Foto: Privātais arhīvs
Pērn "Tasty.lv" nāca klajā ar izaicinājumu – reizi nedēļā, izmantojot kādu pavārgrāmatu, pagatavot vienu, nejauši izvēlētu recepti. Kāpēc tieši pavārgrāmatas? Jo mūsdienās, kad receptes atrodamas tīmeklī, gatavošana pēc pavārgrāmatām kļuvusi tikpat reta kā vēstuļu rakstīšana ar roku un sūtīšana caur pastkasti. Mēs vēlējāmies tām iedot otru dzīvību un, šķiet, ka tas arī izdevās! Kopumā īstenoti 48 eksperimenti virtuvē.

Ko secinājām? Pavārgrāmatas nav dizaina elements, tās ir jāliek pie darba! Tiesa – pāršķirstīt tās saudzīgi būtu gudrāk, tomēr lielāku vērtību tās iegūst, ja uz lapām redzamas gatavošanas pēdas – sviesta kleksis, zemeņu zīmogs.

Kurās grāmatās var atrast "Tasty" gardēžu atstātās pēdas? Šo izaicinājumu sākām ar Meta Vilkinsona grāmatu "Brīnišķīgās dārza veltes. Receptes gadalaiku svinēšanai", tad turpinājām ar tādiem šedevriem kā Zanes Grēviņas jeb "Našķoties Zanes" grāmatu "Vienkārši našķoties", Sandras un Valda Ošiņu "Eiropas vēsture latviešu virtuvē", "Kūkas. Viegli pagatavojamas receptes" (2015, "The White Book"), Noras Ikstenas "Dzīves priecīgais vakarēdiens" un daudzām, daudzām citām pavārgrāmatām, ko atradām gan savos, gan kolēģu, draugu un pat kaimiņu grāmatu plauktos.

Secināts tas, ka patiesībā jau šādi gatavotam ēdienam ir cits smeķis! Un arī daudz atklājumu! Ne vienmēr recepte izdodas kā grāmatas bildē redzamā! Dažkārt ir nedaudz jāpiedomā pie mērvienībām, sevišķi, ja grāmata ir tulkota no svešas valodas. Citreiz jābūt radošam un receptes sastāvdaļa jāaizstāj ar citu, mājās pieejamu. Dažkārt recepte ir kalpojusi tikai par iedvesmu. Un, re, tā arī top tās jaunās receptes!

Izaicinājuma "Recepte no grāmatas" 1. vietas ieguvēja

Foto: DELFI


"Tasty.lv" lasītāju iecienītākā recepte no grāmatas pierāda to, ka fantastisks deserts ir ikviena iecienītākā maltīte, kurai atlicināt vietu. Tas tiesa! Jo neceptās biezpiena un putukrējuma kūkas recepti "Tasty" lasītāji novērtēja uz urrā!

Recepti atradām kādā mazā un mīlīgā grāmatiņā, kas solīja vieglas un ātras receptes – "Zemeņu ēdieni" (2009, "Zvaigzne ABC").

Receptes izmēģinātāja Ketija Nuķe-Osīte tolaik rakstīja: "Zemeņu sezona un vasara ir jāsvin ar kūku, kuras pagatavošana atvēsina. Tāpēc, ja ieplānots salds svētku mirklis, cepumu pamatnes biezpiena kūka, kas rotāta ar gaisīgu putukrējumu un pamatīgu kārtu sārto zemeņu, būs tieši laikā!"

Lai gan nav zemeņu laiks, recepti izmēģināt tik un tā ir vērts, to atradīsi šeit!

Izaicinājuma "Recepte no grāmatas" 2. vietas ieguvēja

Foto: DELFI

Ko rāda otrās vietas ieguvēja? Sen zināmo – nu kuram latvietim gan negaršo kartupeļu pankūkas?! Jā, tieši tamdēļ otrās vietas ieguvēja ir rīvētu kartupeļu un siera pankūku recepte.

Izvēlēta tika gandrīz pusgadsimtu veca grāmatiņa "444 kartupeļu ēdieni". Atkārtosim – 444 kartupeļu ēdieni. Iespaidīgi, vai ne? Šajā grāmatā atrodamas 14 versijas par kartupeļu pankūkām, bet pagatavotas tika klasiskās ar nelielu uzlabojumu!

Recepti atradīsi šeit

Trešā lasītākā recepte: cāļa gaļas kotletes ar ķiplokiem un majonēzi

Foto: DELFI

Izaicinājuma laikā roka pastiepās pēc nelielās grāmatiņas "Cāļa gaļas ēdieni" (2015, "The White Book"). Vāks solīja, ka tajā ir viegli pagatavojamas receptes, kas izrādījās arī pilnīga taisnība – viscaur lappusēs var atrast kā cāļa uzkodiņas, tā dažādas zupas un stilbiņu pagatavošanas idejas. Sāļo kūku un apjomīgu kartupeļu pīrāgu atstājām citai reizei, bet notestējām kotletes, ko pasniegt vakariņās un iepakot līdzi pusdienu kastītē nākamajai dienai.

Receptes autore raksta šādi: "Sulīgas un ar ķiploku piešprici – tā varētu teikt par šīm kotletītēm. Maģiskais un garšīgākais ir tas, ka tās pagatavotas no sakapātas, nevis samaltas cāļa gaļas, bet masu kopā satur grēcīgi gardā majonēze."

Pagatavošanas gaitu atradīsi šeit!

Zemāk atradīsi atlikušās 45 (jā, tieši tik daudz!) izaicinājuma laikā pagatavotās receptes! Lai sildošs, aromātisks un eksperimentiem bagāts gatavošanas process.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!