Kā izvēlēties mēbeles viesistabai un nenožēlot: TOP padomi
Foto: idmebeles.lv

Kas ir mājokļa sirds? Viens teiks virtuve, cits guļamistaba, taču praktiski visi novērtē mājīgu viesistabu ar komfortablu dīvānu un skaistu interjeru. Daudzos mājokļos viesistaba pilda centrālo lomu, tur gan uzņem ciemiņus, gan atpūšas un svin svētkus, bet reizēm arī strādā. Tieši tāpēc viesistabai ir vajadzīgas multifunkcionālas mēbeles, kas labi izskatīsies ikdienā un svētkos. Labiekārtot viesistabu ir vieglāk, nekā tev šķiet – iepazīsties ar dizaineru padomiem un izvēlies mēbeles kā īsts profesionālis!

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nosaki aptuvenus budžeta rāmjus

Skaitīt naudu ir nomācoši, taču neko darīt – tieši ar šo uzdevumu sākas ikviens labs pirkumu plāns. Katrai ģimenei budžets viesistabas iekārtošanai būs atšķirīgs, taču daži ekonomiskie aspekti ir vienādi visos cenu segmentos:

 • visdārgākais pirkums viesistabai parasti ir dīvāns;
 • gatavi mēbeļu moduļi izmaksā mazāk nekā patstāvīgi piemeklētas mēbeles;
 • mēbeļu iegādes budžetā ieteicams uzreiz iekļaut arī piegādes un montēšanas izmaksas.

Sākotnējo budžetu visdrīzāk nāksies koriģēt, taču tev jābūt skaidrai izpratnei, cik liela ir maksimālā summa, ko vari atvēlēt mēbeļu iegādei. Kolīdz tas ir skaidrs, vari pāriet pie patīkamākām lietām.


Avots: idmebeles.lv

Saplāno mēbeļu izkārtojumu atbilstoši saviem ieradumiem

Viesistabā mēbelēm vajadzētu aizņemt aptuveni 40-50% no kopējas telpas. Tas, kādas mēbeles būs vajadzīgas tavam mājoklim, pirmkārt, atkarīgs no mēbeļu lietotāju dzīves ieradumiem:

 • ja bieži uzņem ciemiņus, aprīko viesistabu ar ēdamistabas funkcijām un nodrošini vietu galdam un krēsliem;
 • ja viesistaba vienlaikus ir darba kabinets, atvēlē atsevišķu vietu rakstāmgaldam, vislabāk pie loga;
 • ja nevari iedomāties atpūtu bez labas filmas uz liela ekrāna, padomā par TV sekcijas iegādi, bet, ja filmas skaties tikai datorā, neiegādājies mēbeles, ko neizmantosi.

Dodoties mēbeļu meklējumos, tavā galvā jau jābūt pietiekami skaidram priekšstatam, kādas mēbeles vēlies redzēt savā viesistabā. Taču viena lieta ir mēbeļu veids, pavisam cita – to ārējais izskats. Viens un tas pats plaukts vai galds var izskatīties ļoti atšķirīgi, tāpēc tev vajadzēs iemācīties orientēties mēbeļu stilos. Neuztraucies, tas ir pavisam vienkārši!

Uzdrīksties eksperimentēt ar stilu

Tu jau noteikti zini, kāds stils tavai sirdij ir tuvāks, taču vai tiešām vēlies vēlreiz iet vecajās sliedēs? Internetā ir ne mazums fotogaleriju un rakstu, kas palīdz iemācīties dažādu stilu īpatnības, veiksmīgus krāsu un tekstūru salikumus un citas dizaina viltības. Tu vari gan kopēt iepatikušos variantus, gan brīvi ieviest savus jauninājumus. Galu galā, tavai viesistabai jāatspoguļo tavas idejas, vai ne?


