsmai spēju pašattīrīties.

Pašattīrīšanās efekts balstās uz to, ka silīcija daļiņu hidrofilo īpašību dēļ uz krāsotās virsmas nokļuvušais ūdens viegli iekļūst starp piesārņojumu un krāsas kārtu un sāk atmiekšķēt uz tās esošos netīrumus. Pēc tam atmiekšķētie netīrumi bez grūtībām tiek noskaloti, piemēram, lietus laikā.

Silīcija daļiņas, kas veicina hidrofilo īpašību rašanos, lielākoties atrodas krāsas virskārtā, un dziļāku koksnes samirkšanu traucē citas krāsas īpašības, tāpēc koka virsma iegūst drošu aizsardzību. Tādējādi tehnoloģija "Stay Clean" pagarina krāsas kalpošanas laiku un būtiski samazina krāsotās virsmas kopšanai nepieciešamo darbu apjomu.

Virsmas pašattīrīšanās spēja tika testēta Singapūrā, kur ir ļoti augsts gaisa piesārņojuma līmenis, un tika iegūti lieliski rezultāti. Testēšana deva iespēju izraudzīties divas vislabākās receptes: vienu necaurspīdīgai krāsai, otru – lazūras jeb puscaurspīdīgam koksnes aizsarglīdzeklim. Tas nodrošināja tiem vislabākos raksturlielumus: izturību pret plaisāšanu un noslāņošanos, sasaistīšanās izturību, spīduma stabilitāti, plēves elastīgumu, toņa noturību utt. Lai koksni pasargātu no mitruma, koloīdā silīcija dioksīda daļa receptūrā tika pielāgota līdz līmenim, kas ļāva panākt produkta mitrumizturību, taču tajā pašā laikā arī saglabāt pašattīrīšanās īpašības.

Kā panākt vislielāko ilgizturību?

Abi produkti – "Pinotex Extreme Lasur" un "Pinotex Wood Paint Extreme" – ir veidoti uz ūdens bāzes, un skarbajos ziemeļu klimata apstākļos tos raksturo pietiekami liela ilgizturība – attiecīgi līdz 12 un 16 gadiem. Produkti satur vielas, kas paredzētas aizsardzībai pret pelējuma veidošanos uz krāsas sausās plēves, un tie ir tonējami plašā toņu gammā.Lai iegūtu ilglaicīgu izturību un vislabākos rezultātus, ieteicams produktu izmantot kopā ar biocīdo uz ūdens bāzes veidoto piesūcināšanas gruntēšanas līdzekli “Pinotex Wood Primer”. Lietojot krāsu koka fasādēm "Pinotex Wood Paint Extreme", noteikti ieteicams izmantot arī adhēzijas gruntēšanas līdzekli "Pinotex Wood Paint Primer".

Krāsošanas gadījumā vienmēr jāņem vērā koksnes kvalitāte (koksnei jābūt sausai, attīrītai no putekļiem, tai nedrīkst būt sēnīšu bojājumu, tostarp zilējuma), gaisa temperatūra un mitrums, darbarīku izvēlei jāatbilst produktam un darba paņēmienam, uzklājamam kārtas biezumam utt. Kāpēc ir vērts atkal un atkal pievērst uzmanību tam, kas jau sen ir zināms? Tāpēc, ka mēs ļoti bieži aizmirstam par elementāriem krāsošanas principiem. Ir taču tik patīkami krāsot siltā, saulainā laikā, taču tādos apstākļos krāsa diemžēl nožūst pārāk ātri un piesaistīšanās pamatvirsmai var būt vāja. Ievērojot krāsu ražotāju ieteikumus, jūs varat bezrūpīgi priecāties par koka fasādes vai žoga skaistumu un spilgto krāsu līdz pat 16 gadiem.

"Pinotex" produkti nodrošina kvalitatīvu apdari.

Uzzini vairāk: www.pinotex.lv

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Tava Māja iesaka