Foto: Shutterstock
Ja vēl pirms kādiem 10 gadiem aprikozes, persikus un nektarīnus kāds uzskatīja par eksotiku, tad pašlaik tie daudzās virtuvēs (persiki un aprikozes arī dārzos) jau sāk konkurēt ar plūmēm. Piedāvājam iepazīties ar lērumu recepšu šo augļu izmantošanai.

Ņemot vērā, ka ir šo augšu sezona, augustā tiem veikalos parasti ir ļoti laba cena. Turklāt labi ražojošs aprikožu vai persiku kociņš Latvijas dārzos jau sen vairs nav nekāds retums. Skaidrs, ka augļus var konservēt, gatavot ievārījumos un kompotos, bet arī tūlītējai lietošanai tiem ir gana daudz iespēju.

Kā jau jebkurš auglis, nektarīni, persiki un svaigas aprikozes lieliski noderēs dažādu saldu ēdienu gatavošanai un dekorēšanai. Saldējums ar nektarīna gabaliņiem un cepumiem? Kāpēc ne? Turklāt nektarīns lieliski noderēs, lai ātri pagatavotu augļu saldējumu mājas apstākļos. Ļaujies eksperimentiem un liec persikus un aprikozes gan uz tortēm, gan plātsmaizēm. Šie augļi lieliski papildinās arī dažādus dzērienus un svaigos kokteiļus.

Tā kā sezonā augļu nereti ir vairāk nekā varētu iedomāties apēst, ir būtiski atrast plašāku pielietojumu. Tos droši var izmantot arī pamatēdienu gatavošanai, nevis tikai patērēšanai svaigā veidā vai saldajos ēdienos. Tos var likt salātos, cept un karamelizēt kopā ar gaļas un zivs ēdieniem, ēst kopā ar sieru. Atliek tikai paeksperimentēt.

Ja pirms eksperimentēšanas, vēlies iepazīties ar jau pārbaudītām vērtībām, lūk, 27 receptes šo augļu izmantošanai!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!