Iedvesmojies pārmaiņām mājoklī no mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas
Foto: Publicitātes attēls

Rudens ir atnācis nemanot – jauns gadalaiks, svaigas idejas un iekšēji rodas vēlme pēc pārmaiņām ne tikai sevī, bet arī apkārtējā vidē. Lai smeltos iedvesmu jaunām vēsmām interjerā, krāsu zīmols "Vivacolor" ciemojās pie atraktīvās mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas, kuras mājoklis iedvesmo pārmaiņām ikvienu, kam ir iekšēja vēlme pēc kā jauna un īpaša, bet nepieciešams neliels pamudinājums, lai uzdrīkstētos ieviest savā dzīves telpā krāsainību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kristīne Luīze Avotiņa ir māksliniece, kura ļoti labi jūtas košu krāsu pasaulē, gleznās uzburot ainas ar eksotiskiem ziediem, putniem, augiem. Arī viņas dzīves telpa ir krāsām bagāta. Dzīvojot senā ēkā pilsētas centrā, savulaik komunālais dzīvoklis ieguvis citus, ļoti dzīvespriecīgus vaibstus.

Atminoties dzīvokļa pārvērtības, māksliniece stāsta: "Pirms vairāk nekā 5 gadiem, veidojot šī dzīvokļa interjeru, es ļoti ātri izvēlējos krāsas - krāsu veikalā saliku toņus un iedomājos telpas. Man bija skaidrs, ka ļoti gribas violetu dzīvojamo istabu un virtuves zonu - olīvzaļu. Man ļoti patika šo krāsu toņu kombinācija. Es centos savu dzīvesvietu radīt krāsainu, bet nepārspīlēt, lai nav pārāk spilgta, lai telpas ir atšķirīgas, bet tajā pašā laikā papildina viena otru. Turklāt ļoti daudz interjeram dod gleznas, glezniecība tomēr paplašina telpu. Man netraucē, ka šeit stāv rāmji un gleznas, es ar to visu jūtos labi."


Krāsu iespējas ir ļoti daudz. "Noteikti negribētos koši oranžas sienas, varbūt tādas salātlapu zaļās. Kādreiz bija ļoti populāri ēdināšanas iestādēs - koši oranžs ar salātzaļu, ļoti agresīvi. Tomēr vajag tādu smalku toni." Violetā krāsa kopā ar olīvzaļo - tā ir abu toņu klasika. To papildina gaišie griesti - balti, bet ar vieglu toni. Siltie toņi mēdz būt nomācoši. "Grūti pateikt, kā krāsas izvēlējos - apskatos katalogu un ir skaidrs, kas saskanēs - profesionāļa ietrenētā acs, man tas sanāk ļoti dabiski, līdzīgi kā konditors māk uzcept garšīgas kanēļmaizītes," māksliniece pasmaida.

"Var krāsot arī tikai vienu sienu, pārējās atstāt baltas, bet toni noteikti vajag - tas piedod savu šarmu, atmosfēru, jo ar krāsām dzīvot ir jauki, nav nekas traks." Vietām mākslinieces dzīvoklī var manīt atsegtu ķieģeli, kas remonta laikā atklājies un ir saglabāts nenokrāsots, tāpat vērā ņemts ēkas senatnīgums un atjaunota koka grīda un iegādātas baltas augstās grīdlīstes.


Pēc mākslinieces domām krāsas, kas labi iederas interjerā, ir karaliski zilais, citrondzeltenais, arī tumši zilais. Tomēr daudz atkarīgs no vides, telpas, arī ēkas kā tādas. Parastā blokmājā ar zemiem griestiem būtu labāk izvēlēties gaišos toņus, var kombinēt, piemēram, tumšo egļu zaļo toni ar gaišiem griestiem, jo šādi veidojas ļoti patīkams kontrasts. Tāpat māksliniece iesaka - labāk izmantot tīras krāsas, piemēram, aveņu rozā, bordo. Ja telpā tiek izmantotas vairākas krāsas, labāk neizvēlēties pustoņus. "Es neņemu vērā krāsu psiholoģiskos skaidrojumu, viss ir pēc sajūtām, visas krāsas palīdz, visas krāsas ir mīļas. Arī melna ir skaista krāsa, nav tur nekā ļauna," par krāsu būtību māksliniece.

Kad rodas iekšēja vēlme pēc pārmaiņām, ir īstais brīdis ļauties jaunām vēsmām savā miteklī. Kā stāsta krāsu zīmola "Vivacolor" krāsu eksperts Andris Salcevičs, pašam remontēt nav nemaz tik sarežģīti kā varētu likties, vien jāzina pareizā darbu secība un jāveic kvalitatīvu produktu izvēle. "Ja runājam par sienu krāsošanu, tad būtiski ir saprast, vai ir nepieciešams noņemt veco krāsas vai tapešu kārtu - ja sienas ir labā stāvoklī, var droši ķerties pie grunts krāsas uzklāšanas. Savukārt, ja sienām nepieciešama lielāka apstrāde, iesaku veikt rūpīgu sienu špaktelēšanu defektu novēršanai, kurai sekotu virsmas pārklāšana ar gruntskrāsu, un tad atliek krāsošana ar izvēlēto toni," stāsta Andris Salcevičs.

Ja lepojies ar savām interjera idejām un to izpildījumu mājoklī, "Vivacolor" aicina piedalīties foto konkursā "Iedvesma pārmaiņām!", kurš norisināsies no 21. līdz 28. septembrim. Aizrauj apkārtējos ar savu oriģinalitāti un laimē vērtīgas balvas! Konkursa noteikumus lasi konkursa nolikumā vai meklē informāciju "Vivacolor Latvija" Facebook lapā.

Savukārt, lai iepazītos ar mājokļa pārvērtību aprakstu soli pa solim, piemērotākajiem produktiem, toņiem un instrumentiem, apmeklē "Vivacolor" mājaslapu un īsteno idejas arī savā mājoklī:




Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form