Foto: Shutterstock

Maltajai gaļai ir daudz labu īpašību: ātri pagatavojama, diezgan ekonomiska (mērci var viegli "pavilkt garāku" vai sajaukt ar rīsiem vai dārzeņiem un paēdināt gan trīs, gan 13, ja ļoti vajag), lielisks pamats dažādām maltītēm. Maltā gaļa var visu! Jautājums tikai – kāpēc mēs bieži vien apstājamies pie maltās gaļas mērces, kotletēm un frikadelēm? Maltā gaļa spējīga uz daudz ko vairāk!

Par kotletēm un frikadelēm viss skaidrs, arī ar falšo zaķi tiekam galā. Šniceles, pildītās pankūkas, tīteņi – arī varam. Dīvaini, bet šķiet, ka mazāk izmantotas ir tieši maltās gaļas iespējas dažādās mērcēs, zupās un sautējumos. Bet, mīlīši, tas taču ir vieglākais un ātrākais no visa!

Ilgu laiku maltā gaļa bija produkts, uz kura vislielākajiem burtiem rakstīts: ikdiena. Garlaicība. Diez kas nav. Nopietnu otrās šķiras vai armijas ēdiena zīmogu maltajai gaļai uzspieda tāds mītisks ēdiens kā "makaroni po flotski" – makaroni flotes gaumē. Tas ir tad, kad izvāra daudz makaronus, sacep saujiņu apšaubāmas kvalitātes malto gaļu un visu samaisa. Bet tā ir vēsture. Makaronus ar malto gaļu taču var pagatavot visai aizraujošu! Nedaudz pūliņu, un no "makaroni po flotski" var nokļūt līdz pilnīgi citam ēdienam: pastai ar Boloņas mērci. Arī klasika, bet kas par garšu!

Foto: Shutterstock
Makaroni flotes gaumē. Foto kā vēstures ilustrācija. Makaroni ar Boloņas mērci gršo daudz labāk!

Galu galā, to pašu vienkāršo maltās gaļas mērci var padarīt ārkārtīgi baudāmu, pievienojot dažādus garšas uzlabotājus – saldu krējumu, skābu krējumu, tomātu pastu, tomātus savā sulā... Un, ak jel, ko ar mērci var izdarīt daži drosmīgi eksperimenti ar garšvielām! Pipari un lauru lapas nudien nav viss, ko sevī spēj uzņemt maltās gaļas mērce! Var izmēģināt gan čili pulveri, gan kariju, gan smaržīgos piparus, gan ingveru, gan dažnedažadus zaļumus.

Un ja reiz mēs par ekonomiskiem variantiem un gatavošanu bez lielas domāšanas un piepūles, tad arī zupa ar malto gaļu ir labs risinājums. Pārsimt grami sīpolos un čili apceptas maltās gaļas var iepriecināt jebkuru dārzeņu zupu, no veģetārietes pārvēršot to par kaut ko gaļai stipri radniecīgu – garša pilnīgi cita!

Foto: Shutterstock

Maltā gaļa vispār ir unikāls produkts un ļaujas dažādiem domas lidojumiem. Piemēram, apvienojot malto gaļu ar sarkanajām pupiņām un kārtīgu čili devu, sanāks tāds "chili con carne", ka ugunsrijēji apskaudīs un meksikāņi brauks uz meistarklasēm! Runājot par meksikāņiem, maltā gaļa ir neaizstājama asu burito gatavošanā, un tas nu ir viens ugunīgi lielisks ēdiens.

Foto: Shutterstock

Savukārt maltā gaļa zem kartupeļu biezputras mētelīša cepeškrāsnī pārvērtīsies par anglisko "Shepards's pie" (Gana pīrāgu) jeb, vienkārši runājot, kartupeļu un maltās gaļas sacepumu. Bet maltās gaļas sacepums skan mazliet ikdienišķi, ne tā?! Toties Gana pīrāgs – tas jau ir kaut kas, vakariņas kā britu krodziņā, tikai kāds "Guiness" jeb, vienkārši runājot, bairītis, jāsagādā!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!