Lieldienas no biezpiena! 43 krēmīgu un sulīgu kūku, pashu un plātsmaižu receptes
Foto: Shutterstock

Lieldienas bez biezpienmaizes uz galda nav iedomājamas – tik jauki iekosties gardā, sulīgā, vēl siltā biezpienmaizē!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Biezpienmaizēm vienmēr bijusi liela vieta mūsu kulinārijā – un vēderos, protams. Lieldienās biezpienmaizei, protams, vienkārši jābūt, kā nu bez tās! Un šis nu ir žanrs, kurā var izpausties kārtīgi – sākot no plātsmaižu tradīcijām un omīšu recepšu repertuāra, beidzot ar kēksiem, kūkām un pat siera kūkām, kas, tehniski ņemot, tas pats biezpiens vien ir.

Lieldienas no biezpiena! 43 krēmīgu un sulīgu kūku, pashu un plātsmaižu receptes
Foto: Shutterstock

Dižais sākums agrā Lieldienu rītā. Biezpiens, olas, cukurs, sviests, milti - te var tapt jebkas!

Man Lieldienu galds saistās ar apaļām lietām – no olām līdz rasola bļodai un magoņmaizītēm, un vienīgais kulinārais gardums, kam jābūt ar četriem stūriem, ir biezpiena plātsmaize. (Vēl arī pīrādziņiem ļauts būt iegareniem, un bez pīrādziņiem, piekritīsiet, arī Lieldienas tādas nekādas.) Tāda ir tradīcija, un tādai tai būs būt. Patiesībā, maz lietu šai pasaulē ir garšīgākas par vēl siltu plātsmaizi ar silti dzeltenu, biezu biezpiena kārtu (zinājāt, ka, mazlietiņ uzberot kartupeļu miltus mīklas slānim, biezpiens neiesūcas mīklā?) un zeltaini apcepušos virsiņu. Iekodies tajā labumā, sajūti biezpiena maigumu, mazliet garšo pēc apelsīna miziņas, viss tāds sulīgs, salds un pilnīgs. Un, ja vēl trāpās stūrīša gabaliņš ar viegli kraukšķīgo plātsmaizes maliņu! Īsi sakot, biezpiena plātsmaizei visos Saulgriežos galdā jābūt. Ar rozīnēm, bez rozīnēm – tā jau gaumes lieta! Man labāk patīk bez, jo liekas, ka biezpiena plātsmaize pati par sevi ir pilnība.

Lieldienas no biezpiena! 43 krēmīgu un sulīgu kūku, pashu un plātsmaižu receptes
Foto: Shutterstock

Šajā bildē ir kaut kas biblisks. Cēls. Un, kaut arī manā virtuvē, cepot maizi, nekad tik kārtīgi un minimālistiski neizskatās, šur tur milti pabiruši, šur tur vēl kaut kas, domu jūs sapratāt, vai ne? Tāds svinīgs miers un klusa laime. Un biezpienmaize galdā.

Savā ziņā biezpiena plātsmaize man liekas visu plātsmaižu karaliene. Jā, arī rabarberu plātsmaizes, jā arī plātsmaizes ar gardajām drumstalām un visas pārējās nāk pēc tam. Biezpiena plātsmaize savā vienkāršībā ir karaliska. Tajā ir kaut kāds... vienkāršības cēlums un reizē pašapziņa. Tīra, gadu desmitiem dzimtu dzimtās kopta vērtība ar labu, godīgu garšu. Tautumeita pašas šūtā tautastērpā – lepna un skaista – lūk! Tāda ir biezpiena plātsmaize.

Daudzās mājās savukārt kā Lieldienu galvenais ēdiens tiek gatavota pasha, šis grēcīgi saldais un krēmīgais gardums, kurā ieliek pašu labāko, treknāko biezpienu kopā ar visiem citiem labumiem. Runā, ka ir sava noņemšanās, bet runā arī, ka “pashas vaibu” notverot, bez šī garduma vairs dzīvot nevar un Lieldienas tā dēļ vien gaidīt gaida. Tā ir? Sakiet, kas zina un paši piedzīvojuši!

Lieldienas no biezpiena! 43 krēmīgu un sulīgu kūku, pashu un plātsmaižu receptes
Foto: Shutterstock

Biezpiena kūka kā saules mikromodelis!

Biezpiena kūkas un kēksi – tā ir vēl viena liela sadaļa Lieldienu kulinārijā, varētu pat teikt – kopotie raksti! Jo kādas gan tās kūkas un kēksi nav un ar ko tikai tās netiek pildītas un rotātas. Lieldienu laikā formai ir nozīme, tāpēc tāda apaļa biezpiena kūka galdā ir kā īsts saules simbols, un par ko tad galu galā ir šis stāsts? Tak jau par to, ka saule un dzīvība atgriežas.

Lieldienas no biezpiena! 43 krēmīgu un sulīgu kūku, pashu un plātsmaižu receptes
Foto: Shutterstock
Lieldienu biezpienmaize - viss griežas ap sauli!

Lai vieglāk izdomāt, kā šajā Lieldienās sauli pagodināt un vēderu iepriecināt, “Tasty” piedāvā krāšņas receptes no saviem biezpiena gardumu krājumiem.

Seko Tasty arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Pasha Lieldienas
0
Biezpiens
43596563
Plātsmaizes
43596563
Tortes un kūkas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form