Avots: idmebeles.lv

Izvēlies pamata mēbeles

"Kur jūs gribētu izvietot dīvānu?" – tieši šo jautājumu pašu pirmo uzdod mēbeļu salona konsultants pircējiem, kuri meklē viesistabas mēbeles. Neatkarīgi no telpas platības, izvēlētā stila un citiem individuāliem faktoriem, dīvāns ir centrālais viesistabas elements, kas lielā mērā nosaka interjeru. Lūk, pamatieteikumi, kas palīdzēs tev izvēlēties labu dīvānu pat milzīgajā sortimentā:

 • atrodi dīvānam vietu viesistabas planējumā un tikai pēc tam dodies uz veikalu. Ja dīvāns stāvēs istabas vidū, piemēram, atdalot viesistabu no virtuves, tev obligāti būs nepieciešams dīvāns ar dekoratīvo mugurdaļas apdari. Ja dīvāns stāvēs pie sienas, skaista apdare aizmugurējā daļā jau ir izvēles lieta;
 • padomā, vai tev ir vajadzīgs parasts vai izvelkams dīvāns, jo tas ietekmēs mēbeles cenu. Liela loma ir arī dīvāna formai, jo stūra dīvāni un klasiskas formas dīvāni piešķir interjeram atšķirīgu noskaņu.

Pēc tam, kad jautājums ar dīvānu ir atrisināts, izvēlies dažas citas mēbeles, bez kurām viesistaba nebūs mājīga: viens vai divi sēžamie, neliels galdiņš un pāris plaukti vai sekcija. Tagad tavā viesistabā jau var dzīvot, taču perfektam rezultātam pietrūkst pēdējā soļa. Par to vairāk raksta noslēgumā.


Avots: idmebeles.lv

Papildini interjeru ar detaļām

Tas ir noslēdzošais labiekārtošanas posms, ko var atstāt arī uz vēlāku laiku, ja tevi ierobežo laiks un finanšu iespējas. Viesistabas interjeru vienmēr var atsvaidzināt un drusku izmainīt, neuzsākot vērienīgos remontdarbus. Viss, kas tev būs nepieciešams, ir interjera detaļas, piemēram:

 • oriģinālie sēžamie: koši mīkstie pufi, senatnīgi šūpuļkrēsli;
 • neparasti plaukti, piemēram, plaukti trepju veidā;
 • mūsdienīgas konsoles ierastā žurnālgalda vietā u.tml.

Izvēloties mēbeles viesistabai, nav jāseko iepriekš noteiktajiem noteikumiem (ja vien runa nav par labas gaumes kritērijiem). Atraisi fantāziju un uzdrīksties radīt savās mājās nestandarta interjeru ar rozīnīti – šajā uzdevumā Tev palīdzēs mēbeļu eksperti no "ID mēbeles" salona!

"ID mēbeles" – veikals oriģināliem interjeriem

Mēbeļu veikals "ID mēbeles" strādā mēbeļu tirdzniecībā jau 25 gadus, tāpēc par veikala darbinieku pieredzi var nešaubīties – šajā salonā atradīsi tieši tādas mēbeles, kas vislabāk izskatās Latvijai raksturīgajos mājokļos, un kas ir pieejamas cenas ziņā. "ID mēbeles" preču klāstā viesistabas mēbeles ieņem goda vietu, tāpēc pircēji var izvēlēties visu nepieciešamo:

 • sekcijas;
 • moduļu sistēmas;
 • kumodes un galdus;
 • plauktus;
 • žurnālgaldus, vitrīnas, konsoles;
 • šūpuļkrēslus;
 • mīkstās mēbeles u.c.

"ID mēbeles" iet roku rokā ar mēbeļu modi, tāpēc piedāvājumā ir klasiskas un modernas mēbeles, mēbeles viesistabai Provansas gaumē un pat mēbeles izteiksmīgajā industriālajā stilā. Ar mēbeļu klāstu vari iepazīties ne tikai interneta veikalā www.idmebeles.lv, bet arī klātienē – nāc ciemos uz "ID mēbeles" salonveikalu Rīgā, Kr. Barona 45/47 un iedvesmojies jauniem dizaina risinājumiem!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form