Foto: Shutterstock

"Baklažāns ir ļoti interesants dārzenis," saka veģetārās pavārmākslas guru Dita Lase. "Spriežot pēc tā, cik maz to ir tirgū un cik mazu šālīti aizņem veikalos, mēs neesam baklažānu ēdāji. Vēl neesam iemācījušies to novērtēt. Bet ar baklažānu sanāk brīnišķīgs ēdiens!"

Ko darītu Dita Lase ar pāris gataviem, skaistiem baklažāniem? "Kad baklažānu nomizo un iemarinē siļķu marinādē, iznāk viltotā siļķe, no kā pēc tam var taisīt siļķi kažokā, un neviens gailis pakaļ nedzied – neviens nesaprot, ka tā nav siļķe. Ar dārzeņiem, garšām un tekstūrām var un vajag arī paspēlēties un pajokoties, un marinādes tam ir kā radītas.

Baklažāns ir lieliska uzkoda pati par sevi. Būtu man grils, es sagrilētu baklažānu šķēlītēs vai sloksnītēs – un olīveļļā iekšā. Gan burvīga uzkoda vienmēr pa rokai, gan piedeva visam kam.

Baklažāns ir sātīgs, garšīgs, viņam piestāv sēnes, viņam piestāv rieksti, griķi, dažādi putraimi. Mūsu pašu miežu putra ar grilētiem baklažāniem – ļoti garšīgs ēdiens. Piemēram, grūbu putra. Liekas, ta nu gan ēdiens! Bet paņem pie biezputras grilētu baklažānu, kaltētos tomātus eļļā, artišoku tuč, tuč rozmarīns, timiāns, sviestiņš… Pilnīga Vidusjūra! Kosmoss!"

Dalāmies ar baklažānu receptēm, kas kā radītas šim dārzeņu pārbagātības laikam. Lai aizraujoši un garšīgi!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!