Autonomās sasķidrinātās propāna gāzes apkures priekšrocības
Foto: Publicitātes foto

Autonomā sašķidrinātās gāzes apkure ar gāzes tvertni privātmājām: sistēmas parametri, uzstādīšana un priekšrocības

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzīvojot daudzdzīvokļu nama dzīvoklī, lielākoties mums nav teikšanas par to, kādu apkures sistēmu izmantosim. Vispopulārākais un plašāk izmantotais apkures veids ir centrālā dabasgāzes apkure, kuru izmanto gan dzīvokļos, gan privātmājās. Taču nereti, plānojot dzīvi privātmājā, saskaramies ar apstākļiem, kuros pieeja dabasgāzes centrālajai maģistrālei nav pieejama – vai vismaz nav pieejama īstermiņā.

Mūsdienās par to nav pārlieku jāsatraucas, jo cenrālajai apkurei ir pieejamas dažādas alternatīvas. Mājoklī iespējams ierīkot elektrisko apkures sistēmu, kurināt mājokli ar cieto kurināmo, piemēram, malku vai koksnes granulām, vai pat ar tādiem mazāk pazīstamiem apkures veidiem kā dīzeļdegvielas apkure un ģeotermālā apkure. Nav nepareizu izvēļu – būtiski ir vien būt informētam par katra apkures veida priekšrocībām, trūkumiem un sistēmas parametriem.

Mūsdienās par aizvien populārāku dabasgāzes alternatīvu ir kļuvusi autonomā sašķidrinātās gāzes apkure ar gāzes tvertni. Šo apkures veidu iespējams izmantot gan īstermiņā – gaidot mājokļa pievienošanu centrālajai dabasgāzes maģistrālei, gan arī ilgtermiņā kā patstāvīgu risinājumu. Kas ir autonomā sašķidrinātās gāzes apkure un kādas ir tās priekšrocības?

Sašķidrinātās gāzes apkure – parametri un ierīkošana mājoklī

Kamēr dabasgāzi (metānu) iegūst pazemes atradnēs, sašķidrinātā gāze ir naftas pārstrādes blakusprodukts – propāna un butāna maisījums. Šī gāzes maisījuma kurināšanas rezultātā netiek piesārņota vide – tas sadeg, neveidojot dūmus un pelnus. Tāpat arī sašķidrinātās gāzes sistēma neprasa piepūli un laiku uzturēšanai – aptuveni 1,5 mēnesi prasa tikai sākotnējā sistēmas ierīkošana. Sašķidrinātās gāzes uzglabāšanai būs nepieciešama tvertne, kura atradīsies vai nu virs zemes vai ierakta zemē – no tās gāze pa gāzesvadu nonāks gāzes katlā, kurš tiks uzstādīts mājā. Tur sašķidrināto gāzi, tāpat kā dabasgāzi, varēs izmantot gan ēkas apkurināšanai, gan ūdens uzsildīšanai un gāzes plīts lietošanai.

Autonomā gāzes apkures sistēma ar virszemes gāzes tvertni

Autonomā gāzes apkures sistēma ar pazemes gāzes tvertni

"Intergaz" sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas priekšrocības

Lai gan "Intergaz" nav vienīgais uzņēmums Latvijā, kurš privātpersonām piedāvā ierīkot apkures sistēmu ar sašķidrināto gāzi, Intergaz piedāvājumam ir vairākas būtiskas priekšrocības.

Situācijā, kad sašķidrinātās gāzes apkure izvēlēta kā īstermiņa risinājums, "Intergaz" pakalpojumu izvēlēties ir īpaši izdevīgi, jo uzņēmums klientiem piedāvā sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas izīrēšanas iespēju ar abonentmaksu. Turklāt sistēmas lietošanai iegādāto gāzes vadu un gāzes katlu būs iespējams izmantot arī tad, kad mājoklis tiks pieslēgts centrālajai dabasgāzes maģistrālei.

"Intergaz" klientiem nav jāuztraucas arī par gāzes tvertnes uzpildīšanu – šis process ir pavisam viegls un klientam teju nemanāms. "Intergaz" gāzes tvertnes ir aprīkotas ar telemetrijas sistēmu – īpašu sensoru, kas kontrolē sašķidrinātās gāzes līmeni tvertnē. Kad gāzes līmenis tvertnē ir pazeminājies līdz 30% no sākotnējā apjoma, telemetrijas sistēma automātiski nosūta signālu "Intergaz" centrālajam birojam. Uzņēmuma operators tad sazinās ar klientu, lai vienotos par klientam ērtāko sašķidrinātās gāzes piegādes laiku.

"Intergaz" ir arī vienīgais pakalpojumu sniedzējs, kura piedāvātā sistēma ir aprīkota ar gāzes skaitītāju. Šis risinājums ir unikāls, jo tas ļauj klientiem maksāt tikai par gāzes apjomu, kurš ir izlietots saskaņā ar gāzes skaitītāja mērījumiem, nevis par visu gāzes balona tilpumu.

Gāzes skaitītājs "Intergaz"

Sadarbība ar "Intergaz"

SIA "Intergaz" nodrošina pilnu pakalpojumu spektru attiecībā uz sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanu: projektēšanu, projekta saskaņošanu, uzstādīšanu un sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas tālāko tehnisko apkalpošanu.

Ja interesējies par iespēju savam mājoklim ierīkot sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu ar gāzes tvertni, sazinies ar "Intergaz"! Mūsu speciālisti veiks visus nepieciešamos aprēķinus un piedāvās tieši tavai situācijai vispiemērotāko risinājumu! Kvalificēta "Intergaz" speciālista bezmaksas izsaukumu uz objektu iespējams pieteikt pa tālruņa numuru 1804 vai aizpildot veidlapu mājaslapas sadaļā Kontakti.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form