9 jautājumi, kurus uzdot pirms vinila grīdas seguma (LVT) iegādes
Foto: Publicitātes foto

Ja jums nav piekļuves pareizajai informācijai, tad jauna grīdas seguma izvēle var būt tēlaini izsakoties kā "mīnu lauks". Kā jūs varat noteikt, vai jūsu apsveramais grīdas segums ir piemērots jūsu telpas praktiskajām, kā arī estētiskajām prasībām? Lai palīdzētu jums izvēlēties pareizo vinila segumu, mēs esam apkopojuši deviņus būtiskus jautājumus, piedāvājot ieskatu par izturību, izskatu saglabāšanu, dizainu un uzstādīšanu, lai palīdzētu jums izvēlēties grīdas, kas ir ideāli piemērotas jūsu telpai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1) Cik biezs ir nodiluma slānis?

Nodiluma slānis ir caurspīdīgs slānis. Tas kalpo kā drukas dizaina slāņa aizsardzība, un tai ir svarīga loma produkta izturībā, ilgmūžībā un izskata saglabāšanā.

LVT nodiluma slāņi ir pieejami ar dažādu biezumu, un jo biezāks ir nodiluma slānis, jo lielāku aizsardzību tas piedāvā un jo ilgāk tas kalpos. Visbiežāk sastopamie nodiluma slāņu biezumi:

0.3 mm – piemērots izmantošanai augstākās slodzes dzīvojamās zonās un vieglas slodzes sabiedriskās zonās.

0.5 mm - piemērots izmantošanai augstas slodzes sabiedriskās zonās un vieglas slodzes industriālās zonās.

0.7 mm - piemērots izmantošanai augstākās slodzes sabiedriskās zonās un vispārējas slodzes industriālās zonās.

2) Cik viegli būs nomainīt vai remontēt loksnes?

Iegādājoties grīdas segumu, vienmēr, paredziet budžetu papildus grīdas seguma apjomam, ko noglabāt bēniņos vai garāžā, lai bojājumu gadījumā jums būtu maiņas materiāls. Sevišķi tam ir jāpievērš uzmanība, ja iegādājaties izpārdošanas produktu, jo visticamāk tas ir noņemts no ražošanas, un nākotnē jums to nebūs iespēja pasūtīt papildus.

Ar līmi uzstādāmais vinila grīdas segums: loksnes nomaiņa vidēji sarežģīta

Ar lock sistēmu uzstādāmais vinila grīdas segums: loksnes nomaiņa sarežģīta

Looselay jeb brīvi stāvošās vinila loksnes: loksnes nomaiņa viegla

3) Kāda garantija pieejams?

Dažādi grīdas segumu ražotāji piedāvās arī dažādas garantijas iespējas. Ir svarīgi precīzi saprast, ko šīs garantijas nozīmē (it īpaši, ja ir atsauce uz mūža garantijām), kas ir (un kas nav) ietverts garantijā, kā arī kādas darbības jums būs jāveic, lai garantija būtu spēkā. Izskatot garantiju jāņem vērā arī ražotāja uzticamība, reputācija, tā darbības ilgums.

Ar līmi uzstādāmo vinila grīdas segumu garantija

Lock vinila grīdas seguma garantija

4) Kādas Dizaina iespējas ir pieejamas?

Visplašāk sastopamie LVT dizaini:

Koka grīdas dizaini

Dabīga akmens / betona dizaini

Abstrakti raksti, krāsas un dizaini

Daži grīdas segumu ražotāji piedāvā plašāku dizaina klāstu nekā citi, jo LVT popularitāte visā pasaulē strauji pieaug.

5) Vai virsma būs ar tekstūru vai gluda?

Šī šķietami nenozīmīgā detaļa pārsteidzoši ietekmē jūsu LVT vispārējo estētiku un kopējo grīdas izskatu. LVT var būt dažāda veida teksturēta (Authentic) virsma, lai atdarinātu koka šķiedru vai akmens poras. Tas padara to par vēl populārāku izvēli klientiem, kuri vēlas radīt īsta koka grīdas sajūtu, taču ar mazāku budžetu nekā tas nepieciešams īstai koka grīdai.

Vinila grīdas segumi ar teksturētu (Authentic) virsmu

Dažus grīdas seguma veidus ir vieglāk uzstādīt nekā citus. Ir svarīgi saprast, vai LVT izvēle palielinās grīdas seguma projekta sarežģītību un iespējamās komplikācijas, vai arī palīdzēs racionalizēt procesu.

6) Kāds ir piegādes laiks jūsu izvelētajai grīdai?

Piegādes laiks jūsu izvēlētajam grīdas segumam var būtiski ietekmēt jūsu remonta grafiku. Izvēloties savu grīdas segumu no populārākajiem produktiem, tie visticamāk būs uzreiz pieejami ražotāja noliktavā, taču, ja esat izvēlējies kādu neparastāku grīdas veidu, var būt jāgaida vairākas nedēļas, kas protams var aizkavēt telpas remonta laika, tāpēc veiciet savu izvēli savlaicīgi.

7) Vai tas ir piemērots uzstādīšanai jūsu telpā?

Ir vairāki faktori, kas nosaka, vai grīdas segums ir piemērots uzstādīšanai noteiktā telpā:

Mitrums – LVT ir ūdensizturīgs grīdas segums, tāpēc tas būs piemērots izmantošanai telpās ar paaugstinātu mitrumu, kā telpas arī ieejas zonā, kur ieeja ir uzreiz no ielas.

Ilgmūžība – izvērtējiet to, cik augsta noslodze būs telpai, kur plānojat uzstādīt LVT, un izvēlieties atbilstoši slodzei piemērotu grīdas segumu.

Veselība un drošība – pirms iegādāties LVT grīdas segumu, pārliecinieties par to ar kādiem sertifikātiem un kādus testus rūpnīca ir veikusi, lai pārbaudītu grīdas seguma ietekmi uz cilvēka veselību, apkārtējās vides ietekmi.

Jūsu grīdas seguma izvēlei ir liela ietekme uz iekštelpas vidi: tā nosedz visu jūsu grīdas plakni, tāpēc tai ir milzīga estētiska ietekme, kā arī tā var ietekmēt veselību un labsajūtu mājās un arī darba vietā.

8) Kāda veida apkope ir nepieciešama?

Pareiza kopšana un uzturēšana ir būtiska, lai saglabātu LVT izskatu kā jaunu un uzturētu pozitīvu iekštelpu vidi. Dažus grīdas veidus ir ļoti grūti uzturēt un tā apkope prasa daudz laika. Par laimi, pateicoties dzidrajam, pastiprinātajam poliuretānam, LVT ir daudz vienkāršāk uzturēt tīru: lai saglabātu savu jauno izskatu, ir nepieciešama tikai regulāra tīrīšana un slaucīšana.

Vinila grīdas seguma kopšanas un uzturēšanas norādījumi

9) Kā LVT ietekmēs akustiku?

Grīdas seguma maiņa var būtiski ietekmēt jūsu telpas akustiku, pateicoties lielajam telpas apjomam. Ja jūsu telpā iepriekš bija paklājs un jūs to aizstājat ar vinila segumu, jūs, visticamāk, atklāsiet, ka rezultātā telpa ir palikusi skaļāka. Tomēr, ja jums bija cita veida cietais grīdas segums, jūs, iespējams, atklāsiet, ka telpa palikusi klusāka, jo LVT piedāvā labāko akustisku no visiem cieto grīdas segumu veidu veidiem. Biezāki LVT produkti var palīdzēt uzlabot akustiku telpās un starp tām.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form