Vasaras sezona nav iedomājama bez grila ballītēm. Teju ikviens no mums ir gatavībā ballēties kopā ar draugiem, ģimeni, kaimiņiem vai darba kolēģiem, tomēr piekritīsi, ka nepietiek tikai ar vēlmi, ir jāzina arī tas, cik daudz pārtikas gādāt šim pasākumam. Ar minēšanu šeit nepietiks! Pretējā gadījumā ledusskapi piepildīs gaļas krāvumi vai arī ballītes karstumā nāksies doties uz veikalu pēc papildu pārtikas (ak, cik apkaunojoši!). Tieši tā iemesla dēļ ir nedaudz jāpaplāno, un mēs esam šeit, lai palīdzētu tev uzzināt, cik tad daudz gaļas un piedevas nepieciešams uz viena cilvēka.

Pārtikas matemātikā konsultē "Gemoss" šefpavāre Ina Poliščenko.

Runājot par grila ballītēm, šefpavāre min: "Plānojot cienastu, jāņem vērā tas, ka grila ballītes parasti notiek ārā, svaigā gaisā, kas nozīmē to, ka arī apetīte ir lielāka, vēl jo vairāk, ja notiek dažādas aktivitātes – spēles."

Ak, gaļa jebkura grilballītes zvaigzne!


Laiks gaļas matemātikai! Ina Poliščenko stāsta, ka, ja ikdienas maltītē apmēram uz vienu personu tiek rēķināti 150-200 grami gaļas, tad šādos pasākumos tie ir jau 200-400 grami uz personu. Vēl jāņem vērā tas, ka parasti gaļai ir arī termiskā apstrāde: pie tās svars paliek mazāks, tāpēc, pērkot gaļu, ir jāņem lielāks svars. Vismaz pusotrs kilograms vairāk. Parasti kāds ēd vairāk, kāds mazāk, bet vidējais svars izlīdzinās.

Bērniem cīsiņi un desiņas


Ja ballīte notiek kopā ar bērniem, tad šefpavāres ieteikums ir mazajiem rakariem svētku galdā celt cīsiņus un desiņas. Jāņem vērā arī tas, ka bērni šādos pasākumos knakstās gar ēdienu, jo pārtiek no ogām, augļiem un citām uzkodām. Uz vienu bērnu ieteikums rēķināt divus līdz četrus cīsiņus, kas kopā būtu 120-150 grami.

Dārzeņi un augļi


Lai gan visbiežāk uz tumšajām restītēm liekam dažādus gaļas produktus, nevajadzētu aizmirst arī par dārzeņiem. Tos grila ballītē var baudīt gan grilētus, gan svaigus. Runājot par dārzeņu piedevu un arī augļu matemātiku, rēķina ap 200–300 gramiem uz personu.

Mērcītes


Savukārt, ja ir jāizvēlas mērces, tad pavāre iesaka klasiku – kečupu un majonēzi, jo tie labi panes temperatūru gan ledusskapī, gan bez tā. Bet, ja izvēlētas jogurtu vai krējuma bāzes mērcītes, tad ieteikums tās turēt aukstumā un papildināt galdu tikai pēc nepieciešamības.

Šefpavāres galvenais noslēdzošais matemātiskais secinājums: "Svētku ballītē cilvēks notiesā no 800 gramiem līdz kilogramam ēdiena, ja vēl to bauda kopā ar dzērieniem."

Bet, cik gan ilgi ārā drīkst turēt produktus ārpus ledusskapja? "Gaļai nav riska sabojāties, jo tās vienmēr ir gatavotas marinādēs. Bet, ja ir īpaši karsts, protams, ieteicamāk būtu izmantot termokastes, kas palīdzēs saglabāt temperatūru. Savukārt, lai ēdiens neapkalstu, to apsedz ar pārtikas plēvi," iesaka Ina Poliščenko.

Lai baudpilnas grila ballītes maltītes!

"Tasty" piedāvātais svētku recepšu špikeris ir īpaši ērti lietojams svētku ēdienkartes sastādīšanai, jo receptes jau ir sadalītas pa kategorijām, un tev atliks vien izvēlēties, kuru no, piemēram, 17 sieriem, 11 pašbrūvētiem atspirdzinājumiem, 14 šašlikiem vai 7 ātrajiem pīrādziņiem celt galdā svētkos. Atradīsi arī padomus, kā pagatavot dažādas mērces, kā arī veģetāro un vegānisku recepšu kolekcijas Jāņu mielastam – no sojšlika līdz burkānlasim.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!