Atsvaidzini terasi ar mājās atrodamiem aksesuāriem

Atsvaidzini terasi ar mājās atrodamiem aksesuāriem
Foto: Publicitātes foto

Iztēlosimies, ka jūsu terasē visu vietu aizņem mēbeles. Gan tās, kuras paredzētas āra telpām, gan tās, kuras savu ceļu atradušas no mājas iekštelpām. Tomēr jūs neesat apmierināti ar koptēlu — liekas, ka kaut kas trūkst un terasei nepiemīt mājīguma sajūta. Pazīstama situācija? Šajos gadījumos talkā var nākt mājas aksesuāri. Tie nav dārgi un bieži vien nav jāpērk no jauna, jo varat izmantot lietas, kas jau atrodamas jūsu mājā vai dzīvoklī.

Par kādiem aksesuāriem ir runa? Iztēlei nav robežu! Tie var būt tekstila izstrādājumi — dekoratīvie spilventiņi, pledi, galda paliktņi, dažādi trauki, piemēram, bļodiņas, krūzītes vai šķīvīši, tāpat arī vāzes, nelieli augi un paliktņi. Viss, ko ikdienā izmantojat mājas dekorēšanai.

Ja terasi izmantojat regulāri, kad ārā ir labvēlīgi laikapstākļi, tad mājas aksesuāri ir priekšmeti, kurus ārkārtīgi viegli pārvietot un ērti mainīt, sekojot gadalaiku maiņām vai interjera aktuālākajām tendencēm. Ja vēlaties ar omulīgu terasi iepriecināt viesus, par aksesuāru izkāetojumu ir vērts padomāt laicīgi.

Plānojot pusdienas, galvenā uzmanība noteikti jāpievērš traukiem. Vai taisāties vakariņot pie vīna glāzes, baudot uzkodas vai spēlējot galda spēles? Parūpējieties par spilveniem, uz kuriem varēsiet sasēdināt viesus, un plediem, lai neviens nosaltu, kad ārā kļūs vēss. Tāpat jebkuru vietu lieliski papildina dzīvu ziedu pušķi vai pat garšaugi.

Dekoratīvie spilveni ir visvieglākais veids, kā atsvaidzināt terases dizainu. Lietošanas principi ir līdzīgi tiem, kurus izmantojam, dekorējot telpas – iegādājaties vairākas atšķirīgu krāsu vai stilu spilvendrānas un mainiet tās brīdī, kad vēlaties citādu terases noskaņu. Alkstat pēc tropu estētikas? Pietiks ar dažām puķainām spilvendrānām. Ilgojaties pēc dabiskuma? Izvēlieties dabiska auduma spilvendrānas brūnās nokrāsās. Ja plānojat meiteņu vakaru, ir īstais laiks izmantot rozā krāsas spilventiņus!

Protams, ja jūsu terase ir pilnīgi vai daļēji atklāta, visu vasaru aksesuārus laukā turēt nevarēsiet. Kā zināms, Latvija ir pastāvīgu nokrišņu reģions un arī vējš reizi pa reizei vieglākos priekšmetus mēdz pārvietot. Ja nevēlaties mājas aksesuārus ikreiz nēsāt turp un atpakaļ, terasē ir vērts ierīkot slēgtu, no lietus, saules un vēja pasargātu skapīti. Varat arī iedalīt tiem vietu iekštelpās. Izeju var atrast vienmēr!

Esiet radoši! Intejera priekšmetus un mēbeles var izmantot ne tikai pamatmērķim. Piemēram, šo svečturi var izmantot kā augļu trauku!

Mantu groziņš derēs ne vien augiem, bet arī žurnālu vai pledu uzglabāšanai.

Ikviens savās mājās noteikti atradīs skaistu bļodiņu, paliktni vai pāris spilvenus. Bieži vien ir nepieciešams tikai viens vai divi aksesuāri, lai terasē radītu omulības sajūtu! Nav nepieciešams meklēt un pirkt specializētas lietas, piemēram, mitruma izturīgus aksesuārus. Protams, izņemot gadījumus, ja vienus un tos pašus aksesuārus neplānojat izmantot gan uz terases, gan iekštelpās. Ja Jums ir paveicies un esat terases īpašnieks, tad noteikti esat piedzīvojis prieku, ko tā sniedz skaistās un saulainās dienās. Nākamais solis, ko spert šī prieka vairošanai, ir dekorēšana!

Autors – interjera dizainere Evelina Aleliūnienė, www.e-interjeras.lt


Source infoCopyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Tava Māja iesaka