Foto: Shutterstock
Viss ir labi līdz brīdim, kad receptē izlasi "ņemam olu baltumus", bet neviens nepasaka, kur likt dzeltenumus. Kāds ir risinājums? Pavadīt virtuvē ilgāku laiku un viena ēdiena vietā pagatavot vairākus!

"Maza, maza muciņa, divējāds alutiņš", tā par olu saka latviešu tautas mīkla. Divējāds tas ir labi līdz brīdim, kad recepte pieprasa tikai dzelteno vai balto alutiņu.

Dikti kārojas pavlovas, bet tur vajag tikai olu baltumus. Un, kur, pie visām olu čaumalām, lai liek tos olu dzeltenumus?! Ja nepieciešami tikai baltumi, tad var izlīdzēties, nopērkot rūpnieciski ražotus baltumus pudelēs, bet, ja recepte pieprasa dzeltenumus, ko pudelēs netirgo, tad atkal nākamā bēda, kur, lai liek baltumus?

Manā virtuvē visbiežāk pāri paliek tieši baltumi, jo, gatavojot savu izslavēto tiramisu, olu dzeltenumi nepieciešami vairāk nekā baltumi. Parasti baltumus saleju burciņā un pāris dienas uzglabāju ledusskapī, iegūstot laiku. Vēlāk tie pārtop vai nu omletē, vai bezē cepumos

Savukārt, ja gatavoju pavlovas vai versiju par latviešu iecienīto torti "Cielaviņa", tad dzeltenumi pārtop vaniļas mērcē, cepumos vai omletē.

Atzīšos, ka nereti viens vai otrs no "alutiņa muciņas" stāv iesprostots burciņā, gaidot savu pārtapšanu debešķīgā desertā, bet beigās tiek sakults ar garšvielām un brutāli piegāzts klāt uz pannas vakardienas kartupeļiem vai makaroniem. Ātri, sātīgi un vienkārši! Lai piedod man visi konditorejas dievi! Nedaudz smalkāks veids – apviļāt baltmaizes šķēles un ievietot vafeļu pannā vai vienkārši uz pannas pagatavot sātīgu karstmaizi. Pavisam izsmalcināts variants jau būs dzeltenumus vai baltumus ar piedevām saliet mafinu pannā un izcept izsmalcinātu uzkodu.

Galvenais, pirms ķeries pie receptes, kur ir nepieciešama tikai olas dzeltenums, piemeklē tai pārinieci, kurai nepieciešami baltumi. Jā, virtuvē sanāks pavadīt vairāk laika, nekā plānots, bet pretī iegūsi gastronomisku dubultbaudu .


Lai olas pārtop gardās kūkās, cepumos, omletēs, mērcēs un desertos!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!